Uchwała PZPN nie wejdzie w życie. Sezon Ekstraklasy zawieszony a nie odwołany

Wymyślona wczoraj za zamkniętym drzwiami uchwała PZPN-u na razie nie wejdzie w życie. W piątek, 13 marca spółka zarządzająca polską ligą Ekstraklasa SA postanowiła zawiesić a nie zakończyć sezon 2019/2020. W marcu na pewno nie odbędzie się żadne spotkanie, najbliższy mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa został przełożony na termin nieokreślony.

Coraz więcej krajów z powodu koronawirusa zawiesza a nie odwołuje i kończy swoje ligi. Ekstraklasa SA zrobiła to samo, PKO Ekstraklasa 2019/2020 została zawieszona minimum do końca marca, a dalsze decyzje zostaną podjęte wraz z UEFA. We wtorek, 17 marca władze Europejskiej Federacji Piłki Nożnej przeprowadzą specjalną telekonferencję z przedstawicielami europejskich federacji. Poniżej znajduje się dzisiejszy komunikat Ekstraklasy SA w sprawie zawieszenia rozgrywek.W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostały przełożone.

Ustalenie daty wznowienia rozgrywek nastąpi w przyszłym tygodniu po zapoznaniu się z decyzjami UEFA. Dotyczyć będą ewentualnej zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2019/2020 lub ewentualnymi nowymi ustaleniami nt. terminów rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2020/2021. Ekstraklasa S.A. nie planuje wznowienia rozgrywek do końca marca 2020 roku.

„W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze Związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych. Prawdopodobną datę wznowienia rozgrywek ustalimy w zależności od aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem [COVID-19] lub decyzji UEFA, dotyczących zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych. W najbliższy wtorek odbędą się konsultacje UEFA z federacjami oraz ECA i European Leagues, które mogą mieć wpływ na tegoroczny kalendarz lub plany rozgrywek UEFA na kolejny sezon. W zależności od ustaleń będziemy działać na bieżąco w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i klubami.” – powiedział Marcin Animucki, Prezes Ekstraklasy S.A.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <10 komentarzy

 1. John pisze:

  Dla mnie to zawieszenie jest równoznaczne z odwołaniem ligi.
  Koronawirus jeszcze potrwa pewnie kilka miesięcy.
  Na razie liczba zakażonych cały czas rośnie i to w szybkim tempie, a to nie wróży nic dobrego.
  To wszystko jeszcze potrwa.

 2. robson pisze:

  PZPN wydaje uchwały a nie ustawy.

 3. Didavi pisze:

  Dobra decyzja. Cała Europa zawiesza granie. Euro pewnie zostanie przeniesione na 2021, a sezon będzie wydłużony do czerwca i wszyscy zagrają cały, pełny sezon, co będzie najsprawiedliwsze.
  Szkoda Euro, nie wiadomo jak rozwiążą kwestię europejskich pucharów w tym sezonie i kiedy rozpocznie się kolejny sezon, żeby wszystkie mecze pomieścić. 3 tygodnie bez grania, smutny obraz rzeczywistości, ale rozsądny. Ciekawe jak będzie z treningami, z formą w kwietniu. Oby tylko w kwietniu nie okazało się, że to jednak koniec sezonu :/

  • Pawelinho pisze:

   Prawie cała bo np rozgrywki BL w ten weekend będzie grać i najprawdopodobniej dopiero od wtorku będzie zawieszona co aktualnie jest absurdem bo to jakby nie patrzeć naraża ludzi związanych z poszczególnymi klubami. Dobrze, że przynajmniej w Polsce poszli po rozum do głowy.

 4. fox pisze:

  W sumie to dobre posunięcie.Mecze bez kibiców to nie mecze. Po drugie zakończenie sezonu w trakcie jego trwania jak chciał PZPN to bardzo głupi pomysł.Co będzie dalej trudno przewidzieć. Być może ten sezon wcale nie zostanie dokończony i uznany za nie były.

 5. Pawelinho pisze:

  Pytanko to samo dotyczy krajowego Pucharu?

 6. DAMGOR84 pisze:

  Po wczorajszej kompromitującej i żenującej decyzji odnośnie grania cały zarząd Ekstraklasy SA powinien podać się do dymisji.
  Pytanie do Redakcji.
  Czy treningi także zostają zawieszone?
  Jak będzie teraz funkcjonował Klub?

  • KKSLECH.com pisze:

   Będziemy o wszystkim informować. Sami musimy zmienić wszystkie plany, stworzyć nowy harmonogram działania i przede wszystkim czekamy na 17 marca, na decyzje UEFA. Od terminu, kiedy mniej więcej liga wróci do gry zależą działania Lecha, nasze. Wszystkich.

 7. Tadeo pisze:

  Bardzo dobra decyzja, która zniweczyła idiotyczny plan Bońka o przedwczesnym zakonczeniu rozgrywek i mianowaniu Legii Mistrzem Polski.