Niezadowalająca medialność

Jeszcze 10 lat temu 3 polskie kluby w postaci Lecha Poznań, Legii Warszawa oraz Wisły Kraków toczyły ze sobą zacięte boje nie tylko na boisku. Swego czasu te 3 polskie kluby były najbardziej medialnymi zespołami w Ekstraklasie, które przyciągały największą uwagę mediów. To na temat tych 3 drużyn powstawało zawsze najwięcej tekstów w gazetach, w internecie czy o nich mówiono w telewizji.Aktualnie od lat z 1. pozycji w rankingu najbardziej medialnych klubów Ekstraklasy według firmy Press Service Monitoring Mediów nie schodzi Legia Warszawa. Nie jest to niespodzianka, bowiem ten klub w ostatnich latach wygrywa najwięcej w kraju, najwięcej mediów jest z Warszawy, ma on najwięcej kibiców w internecie do których warto tworzyć, najwięcej dziennikarzy chce zajmować się Legią i posiada najwięcej portali na swój temat.

Medialna pozycja Lecha Poznań w ostatnich latach znacząco spadła co niestety wyraźnie widać w danych firmy PSMM publikowanych regularnie przez stronę pracawsporcie.pl. Niezadowalająca medialność naszego klubu przegrywającego ostatnio na tym polu nawet z Piastem, z Cracovią czy z Lechią dziwić nie może. Brak sukcesów sportowych, ciągłe porażki mocno odchudziły poznańskie media.

Lech daje mniej niż kiedyś pozytywnych tematów do opisywania, posiada tylko jeden nieoficjalny portal, niewiele jest w Wielkopolsce mediów piszących/mówiących każdego dnia o Kolejorzu, często powiela się informacje z oficjalnej, sala podczas konferencji prasowych regularnie świeci pustkami tak samo zresztą jak loża prasowa podczas meczów Lecha Poznań przy Bułgarskiej.

Sam Lech Poznań od dobrych kilkunastu miesięcy regularnie przyciąga uwagę tylko kilku lokalnych dziennikarzy i czasami nieco większą ogólnokrajowych mediów, gdy np. zmienia się trener bądź w klubie znów ma miejsce poważny kryzys. Brak europejskich pucharów latem 2019 sprawił, że w rankingu medialności Lech w wakacyjnych miesiącach był za Cracovią, Piastem czy za Lechią co jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić.

Niepokojącą informacją jest także regularne bycie Kolejorza w tym zestawieniu za Śląskiem, który przecież nie notuje dużo lepszych rezultatów, w ostatnich sezonach nie umiał załapać się nawet do grupy mistrzowskiej Ekstraklasy i w rankingach medialności zwykle nie dorastał Lechowi do pięt. W ostatnich miesiącach jest inaczej, media częściej zajmują się wrocławianami niż poznaniakami i nie wiadomo tak naprawdę z czego wynika ten fakt.

W ostatnim czasie Śląsk w rankingach medialności przygotowywanych przez firmę Press Service Monitoring Mediów wyprzedził Lecha w styczniu, grudniu i w listopadzie. W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy były okresy w których Kolejorz nie znajdywał się nawet na podium zestawienia medialności ekstraklasowych klubów w którym dawniej był najlepszy.Luty 2020:
null

Styczeń 2020:
null

Grudzień 2019:
null

Listopad 2019:
null

Październik 2019:
null

Lipiec 2019:
null

Czerwiec 2019:
null

Maj 2019:
null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. Tadeo pisze:

    Nic dziwnego w tym zestawieniu.Przecież władze Lecha, w tym okresie potrafiły się tylko kompromitować. Wyników sportowych i sukcesów, próżno by szukac w ostatnich latach.Nikt nie będzie się interesował sredniakiem Ekstraklasy, do jakich obecnie Lech się zalicza.

Dodaj komentarz