Top 10 (19-25.03)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w “Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie “Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w “Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: tomasz1973 do newsa: Na co teraz można czekać

“Mogłoby się to gówno już wreszcie skończyć i nie chodzi tu wcale tylko o piłkę. Szlag mnie już trafia, wszystko jest zdezorganizowane, w robocie burdel na kółkach, nikt w zasadzie nie wie jak i co ma robić, we własnym interesie burdel, bo połowa hurtowni nie wysyła swoich przedstawicieli, a w drugiej połowie brakuje poszczególnych towarów, na dodatek ceny, które w ostatnim roku mocno poszybowały już w górę, teraz zaczęły galopować, tak, że nie idzie za nimi nadążyć, żadnej sprawy urzędowej nie można normalnie załatwić, o wakacjach mogę powoli zapomnieć (każą mi zmienić kierunek, ale na jaki?), w aptekach nie mogę kupić nawet termometru, w środę miałem mieć robiony rezonans, na który czekałem, że hohoho – oczywiście badania przełożone, przez co nie mam z czym iść do specjalisty, itd…. Jak mnie nie złapie korono coś tam, to umrę na to, na co się leczę, bo w tym całym pojebanym systemie zapomniano, że oprócz wirusa istnieje jeszcze coś takiego jak nie do zniesienia ból kręgosłupa, jak nowotwór, czy jak złamana noga! Wszystko stoi do góry dupą, bo nasz kraj jest po prostu do tego nie przygotowany i nie interesują mnie wiadomości z Wiadomości tvp, które przez 15 min usiłowały udowodnić mi, ze gdzie indziej jest jeszcze gorzej. Słabe to…Dlaczego rozgłasza się propagandę sukcesu w pokonywaniu wirusa, jak prawda jest taka, że żona znajomego z Fundacji Sie Pomaga, Monika Urban ogłasza zbiórkę na zakup maseczek???? Dlaczego teraz z tym wyszydzanym i obrażanym Owsiakiem minister uzgadnia zakup łóżek, bo sami ich nie zakupią, bo nie mają za co????? Dlaczego????? Kurwa, to musiało pierdolnąć! Setki celebrytów udawało najmądrzejszych na świecie, setki polityków udawało że wiedzą co robią, setki klechów wciskało mi moralne gadki, rżnąc na co dzień małolatów, albo (twu!) dzieciaki, na nagrody i gaże dla jednego sportowca (piłkarza, koszykarza, boksera, kierowcę F1, golfiste, czy innego tenisiste) przeznaczało się więcej kasy, niż na umierające z głodu dzieciaki, na gówniane, nic nie dające pseudo racjonalizatorskie programy, różnorakie instytucje wydawały takie gigantycze kwoty, że można wszystkim w Polsce zmienić ogrzewanie z węglowego na ekologiczne, różnorakie cwaniaki powiązane z poszczególnymi partiami, poprzez fundacje które zajmują się np. montażem kamerki na drzewie i podglądaniem żrącego trawę żubra wyprowadzały taką kasę, że dzisiaj zakupionymi respiratorami moglibyśmy zarzucić świat…Kurwa i co z tego dziś mamy???? Siedzimy na dupach w domu, a jak już wychodzimy to jak partyzanci przemykamy i boimy się podać rękę znajomemu, bo nie wiadomo, czy o sobie przez przypadek tej ręki nie obkichał! Dezynfekujemy się tysiącem hektolitrów płynów z 70% alkoholem wierząc, że to nas uchroni, ludziska głupieją kupując po 100 kg ryżu i mąki i 1000 rolek srajtaśmy…i co dalej??? A jak to gówno się po prostu u nas poczuje dobrze i stwierdzi mam was w wirusowej dupie! Możecie się dezynfekować, szorować, kichać w łokieć, srać na stojąco, sikać na leżąco, możecie się modlić, możecie tworzyć szczepionki, mnie to nie rusza!!!! Jestem z wami i tak już zostanie! Co będzie, jeżeli nic i nikt tego gówna nie będzie umiał usunąć, co wtedy? Nauczymy się z tym żyć? Przywykniemy, że dzisiaj umarło 10, 50, 200, a może 1000 ludzi? Przejdziemy do porządku dziennego nad tym, że może jutro będę następny? A może to ściema? Może to gówno to swego rodzaju ostrzeżenie, żebyśmy wrócili do tego co ludzkie, a nie gonili za tym co pierdolony celebryta na siebie założył, zeżarł, ugotował, czy wysrał! Mam nadzieję, że z końcem tego gówna nastąpi też koniec tego gównianego stylu życia, który przeniknął już do naszej podświadomości.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Ich możemy już nie zobaczyć

“Nie przesądzał bym sprawy odejścia Gytkjaera. Tu ma pewny plac, jeśli zostanie to konkurencji mieć na pewno nie będzie, bo wroniarze tradycyjnie będą oszczędzać. W naszej coraz słabszej lidze albo już zostanie królem strzelców, albo przy tak grającej ofensywie sam sobie tytuł wywalczy, a w sezonie w którym będzie Euro będzie mieć szansę na obronę tytułu i chyba na jedyną dużą imprezę w swojej karierze. Jeśli jest ambitnym sportowcem, to rozważy swoje szanse na grę w polskiej lidze, która choć słaba to dała mu szanse na występy w kadrze. Nie jest zatem przesądzone jego odejście. Tak samo wygląda sytuacja Jóźwiaka. Nie jest przesądzone że zarówno Kamil, jak i Lech otrzymają satysfakcjonującą ofertę, i może Jóźwiak pozostać na kolejny sezon w Lechu właśnie z tego powodu, a zarząd nie będzie chciał rozstać się z paroma milionami Euro nie ważąc szans na przetrwanie sezonu lub jednej rundy czekając na unormowanie sytuacji i pełną możliwą kwotę za sprzedaż Jóźwiaka. Ja bym jednak z opiniami poczekał do końca epidemii, i być może rozgrywek. Wtedy będzie można wyrokować z o wiele większą pewnością.”

Autor wpisu: 100h2o do newsa: Przepaść w punktowaniu

“Panowie spokojnie. Jak ktoś fajnie napisał: TUTAJ jest forum kiboli Lecha i nie dziwne, że nawet teraz pisze się o Lechu. Tak jak codziennie śpicie i jecie tak i zainteresowania żyją z nami. Nawet w Oświęcimiu grano w piłkę! I ci co prowadzą portal muszą się utrzymać a radzą sobie jak mogą. Mnie akurat dziwi np decyzja o ZAMROŻENIU CZĘŚCI płac piłkarzy. Oni zarabiają o wiele więcej niż pracownicy klubu (nawet w tym przypadku klubiku z Wrocka – Malinowych Nosów) i zamiast po prostu OBCIĄĆ IM płace np o te 15-30% rzucając oszczędzone bejmy dla innych pracowników klubu, czy płacąc za to rachunki za gaz i wodę i prąd (tam też pracują ludzie, w PGNiG czy Erze czy w wodociągach). Zamrożenie to znaczy „uwolnienie” lawiny kiedy niby się wszystko ustabilizuje. A skąd wtedy wezmą bejmy? Z miasta, które jest największym udziałowcem a które dostanie w dupę niekiepsko wydrenowane akcjami pandemicznymi? To niestety zaklejanie dziury dziurą, oszukiwanie siebie a nie staranie się TU I TERAZ załatwaić choć w części problemu kryzysu. A takim byłoby po prostu OBCIĘCIE PŁAC najwięcej zarabiających (piłkarzy, prezesów, księgowych itp). To była taka prosta efektywna oszczędność! A chęci dokończenia rozgrywek mogą sobie być. Bo epidemia „zrobi swoje” i tak w czasie dla niej odpowiednim. NIESTETY! I może być to „zrobione” w 1,2,3,4,5,- 12 miesięcy! Nikt tego nie wie.”

Autor wpisu: kibol z IV do newsa: Na chłodno: Stracić jak najmniej

“No cóż … Dożyliśmy czasu gdy musimy sami grać swój własny mecz. Mecz o bardzo dużą stawkę. Mimo różnego wieku, jest to mecz w którym każdy z Nas uczestniczy… Chce czy nie chce. Każdy z Nas dostał powołanie i każdy stał się zawodnikiem. Rywalem jest niewidoczny wróg… Ktoś kogo nie widać, nie słychać, nie czuć. Wróg który czai się … nie wiadomo w kim, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo kiedy zaatakuje. Strategią najprostszą z możliwych jest obrona. Defensywa wsparta odpowiedzialnością, konsekwencją i reżimem nałożony samemu sobie. W tym meczu nie gramy tylko dla siebie… gramy dla swych najbliższych. Żon, dzieci, rodziców, kumpli i dla tego wszystkiego co stanowi sens naszego świata i życia. Świat jest obecnie w stanie wojny , której nie może przegrać. Obecna sytuacja stawia nas w sytuacji której jeszcze jakiś czas temu nikt nie brał pod uwagę. To co było jak koszmarny żart, wredny sen lub urojenie spowodowane chorobą psychiczną…stało się rzeczywistością. Najgorszą z możliwych rzeczy jest panika, ale też brak odpowiedzialności za końcowy wynik. Nie można jej ulec, nie można z nią obcować, nie można jej zaakceptować. Wydaje mi się, iż obecnie najważniejszą z możliwych taktyk do obrania … jest wiara w swój rozsądek i odpowiedzialność. W swój mózg, który potrafi się skutecznie obronić. Bo nasza obrona jest jednocześnie atakiem w to paskudztwo. Powiecie piszę bzdury, wytarte frazesy, formułki dostępne gdzie tylko nie spojrzysz… Ale ja piszę nad wszystko do kiboli. Do ludzi którzy potrafią walczyć, którzy wiedzą czym jest … mecz. Ludzi którzy doskonale znają smak rywalizacji, przeżyli zwycięstwa, tryumfy, doświadczyli wielkich radości … ale też do tych którzy poznali smak klęski, gorycz porażki. Nie panikujmy więc, ale też nie lekceważmy, odpowiedzialność, rozsądek, dyscyplina wiara w zwycięstwo… tego nam potrzeba w tej chwili najbardziej. Nie wzorujmy się na innych, nie wzorujmy się na Hiszpanach, Włochach, Angolach, Niemcach… pozostańmy sobą, pozostańmy Polakami, Lechitami…wówczas na pewno wygramy ten mecz…Wygramy bo nie ma.”

Autor wpisu: J5 do newsa: Pierwsze problemy finansowe średnich klubów

“Cała światowa gospodarka poniesie straty, więc także i sport. Skoro bez klubów pozostaną piłkarze z lepszych lig niż Ekstraklasa, to rosną szanse na pozostanie w Lechu na kolejny sezon naszych najlepszych piłkarzy, takich jak Kamil Jóźwiak i Christian Gytkjaer. Dodatkowym atutem przemawiającym na korzyść Lecha jest przyszłoroczne Euro na którym między innymi ci dwaj piłkarze chcieliby wystąpić. To oraz zawirowania z sezonem, możliwość przedłużenia zarówno gry jak i kontraktów z piłkarzami, być może krótsze letnie okienko transferowe, rodzi przed Kolejorzem miłą perspektywę na pierwsze lato bez osłabienia składu, oraz szanse na trofeum dla tej bądź co bądź zgranej już i bardziej doświadczonej drużyny. Lech pewnie też przeżyje problemy finansowe, ale czas aby zarząd pomyślał nad alternatywnymi źródłami dodatkowych dochodów jak tylko sytuacja epidemiczna się poprawi. Nie mam kompletnie pojęcia jakie to mogłyby być dochody, ale niech ci dwaj panowie z zarządu pomyślą. Tyle w końcu mają teraz do roboty. Na dziś najważniejsze jest przetrwanie epidemii.”

Autor wpisu: MaPA do newsa: Ich możemy już nie zobaczyć

“Wirus obecnie panoszący się na naszej planecie powoduje straty we wszystkich dziedzinach życia a zatem i w piłce nożnej. Straty poniosą i bogaci i biedni.Jestem ciekaw jaki wpływ obecna sytuacja będzie miała na rynek transferowy. Jak można wyczytać z artykułu Lech by ratować finanse wystawia czołowego piłkarza za „co łaska”. Skoro nie stać Lecha na zatrzymanie Gytkjeara nawet za 300 tys. euro rocznie (połowa obecnego kontraktu) to pozostaje nam grać Tomczykiem i Szymczakiem. Ten kryzys może trwać nawet dłuższy okres czasu niż nam się wydaje. Prawdopodobnie Lech będzie częściej zaglądał do zasobów akademii, gdyż ceny piłkarzy będą wyższe z powodu chęci powetowania strat przez sprzedających. Lech musi wystrzegać się brania na garnuszek takich grajków jak Cywka czy Timur lub wcześniej Raduth i inni. Trwonienie kasy na takie wynalazki woła o pomstę do nieba.Ciekawe jak będzie wyglądać od nowego sezonu skład ekstraklasy. Lech czy Legia mimo strat jeszcze jakoś będą w stanie zabezpieczyć kasę na granie, ale co z innymi zespołami?.Na jakich warunkach będą przyznawane. Licencje na grę w ekstraklasie? Pytań i wątpliwości jest wiele odpowiedzi na nie też, ale co będzie naprawdę tego nikt nie wie. ako kibice musimy żyć nadzieją, że jakoś to będzie. Może nie tak jak było ale zawsze coś.”

Autor wpisu: Didavi do newsa: 98. rocznica Lecha Poznań

“W 98 rocznicę narodzin Lecha, życzę Nam wszystkim, żeby Lech się odrodził i znowu był takim Lechem, o jakim wszyscy marzymy. Żebyśmy mogli ponownie pojawić się przy Bułgarskiej, z dumą reprezentować nasze barwy i nasz Klub. Żeby Lech przynosił nam radość, emocje i nadzieję. Nie będzie o to łatwo, bo jak wiadomo mamy dodatkowego wroga, oprócz tego w gabinetach jest jeszcze ten w powietrzu, który na pewno spowoduje olbrzymie straty finansowe. Ale kryzys dotknie wszystkie ligi, wszystkie kluby i chociaż dzisiaj można kreślić wyłącznie czarne scenariusze, to może ten czas bez gry, będzie właśnie czasem odrodzenia mistrzowskiego Lecha, z europejskimi aspiracjami.”

Autor wpisu: Michu73 do newsa: Felieton kibica: Zamki na piasku

“Maciej, bardzo fajny artykuł z dużą ilością ciekawych wiadomości na temat funkcjonowania LFC, które nawet dla fana footballu angielskiego mogły być czymś nowym. Oczywiście wszystko się zmienia, czas biegnie nieubłaganie, i „misja firmy” definiowana lata temu, jak powstawały podręczniki tzw. „biblie” zarządzania, to coś innego niż „misja” w chwili obecnej, gdzie trudno robić plany kwartalne (kiedyś „pięciolatki” to był standard), ale idea i znaczenie tego pojęcia jest podobne. Również LECH to nie LFC, Polska to nie Anglia itd. itp. ale rozumiem oczywiście Twój przekaz one w pełni się z nim zgadzam. Kluczowe zdanie, w Twoim artykule, moim zdaniem to stwierdzenie, ze problem leży wyżej, niż na poziomie zarządu klubu. Wielokrotnie o tym pisałem i to jest klucz aktualnej sytuacji w której znajduje sie LECH. Nie może być dobrze, jeżeli właściciel traktuje swój klub jako „dodatek” do głównego biznesu, jeżeli nie ma pasji i ambicji bycia najlepszym, jeżeli pozostawia kompromitujące działania powołanych przez siebie managerów bez odpowiedniej reakcji dając im wręcz absolutorium na kolejne lata działalności i swoje tzw. „wsparcie”, jeżeli nie wykorzystuje szans jakie daje bycie właścicielem takiego klubu jakim jest LECH. Min z tego powodu pisałem wielokrotnie, ze zmianę właściciela w LECHu postrzegałbym jako szanse a nie zagrożenie. Niestety, w chwili obecnej utknęliśmy w „bylejakości” i nie zanosi się, w najbliższym czasie, na zmiany. Pocieszeniem może być fakt, ze opisywany przez Ciebie Liverpool tez taki okres przeżywał i w tej chwili ma go za sobą. Oby u nas było podobnie, ale niestety nie z tym właścicielem Wiara. Pozdro.”

Autor wpisu: Zlapany na ofsajdzie do newsa: Rozgrywki PZPN i Ekstraklasy zawieszone do 26 kwietnia

“Cały czas do końca nie rozumiem, czemu kibice nie dopuszczają do siebie myśli zakończenia sezonu po 30 kolejkach… Przecież to wydaje się być sytuacja idealna, niemal skrojona pod nasz system, gdzie wielu kibiców i trenerów krytykuje dodatkowe 7 kolejek. Ja osobiście system ESA 37 polubiłem, ale skoro sytuacja wymaga ekstra rozwiązań, to przecież można uznać, że sezon, w którym każdy z każdym zagra po dwa razy, jest jak najbardziej sprawiedliwy. A ci, którzy będą narzekać? Cóż, mogą ponarzekać najwyżej na Chińczyków, którzy „wypuścili” wirusa, bo na pewno nie na władze ligi, które w tej wyjątkowej sytuacji NIE SĄ W STANIE ZNALEŹĆ ROZWIĄZANIA PASUJĄCEGO KAŻDEMU! Rozwiązanie, o którym napisałem, jest o tyle dobre, że tak naprawdę wystarczyłoby zacząć grę około 2-3 czerwca (to pozwoliłoby nawet dograć do 30 czerwca PP), co wydaje się realne. Oczywiście zobaczymy, jak sytuacja będzie się rozwijać.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. Zlapany na ofsajdzie pisze:

  Dzięki za wyróżnienie, chyba nawet podwójne, ale wkradł się błąd- drugi komentarz w TOP10 to nie mój komentarz. Jest to komentarz Michu73, który również znalazł się w TOP10 (9 z kolei).
  Ale komentowałem newsa “Sonda: Jaka przyszłość sezonu 2019/2020?”, więc chyba po prostu wrzucony został nie ten komentarz :)

  • Ostu pisze:

   Wyrasta nowe grono faworytów do tytułu Użytkownika Roku…!!!
   Z czego ja osobiście się BARDZO cieszę…

   • 100h2o pisze:

    @Ostu- he he he he he. Tak niewielu teraz komentuje że sama statystyka podpowiada że pisząc cokolwiek i ustrzegając się wulgaryzmów…. he he he … jest prawie 100% szansa załapać się do tej playlisty :-)
    Między ślepymi i głuchy jest królem !