Oko na grę: Djordje Crnomarković

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.Djordje Crnomarković wykorzystuje ostatnio problemy Thomasa Rogne sprawiając w dodatku wrażenie obrońcy, który jest dużo pewniejszy w swojej grze od Norwega. Kolejny występ Serba od początku był dobrą okazją, by bliżej przyjrzeć się jego postawie w ramach cyklu „Oko na grę”.

Opis gry:

Djordje Crnomarković od początku meczu grał bardzo czujnie, uważnie, nie popełniał żadnych błędów, choć ewidentnie nie czuł się pewnie na zalanym boisku. Serb zanotował raptem 59% celnych podań co było 2 najgorszym wynikiem w zespole Lecha Poznań. Jak na środkowego obrońcę 59% udanych zagrań to fatalny wynik (stoperzy często mają powyżej 90%). Lewonożny obrońca popełnił najwięcej fauli w naszym zespole (3). Po zmianie stron, kiedy Śląsk więcej atakował mając optyczną przewagę między 50 a 75 minutą nasz zawodnik wykazał się 4 dobrymi interwencjami w obronie. 2 razy wybił piłkę do przodu po dośrodkowaniu, zablokował 1 strzał i wygrał ważny pojedynek 1 na 1. Przez 90 minut wygrał w sumie 8 starć 1 na 1 na 13 stoczonych w tym 5 na 7 w powietrzu. Serb nie ponosi winy za utratę bramek, to nie on odpowiadał za rywala przy 2 stałych fragmentach po których lechici stracili gola. Djordje Crnomarković w porównaniu z wieloma jesiennym występami ewidentnie zrobił postęp, gra lepiej, pewniej, coraz częściej można polegać na nim w obronie. Jeśli były stoper Radnicki Nis utrzyma formę wtedy może dograć sezon 2019/2020 jako podstawowy stoper u boku Lubomira Satki. Wynik 2:2 tego nie pokazuje, jednak obaj piłkarze coraz lepiej rozumieją się grając ze sobą na środku obrony.

Ocena gry: 33. Djordje Crnomarković
Mecz: Śląsk Wrocław – Lech Poznań 2:2 (28.06.2020)
Czas gry: 1-90 min.
Pozycja: środkowy obrońca
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Kontakty z piłką: 56
Faule popełnione: 3
Był faulowany: 0
Podania: 34
Celne podania: 20
Zagrania kluczowe: 0
Strzały: 0
Strzały celne: 0
Dośrodkowania: 0
Pojedynki: 13
Wygrane pojedynki: 8
Odbiory: 1
Straty: 6
InStat index: 221 (12 wynik na 14 sklasyfikowanych piłkarzy Lecha)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <8 komentarzy

 1. F@n pisze:

  Trzeba przyznać, że ogarnął się i chyba będzie pożytek z niego. Na wiosnę lepsza forma niż Rogne, który powinien być pogoniony. To człowiek szklanka. To nie ma sensu. I za Rogne ściągnąć kogoś nowego.

  • Ostu pisze:

   Jak pogonić Rogne gdy ma jeszcze ważny kontrakt – nasz zarządzik nie jest do tego zdolny…
   A pozyskanie nowych..?!
   – nie ma kasy…
   – nie ma umiejętności

   • Bart pisze:

    Jest nie jest zdolny, przecież dopiero co pogonili Makuszewskiego, i w taki sam sposób jak Makuszewskiego można pożegnać Rogne – zaprosić Rogne na spotkanie z trenerem i dyrektorem sportowym i poinformować że nie jest w planach budowy zespołu na następny sezon i zasugerować zmianę klubu jeśli chce regularnie grać, jednocześnie deklarując że jak sobie coś znajdzie to nie będziemy robić problemów. Myślę też, że powoli nadchodzi czas żeby pierwsi wychowankowie zaczynali wracać. Lech powinien próbować namówić Salamona lub Kamińskiego na powrót do Lecha.

   • Przemo33 pisze:

    @Bart
    Powrót wychowanków do Lecha to nie jest zły pomysł. Tylko czy oni chcieliby wracać, a jeśli tak, to czy już teraz czy później, to już inna kwestia. Kamiński właśnie awansował do Bundesligi z VFB Stuttgart i pewnie będzie chciał tam jeszcze pograć. Reszta, w tym Salomon może, może. Mnie bardzo ciekawi, czy np. taki Kownaś chciałby wrócić, czy po spadku z Fortuną do 2 Bundesligi będzie tam próbował się odbudować po tym beznadziejnym dla siebie sezonie.
    Tylko z tym pomysłem może być taki problem, że te „mądre głowy” ze skautingu i Rząsa mogą nie brać tego nawet pod uwagę, za to wolą się skupić na ściąganiu szrotu. Ale pomysł powrotu wychowanków naprawdę dobry 🙂

 2. Tadeo pisze:

  Czarny Marek ,po mały wyrasta na pewniaka jako stoper, a Rogne , jeżeli nie poprawi się jego sytuacja zdrowotna, to zarząd powinien zacząć rozglądać się nad nowym stoperem, i pomyśleć o rozstaniu się z Rogne.

 3. inowroclawianin pisze:

  Zrobił postępy w ostatnich tygodniach. Szkoda, że Muhar nie poszedł w jego ślady.

  • Ekstralijczyk pisze:

   Spora poprawa gry w jego wykonaniu po tej przerwie.

   Żuraw ostatnio na konfie mówił, że dużo z Djordje robią indywidualnych analiz.

 4. Michu73 pisze:

  Przeciętny obrońca. Ogarnął się nieco ostatnimi czasy ale dla mnie to nadal niewypał transferowy. Jakby można było dać jego zdrowie Rogne, to wtedy mielibyśmy najlepszego SO całej ligi ?