Zaczynamy

W piątek, 21 sierpnia, o godzinie 18:00 startuje nowy sezon 2020/2021 piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Pierwszym liderem może zostać Lech Poznań jeśli oczywiście ogra na wyjeździe Zagłębie Lubin, którego nie pokonał już od paru spotkań. 1. kolejka nowych rozgrywek zapowiada się bardzo interesująco.Czysto na papierze siła wielu drużyn nie powinna się zmienić. Lech Poznań nie powinien stracić za wiele, niewiadomą jest Górnik Zabrze, który na razie nie zastąpił nikim konkretnym Igora Angulo. W innych zespołach przez 30 dni nie doszło do zmian, które znacząco zachwiałyby ich siłą kadrową. Kto był mocny wiosną ten nadal powinien być dobry jesienią a kto 33 dni temu był słaby ten wciąż może mieć problemy.

Przed startem sezonu 2020/2021 warto wspomnieć o Cracovii, która na starcie ma -5 punktów oraz o tylko jednym spadkowiczu z PKO Ekstraklasy. Papier mówi, że jedynym spadkowiczem będzie ktoś z trójki beniaminków – Warta, Podbeskidzie lub Stal. A Lech? Lech to mocny kandydat do wicemistrzostwa Polski. I na ten moment nic więcej.

Pary 1. kolejki nowych rozgrywek ligowych zapowiadają się ciekawie. Interesująco powinno być w takich meczach jak Jagiellonia – Wisła, Zagłębie – Lech, Raków – Legia, Cracovia – Pogoń czy Śląsk – Piast. Nas oczywiście interesuje przełamanie złej serii z „Miedziowymi” i brak jakichkolwiek strat do kogokolwiek już po pierwszym meczu.

W sezonie 2020/2021 nie ma już 37 kolejek tylko jest 30 serii spotkań. To zmusza Kolejorza do maksymalnej koncentracji już od 1. kolejki, która jest tak samo ważna jak każda kolejna. Nie ma miejsca na potknięcia takie jakie notował Lech Poznań zeszłej jesieni będąc nawet parę razy poza górną ósemką. Wtedy w fazie finałowej udało się przeskoczyć z 4 na 2. miejsce, teraz takiej możliwości już nie będzie.Nasze obiektywne typy na mecze 1. kolejki PKO Ekstraklasy 2020/2021:

Cracovia Kraków – Pogoń Szczecin x
Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1
Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 1
Raków Częstochowa – Legia Warszawa 2
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 2
Wisła Płock – Stal Mielec 1
Zagłębie Lubin – Lech Poznań 2
Warta Poznań – Lechia Gdańsk 2

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

 1. robson pisze:

  Ciężka będzie to jesień. Wyjazdy do Lubina, Wrocławia, Białegostoku, Warszawy i Gdańska. Żeby tylko przed przerwą zimową nie było zbyt dużej straty do lidera.

  • Mosiniak pisze:

   Ja to bym napisał żeby przed przerwa zimową była jak największa przewaga nad 2 w tabeli.
   Dlaczego większość kiboli ciągle podchodzi do sprawy negatywnie? Wszystkim się marzy Europa,a w oczach strach przed Legią,Jagiellonią,Śląskiem czy innym Podbeskidziem.
   Wyjazdy może i ciężkie,ale to tylko polska liga,więc trzeba golić wszystkich

  • inowroclawianin pisze:

   Dokładnie, wygrać i liderowac w tabeli. To niech inni nas próbują gonić.

 2. John pisze:

  Cieszę się, że wracamy do gry,tylko żeby ten Covid nic nie popsuł.
  Wyjazd do Lubina,ciężki mecz,może Zagłębie było nisko w tabeli ale mają kim grać.

 3. inowroclawianin pisze:

  Już się nie mogę doczekać wyjazdu 🙂

 4. Ekstralijczyk pisze:

  Cracovia Kraków – Pogoń Szczecin 1X
  Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1X
  Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 1X
  Raków Częstochowa – Legia Warszawa X2
  Śląsk Wrocław – Piast Gliwice X2
  Wisła Płock – Stal Mielec 1X
  Zagłębie Lubin – Lech Poznań X2
  Warta Poznań – Lechia Gdańsk X2