Siedmiu lechitów wyjedzie na kadrę

Po dzisiejszym meczu Piast Gliwice – Lech Poznań (start o 17:30) który zakończy zmagania 6. kolejki Ekstraklasy rozpocznie się druga tej jesieni, październikowa przerwa na kadrę. Z Kolejorza na obozy kadr wyjedzie mniej lechitów aniżeli we wrześniu, ale niektórzy zawodnicy mogą być bardzo mocno eksploatowani.Lubomir Satka, Nika Kacharava i Jakub Moder mogą wystąpić w aż trzech meczach. Kadra Słowaka i Gruzina najpierw rozegra zaległy mecz w ramach eliminacji Mistrzostw Europy, później zaliczy po dwa pojedynki w Lidze Narodów. Także dwa spotkania w Lidze Narodów czekają Polskę z Jakubem Moderem. Dodatkowo już w środę 21-latek będzie mógł zagrać w towarzyskiej potyczce z Finlandią.

Ponadto cały czas o młodzieżowe Euro walczy Polska U-21 z Tymoteuszem Puchaczem oraz Jakubem Kamińskim. Biało-czerwonych czeka mecz z Serbią na wyjeździe z i z Bułgarią u siebie. Grać mogą jeszcze Filip Marchwiński oraz Jakub Niewiadomski, lecz w kadrze U-19.

Polaków do lat 19 czeka towarzyski dwumecz z Danią. Marchwiński i Niewiadomski najszybciej wrócą do klubu z obozu kadry. Najpóźniej przy Bułgarskiej zjawią się Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz oraz Lubomir Satka, bowiem dopiero w piątek, 16 października. Dzień później o 17:30 w odległym Białymstoku poznański Lech powalczy z Jagiellonią.Piłkarze Lecha Poznań w reprezentacjach narodowych – wrzesień 2020:

Nika Kacharava
eME, Gruzja – Białoruś (czwartek, 8 października, godz. 18:00)
LN, Armenia – Gruzja (niedziela, 11 października, godz. 18:00)
LN, Macedonia – Gruzja (środa, 14 października, godz. 20:45)

Lubomir Satka
eME, Słowacja – Irlandia (czwartek, 8 października, godz. 20:45)
LE, Szkocja – Słowacja (niedziela, 11 października, godz. 20:45)
LE, Słowacja – Izraela (środa, 14 października, godz. 20:45)

Jakub Moder
Tow, Polska – Finlandia (środa, 7 października, godz. 20:45)
Tow, Polska – Włochy (niedziela, 11 października, godz. 20:45)
Tow, Polska – Bośnia (środa, 14 października, godz. 20:45)

Tymoteusz Puchacz, Jakub Kamiński
eMME, Serbia U-21 – Polska U-21 (piątek, 9 października, godz. 18:00)
eMME, Polska U-21 – Bułgaria U-21 (wtorek, 13 października, godz. 18:00)

Jakub Niewiadomski, Filip Marchwiński
Tow, Polska U-19 – Dania U-19 (czwartek, 8 października, godz. 15:00)
Tow, Polska U-19 – Dania U-19 (poniedziałek, 12 października, godz. 13:00)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. El Companero pisze:

    okazja dla kolejnych debiutantów z Akademii, żeby potrenowali z zespołem, w końcu w tej liczbie zawodników , którzy dostają zaproszenie do treningów w trakcie przerwy na kadrę, musi trafić się jakiś zawodnik pokroju Kamińskiego. Po sukcesie 1 drużyny w LE młodzi powinni mieć podwójna motywację żeby załapać się do 18 kadry 1 drużyny i ciężko pracować.