Lechowa młodzież – tydzień 14

Listopadowej przerwy spowodowanej meczami reprezentacji narodowych nie miały cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań, które w ten weekend normalnie rywalizowały. Na fali są ostatnio rezerwy Kolejorza, cały czas zawodzą tylko juniorzy starsi mający niewielką przewagę nad strefą spadkową.Lech II Poznań mimo przegrywania ze Śląskiem II Wrocław 0:1 umiał wygrać 2:1 odnosząc tym samym 3 zwycięstwo z rzędu. Kolejorz wyszedł ze strefy spadkowej II-ligi i będąc teraz na 13. pozycji ma 2 oczka przewagi nad Olimpią Elbląg oraz Hutnikiem Kraków, a także 3 punkty nad Garbarnią Kraków. Podopieczni Rafała Ulatowskiego w środę o 13:00 w zaległym meczu zagrają na wyjeździe z Błękitnymi Stargard. Następnie w sobotę o 18:00 nasze rezerwy powalczą w Kaliszu z miejscowym KKS-em.

Bardzo słabe dni mają za sobą juniorzy starsi trenowani przez Huberta Wędzonkę. Lech Poznań po wygranej nad Pogonią Szczecin 7:0 nie poszedł za ciosem. Przegrał z przeciętnymi ekipami na wyjazdach ulegając Escoli Warszawa 1:2 oraz SMS-owi Łódź również 1:2. Dziesiąty Lech Poznań U-18 ma tylko 5 oczek przewagi nad strefą spadkową. W środę o 11:15 w zaległym meczu podejmie u siebie Legię Warszawa, potem w niedzielę o godzinie 12:00 również na swoim boisku powalczy z Lechią Gdańsk.

Jesienne granie zakończyli już juniorzy młodsi szkoleni przez Bartosza Bochińskiego. Lech Poznań do lat 17 w grupie B CLJ U-17 pokonał u siebie Wartę Poznań 3:2. Jesienią juniorzy młodsi w 14 kolejkach zanotowali imponujący bilans 14-0-0, gole: 51:9 zdobywając 42 punkty. Jeśli wiosną Kolejorz znów wygra grupę wtedy dostanie się do 1/2 CLJ U-17. Wiosną nie zagra już z Arką Gdynia oraz CWZS-em Bydgoszcz, które spadły z ligi.

Lech Poznań był pierwszy jeszcze w grupie B CLJ U-15. Trampkarze starsi na koniec rundy jesiennej pokonali na wyjeździe wicelidera UKS Lotos Gdańsk 1:0. W rundzie jesiennej zawodnicy trenerskiego duetu Kardela & Łągiewka w 14 meczach tylko 1 raz stracili punkty remisując. Wiosną rywalizacja zacznie się od nowa, jeśli Lech Poznań do lat 15 znów wygra grupę B wówczas dostanie się do półfinału.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel oraz terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Śląsk II Wrocław 2:1
CLJ U-18: Escola Warszawa – Lech Poznań 2:1
CLJ U-18: SMS Łódź – Lech Poznań 2:1
CLJ U-17: Lech Poznań – Warta Poznań 3:2
CLJ U-15: Lotos Gdańsk – Lech Poznań 0:1

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Błękitni Stargard – Lech II Poznań (środa, 18 listopada, godz. 13:00)
II-liga: KKS Kalisz – Lech II Poznań (sobota, 21 listopada, godz. 18:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Legia Warszawa (środa, 18 listopada, godz. 11:15)
CLJ U-18: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (niedziela, 22 listopada, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. J5 pisze:

    Szkoda juniorów starszych, może jest to konsekwencją odejścia najlepszych graczy do rezerw, z drugiej strony świadczy to o braku większej liczby zdolnych zawodników w tym roczniku