Trener liczy na poprawę gry w obronie

Pojutrze o godzinie 12:30 Lech Poznań wróci do gry i zagra u siebie z liderującym Rakowem Częstochowa. Trener Kolejorza, Dariusz Żuraw nie boi się przeciwnika. Jeśli jego drużyna przestanie głupio tracić gole wówczas powinna dać sobie radę z rywalem wyprzedzającym nas o aż 11 punktów.O Rakowie

„Raków to ciekawie budowany zespół. Latem doszło do ofensywny kilku zawodników, którzy decydują o sile drużyny. Musimy uważać na tych piłkarzy, Raków to także zespół zdobywający dużo bramek po zakładaniu wysokiego pressingu. Mimo nieobecności wielu zawodników podczas przerwy na kadrę staraliśmy się poprawić grę w obronie. Jeśli pod tym względem będziemy lepsi, to przestaniemy tracić punkty.”

O niespodziewanej formie Rakowa

„Piłkarze Rakowa dobrze rozumieją się na boisku, ale sama drużyna ma sporo szczęścia. Oglądałem wszystkie mecze Rakowa, który często miał wiele szczęścia. Nie zawsze grał dobrze, a jednak potrafił zdobywać gole po stałych fragmentach gry. Trudno mi powiedzieć, czy Raków utrzyma taką formę do końca sezonu. Mam nadzieję, że jego passa zakończy się już w niedzielę.”

O sytuacji w lidze

„Zdajemy sobie sprawę z miejsca na którym jesteśmy. W żadnym meczu w którym straciliśmy punkty nie byliśmy gorsi od rywala. Traciliśmy gole tylko przez brak koncentracji i przez indywidualne błędy. Gole w końcówkach czy po stałych fragmentach gry świadczą tylko o braku koncentracji. Jesteśmy w trudnym czasie, wielu zawodników pierwszy raz gra co 3-4 dni. Miejsce i liczba punktów jest słaba. Mamy przed sobą sporo meczów z których jesienią będziemy chcieli wyciągnąć tyle, ile się da, by wiosną móc jeszcze powalczyć o coś w tej lidze.”

O Bohdanie Butko

„Sytuacja Bohdana Butko jest pechowa. Przyleciał do nas z drobnym urazem mięśniowym a skoro piłkarz nie jest na 100% gotowy to nie ryzykujemy nikogo zdrowia. Butko w ostatnich 2 tygodniach pracował na pełnych obrotach i na pewno do końca rundy z niego skorzystamy. Nie wiem co będzie dalej. Na pewno będziemy rozmawiać jego dłuższego pozostania.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <14 komentarzy

 1. kri$$ pisze:

  Uczulam piłkarzy i trenera na Jego własne słowa: Raków jednak potrafił zdobywać gole po stałych fragmentach gry.
  To SFG sa nasza bolączką więc nie ma pewności, że uda się gładko wygrac z Rakowem.

 2. John pisze:

  W żadnym meczu w którym traciliśmy punkty nie byliśmy gorsi od rywala???
  Lepsi też nie byliśmy,może z Zagłębiem.
  W lidze gramy słabo,tak w obronie jak i w ataku.
  Mecze z Wisłą Płock,Jagiellonią czy Wartą były słabe,tak jak ten z Legią czy Cracovia.
  Lech gra wolno,stwarzając mało klarownych sytuacji do zdobycia bramki.
  Tej ofensywnej,ładnej dla oka piłki ,nie widać.
  Rotujemy źle,nie rotujemy wcale nie lepiej.
  Mamy problem.

  • F@n pisze:

   Od Zagłębia i od Płocka byliśmy zdecydowanie lepsi. Z Płockiem remis po 2 karnych, które robiliśmy bez sensu żadnego. Jedynie w meczu z Jagą to Jaga była lepsza. Poza tym żaden zespół nie był od nas lepszy.

 3. Ostu pisze:

  Trener czeka na poprawę gry w obronie…
  No to my sobie poczekamy też…

 4. Pawelinho pisze:

  Nie zdziwi mnie fakt jeśli Lech straci bramkę(bramki) po stałych fragmentach, które niestety od dłuższego czasu w Lechu kuleją. Natomiast jeśli Żuraw na poważnie myśli o dobrym miejscu dającym kolejny awans to PP to radziłbym, aby przestrzec piłkarzyków przed olewaniem ligi bo przygoda w LE się skończy, a druga połowa tabeli zostanie na dłużej z klubem.

 5. J5 pisze:

  Moim zdaniem głównym powodem słabej gry w lidze jest brak motywacji wielu piłkarzy liczących na kontrakty w lepszych ligach dzięki dobrej grze w Lidze Europy. Dopóki Lech nie zakończy udziału w tych rozgrywkach, dopóty ligą krajowa będzie przez nich odlewana. Zarządowi nastawionemu na sprzedaż wychowanków ta sytuacja pasuje

 6. Bart pisze:

  Butko to musiał przyjść kompletnie nieprzygotowany albo wręcz zapuszczony, skoro postawienie go na nogi zajęło ponad miesiąc.

  • 07 pisze:

   A gdzie grał Butki na wiosnę?

  • Bart pisze:

   Ostatni mecz w Lechu zagrał 15 lipca, potem wrócił na Ukrainę gdzie nie grał i chyba nawet nie uczestniczył w normalnych treningach z zespołem, po czym na początku października wrócił do Lecha, po dwóch i pół miesiąca w niebycie.

 7. Michu73 pisze:

  Z takim składem jaki mamy w chwili obecnej, ciężko będzie liczyć na brak błędów w obronie. Dla mnie, każdy mecz to loteria. Wniosek Żurawia jest słuszny. Jak ogarnie obronę, wygramy z każdym. Mamy najlepszą druga linię i atak w lidze.

 8. Przemo33 pisze:

  No właśnie ta nasza obrona to jest wielki problem. Nawet jak grają dobry mecz, to potem nagle popełniają błędy i brakuje im koncentracji. Jak napisał kolega wyżej, mamy najlepszą pomoc i atak w lidze, przydałaby się do tego lepsza gra w obronie, bo jeśli to udało by się poprawić plus piłkarzom wreszcie zaczęło chcieć grać w lidze, bylibyśmy w stanie wygrać z każdym.

 9. Ekstralijczyk pisze:

  Tutaj nie tylko w defensywie trzeba się poprawić, ale także w ofensywie.

  • Michu73 pisze:

   Ja wiem, ze zawsze wszystko można poprawić, ale nie ma chyba wątpliwości, ze klucz do poprawy wyników w lidze to zdecydowanie blok obronny. Cały blok obronny, z bramkarzem włącznie.