Dogrywka: Lech – Pogoń 0:4

Środowy mecz zakończony kompromitacją obnażył Lecha Poznań, siłę formacji defensywnej i ławkę rezerwowych. Kolejorz przez błędy w ustawieniu oraz straty w środku pola już do przerwy dał się łatwo wypunktować. Odstając fizycznie od „Portowców” miał nikłe szanse nawet na remis przez szybko straconą bramkę, która z miejsca ustawiła przebieg tego meczu.OBRONA
Nasza ocena formacji: 1
Najlepszy piłkarz formacji: Bednarek
Najgorszy piłkarz formacji: Crnomarković

POMOC
Nasza ocena formacji: 1
Najlepszy piłkarz formacji: Tiba
Najgorszy piłkarz formacji: Muhar

ATAK
Nasza ocena formacji: 1

OGÓLNE WRAŻENIE
Nasza ocena meczu: 1
Najlepszy okres w meczu: 1-15 min.
Najgorszy okres w meczu: 31-45 min.
Uwagi: dopuszczenie Pogoni do oddania aż 10 celnych strzałów, wyższe posiadanie piłki Lecha w każdym kwadransie, rekordowy mecz Lecha pod względem pokonanych kilometrów w tym sezonie (ponad 116), 89% celnych podań lechitów, najwyższa porażka u siebie od 2004 roku

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com: 2 – Tiba (3 strzały, 91% udanych podań, 3 kluczowe zagrania, 56% wygranych pojedynków 1 na 1)
Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com: 1 – Crnomarković (duży udział przy 3 straconych golach)
Ocena pracy trenera (1-6): 1
Ocena pracy sędziego (1-6): 2
Poziom meczu (1-6): 1Składy

1-4-2-3-1 przechodzące na 1-4-4-2

Bednarek – Czerwiński, Rogne (43.Dejewski), Crnomarković, Puchacz – Muhar (46.Ramirez), Moder – Kamiński (66.Butko), Tiba (66.Awwad), Marchwiński – Ishak (46.Sobol).

1-4-2-3-1

Stipica – Bartkowski, Zech, Malec, Kucharczyk – Dąbrowski, Drygas (80.Podstawski) – Hostikka (80.Frączczak), Kozłowski (70.Smoliński), Kowalczyk (90.Mruk) – Zahović (70.Benedyczak).

Statystyki meczu Lech – Pogoń 0:4

Bramki: 0 – 4
Strzały: 16 – 15
Strzały celne: 6 – 10
Strzały niecelne/zablokowane: 10 – 5
Stałe fragmenty: 9 – 11
Faule: 13 – 20
Żółte kartki: 3 – 0
Czerwone kartki: 0 – 0
Rzuty rożne: 4 – 7
Zmiany: 5 – 5
Spalone: 1 – 3
Posiadanie piłki: 59% – 41%
Celne podania: 89% – 83%
Wygrane pojedynki: 49% – 51%
Pokonane kilometry: 116,73 km – 124,16 km
Liczba zawodników w kadrze meczowej: 20 – 20

Lechowe statystyki meczu Lech – Pogoń 0:4

Strzały z pola karnego: 9
Strzały z dystansu: 7
Strona najczęstszych ataków: lewa
Najlepszy piłkarz Lecha według InStat: 329 – Puchacz
Najsłabszy piłkarz Lecha według InStat: 200 – Sobol

InStat index piłkarzy Lecha Poznań za ten mecz:

329 – Puchacz
291 – Tiba
280 – Crnomarković
271 – Dejewski
263 – Kamiński
261 – Moder
256 – Ramirez
254 – Czerwiński
243 – Bednarek
241 – Marchwiński
237 – Rogne
232 – Butko
223 – Awwad
217 – Muhar
215 – Ishak
200 – SobolNajszybszy zawodnik Lecha Poznań podczas meczu:

32,97 km/h – Crnomarković

Statystyki biegowe Lecha Poznań:

Pokonany dystans: 116,73 km
Liczba sprintów (25,2 km/h): 108
Liczba szybkich biegów (19,8-25,2 km/h): 610
Najwięcej sprintów w Lechu: 17 – Puchacz

Przebiegnięte kilometry przez piłkarzy Lecha Poznań podczas meczu:

11,91 km – Moder
11,62 km – Marchwiński
11,05 km – Czerwiński
10,71 km – Crnomarković
10,57 km – Puchacz
8,04 km – Tiba
7,91 km – Kamiński
6,39 km – Muhar
6,11 km – Sobol
6,07 km – Ramirez
6,02 km – Dejewski
5,54 km – Ishak
4,33 km – Rogne
4,11 km – Bednarek
3,37 km – Butko
2,92 km – Awwad

> źródło danych fizycznych

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

39 minuta – Akcja, która już na pewno skończy karierę Karlo Muhara w naszym klubie. Strata piłki na połowie rywala, szybki odbiór Pogoni, Moder nie chciał ryzykować kartki, nie zatrzymał przeciwnika, ten nie przewrócił się tylko ruszył z piłką przy nodze na naszą połowę. Na końcu podanie otrzymał Kowalczyk, który pociągnął kontrę do końca aż zdobył gola na 2:0. W tej sytuacji największą winę ponosi Muhar za stratę, Moder za brak zdecydowania przy odbiorze w środku pola, spóźniony za Kowalczykiem Czerwiński oraz Rogne, który wykonując sprint doznał kontuzji mięśnia i nie dał rady na czas dojść do skrzydłowego Pogoni.

null
null
null
null
null
null
null
null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <9 komentarzy

 1. 100h2o pisze:

  Crnomarković- „najgorszy obrońca” wg Redakcji. No pięknie. Liczby Czarnego – INSTAT =280 ( 3ci najlepszy wynik) 10,71 km przebiegnięte ( 4 wynik),NAJSZYBSZY w Lechu ( środkowy obrońca!)+ „Udział przy 3 bramkach”.

  No dobra teraz ja: Niesprawiedliwa ocena Crnomarkovića, był JEDNYM z tych CO CHCIELI., łatał co mógł, angażował się za swoich „kolegów” (punktacja INSTAT nie bierze się znikąd), karny „na konto kalosza-ewidentnie. Bramki -0-1 Rogne samobój, 0-2 Czerwiński, 0-3 sędzia, 0-4 piękna asysta Butko! Po mojemu NAJGORSZY w obronie był ten cycek Rogne i Butko. Bo jak ma grać Czarny osierocony przez kolegów z obrony i pomocy? Zostawiali go samego na 2 paprykarzy. A nie olał mimo tego gry.
  Równie dobrze można napisać że przy tych 2 bramkach zamieszany Czerwiński bo to jego prawą stroną najczęściej urywali się rywale. A przy pierwszej Puchacz bo centra poszła z lewej strony.

  Zabawne ( co podkreśliła Redakcja) że Lech „nabiegał” najwięcej kilosów w tym sezonie ligowym, że miał 89% celności podań! Jak widać „lepiej mądrze stać niż głupio biegać” 😉

  • Szymek pisze:

   Przy akcji z varem miał farta , że nie dostał czerwieni , przy 0-2 ściąga chłopa co wychodzi sam na sam, w pełni świadomie chce osłabić drużynę. Powiem tak, w głowie się to nie mieści, środkowego na tym poziomie można swobodnie poszukać w 1 albo 2 lidze za 20k transfer def. A nie taki wynalazek jak Crno, który zagrał przez 2 lata że 3 dobre mecze. Różne co zjebał z Pogonią to jego, ale jak gra to raczej jest solidny..

 2. Kuki pisze:

  „Akcja, która już na pewno skończy karierę Karlo Muhara w naszym klubie (…)” (◠‿◕)

  • 100h2o pisze:

   Wiesz odmierz sobie gdzie Muhar stracił piłkę. Po mojemu to ok 30 metrów OD BRAMKI PAPRYKARZY. Boisko ma 100,110 metrów długości. Czyli przez 3/4 boiska inni gracze Lecha ( akcji nie zatrzymali kolejno: Kamiński,Moder,Czerwiński). Wię powiedz mi- skąd „wina Muhara”? Rozumiem żeby tak piłkę stracił na naszej połowie, pod bramką Bednarka. Przyznaj… ile strat bliżej bramki Lecha mieli inni gracze Kolejorza? Nie cenię nijak Muhara jako dobrego piłkarza, ale zachowajmy obiektywizm w ocenie „winnych” w tej akcji. Tu ewidentnie zawalił Czerwiński żle ustawiony!

   • Kuki pisze:

    Drogi @100h2o,

    W swoim wpisie wcale nie atakowałem Muhara, tylko zwróciłem uwagę na złudną nadzieję redakcji, jakoby to zachowanie miało zakończyć jego karierę piłkarską w Lechu. NIE ZAKOŃCZY. Nie ważne jak będzie grać i tak jeszcze nie raz znajdzie się w kadrze na mecz albo nawet zacznie go od początku jak ostatnio. Dlaczego? Bo jest na kontrakcie i właściwie to w kadrze nie ma nikogo kto by go zastąpił. Nikt też go nie wyrzuci na trybuny, ani nie wpuści młodzieżowca za niego, bo Karlo nie po to bierze pieniądze żeby lansować się Fiatem 126p po Poznaniu.

    Piszesz o tym kto zawinił za tą bramkę. Według mnie wszyscy są winni. Nie ma sensu szukać kozła ofiarnego, bo piłka nożna to sport drużynowy, razem wygrywają, ale też razem przegrywają. Mógł go lepiej zaasekurować Alan Czerwiński, Moder przerwać akcję, no i gdyby Rogne się nie posypał po raz 1673, to by na bank przeciął to podanie.
    Jednak nie musieliby WCALE tego robić, gdyby Muharowi nie włączył się Maradona i w tej jednej akcji, zamiast iść na przebój czego nie potrafi, podałby bezpiecznie do tyłu czy do boku jak robi przez cały czas. Jak już jednak stracił piłkę, powinien pełnym sprintem biec za nią, a tymczasem nasza bestia, pirania pressingu, chorwacki N’golo Kante po prostu sobie truchtał za portowcem! Lech nigdy nie będzie wielkim klubem, jeżeli takie zachowania będzie tolerować.

   • 100h2o pisze:

    @Kuki- Już NIEDŁUGO będzie Karlstrom. Moder jak wiesz zostaje więc na miejscu Muhara szukałbym sobie klubu, bo szkoda go ( tak mówiąc po ludzku) na te nędzne Rezerwy Lecha wiedzione do sukcesu przez Ulatowskiego. Może i tak w przerwie zimowej będzie.

   • Szymek pisze:

    Muhar ma problem z czuciem piłki, on przy tej fatalnej akcji nawet nie próbował podawać on przyjął i się zesrał, więc podał na idealnaa kontre, kto się zna wie,że to było jego wina wyłącznie, jak grajki za zaczęli od środka po tym nieszczęściu to nawet nikt już do niego nie podał.. niech odejdzie gdzieś do A klasy gdzie jego miejsce

   • Pawlisko pisze:

    Ciekawe tylko, że w innych klubach potrafią się pozbyć niechcianych piłkarzy. A u nas się nie da, bo kontrakt i przecież nikt nie zrezygnuje z pieniędzy.
    Ale to trzeba umieć tak delikwenta „zmotywować” żeby sobie poszukał nowego klubu.

 3. mahum pisze:

  Czarny jest taki szybki?
  Zdziwiło mnie jedno – Alan jest jednym z najszybszych w drużynie, o ile nie tym najszybszym a wczoraj niestety Kucharczyk mu odjeżdżał.