30 na obóz w Turcji

W niedzielę, 10 stycznia z lotniska w Berlinie drużyna Lecha Poznań uda się na zimowe zgrupowanie do Turcji. Kolejorz spędzi w tym kraju kilkanaście najbliższych dni rozgrywając na miejscu w Belek i w jego okolicach łącznie cztery mecze towarzyskie.Dnia 14 stycznia rywalem Lecha Poznań będzie jeden z miejscowych tureckich klubów. 17 stycznia Kolejorz zmierzy się kontrolnie z rosyjskim Dynamem Moskwa, natomiast na koniec obozu rozegra dwa mecze towarzyskie. 21 stycznia przeciwnikiem niebiesko-białych będzie ukraiński Szachtar Donieck oraz serbski FK Rad Belgrad. Dokładne godziny tych spotkań zostaną ustalone później.

W Turcji będzie trenowało 30 piłkarzy w tym Antonio Milić, który podpisał już kontrakt z Kolejorzem, zdążył wejść do szatni, jednak klub oficjalnie nie ogłosił jeszcze tego transferu. Trener Dariusz Żuraw podczas zimowego zgrupowania będzie miał do swojej dyspozycji 4 bramkarzy, 12 nominalnych obrońców, 10 pomocników oraz 4 napastników.

W Turcji pod okiem sztabu szkoleniowego będą trenowali zawodnicy rezerw i juniorów starszych – Karol Drażdżewski, Patryk Waliś, Krystian Palacz, Antoni Kozubal, Igor Ławrynowicz oraz Norbert Pacławski. W Polsce zostają włączeni jesienią do kadry pierwszej drużyny Tymoteusz Klupś, Hubert Sobol i Jakub Niewiadomski. Do Turcji nie leci też kontuzjowany Nika Kacharava, wypożyczenie skończyło się w przypadku Bohdana Butko, który przynajmniej na razie wrócił do Szachtara.

Przypomnijmy, że dziewiąty obecnie Lech Poznań rundę wiosenną 2021 zacznie od wyjazdu na mecz z Górnikiem Zabrze (sobota, 30 stycznia, godz. 20:00). Kolejorz do podium ma rekordową stratę 11 punktów.Kadra Lecha Poznań na zgrupowanie w Turcji (10-23 stycznia 2021)

Bramkarze: Krzysztof Bąkowski, Mickey van der Hart, Filip Bednarek, Karol Drażdżewski

Obrońcy: Filip Borowski, Alan Czerwiński, Lubomir Satka, Tomasz Dejewski, Bartosz Salamon, Thomas Rogne, Djordje Crnomarković, Vasyl Kravets, Tymoteusz Puchacz, Krystian Palacz, Patryk Waliś. Antonio Milić*

Pomocnicy: Jakub Kamiński, Michał Skóraś, Jan Sykora, Karlo Muhar, Pedro Tiba, Jesper Karlstrom, Dani Ramirez, Filip Marchwiński, Antoni Kozubal, Igor Ławrynowicz

Napastnicy: Mikael Ishak, Muhammad Awwad, Norbert Pacławski, Filip Szymczak

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

8 komentarzy

 1. Sp pisze:

  Osobiście wolał bym by za Dejewskiego poleciał inny młody obrońca, by poznawał już klimat szatni, zawodników i pomału był wprowadzany na jakieś minuty w sparingu.

 2. Sapuaro pisze:

  Jakkolwiek ostatnio transfery na papierze zapowiadały się dobrze, a wychodziło średnio, tak ten Milić od razu wygląda tragicznie… chyba trzeba trzymać kciuki za miłe zaskoczenie.

  • Sp pisze:

   Na tt kibice Andrelechtu piszą w komentarzach, że to ich najszczęśliwszy dzień. Panuje huraoptymizm, że się go pozbywają. Trzeba jednak pamiętać, że my z Anderlechtu podstawowego czy nawet zmiennika nie jesteśmy w stanie wyciągnąć. Myślałem, że wypożyczymy go do końca sezonu i dopiero potem pomyślimy co dalej, a tu ponoć nawet Belgowie mają dostać 500 tysięcy, chociaż też mówiło się o rozwiązaniu kontraktu. Szwed dostał na 3,5 Bartek też 3,5 ten ma mieć 3 letni. Coś ostatnio lubi zarząd dawać długie kontrakty. Muhar dostał na 4 i każdy widzi co jest teraz

  • Grossadmiral pisze:

   W sumie nie wygląda na jakiegoś cienisa piłka mu nie przeszkadza gra na wyprzedzenie dośc stanowczy w reakcji w dodatku całkiem sporo bramek strzela głową no i uniwersalny dośc stoper lewa obrona defensywny pomocnik może się okazać że bedzie pozytywne zaskoczenie mimo ze odpad z anderlechtu

 3. Mlody1981 pisze:

  No to na środku obrony mamy sporą konkurencje… W sumie 6 stoperów z Dajewskim pytanie czemu tak nie można było na Puchary… Jednak tak czy tak potrzebny dobry środkowy i skrzydłowy. Wychodzi że Klupś i Niewiadomski na wypożyczenie a Sobol ma pomóc rezerwom zresztą patrząc na ostatnie mecze to nie jest to napastnik na Lecha z całym szacunkiem. Może Klupś też pomoże rezerwą w końcu coś wspominali o większym doświadczeniu w rezerwach…

 4. 100h2o pisze:

  Jak ktoś śledzi kto wyjeżdża na obozy zimowe to wie że:
  1- z obozu Belek, w zimie 2019 (było tam 32 graczy) zostało do obozu Belek 2021….6 piłkarzy… słownie: SZEŚCIU !
  2- Gdzieś zapodział się Tomczyk ( zwolniony przez Ojrzyńskiego z Mielca), wyleciał z kadry Sobol
  3- W 2019 i 2020 na tych obozach w Belek był Karol Smajdor (19 lat, prawy obrońca), teraz go nie ma. Czyli przepadł na amen. Brak też obrońcy Niewiadomskiego, który był nawet powoływany do u-19 i był w Belek 2020.Akurat nie dziwę się tego braku bo był w rezerwach cienki.
  4- za to są nowi młodzi: lewy obrońca Krystian Palacz 17l. i prawy – Filip Borowski 17l. Całkiem nieźle grali pod koniec roku w rezerwach. Szczególnie Palacz w stylu gry podobny nieco do Puchacza. Stoperowi Walisiowi raczej szans nie daję.
  5- W pomocy przepadł chyba Klupś. Także ci co wyjadą czyli Kozubal i Łwarynowicz mają znikome na razie szanse na granie wiosną w 1 Lechu.
  6- Radzę obserwować jak potoczy się kariera napastnika Pacławskiego , kiedyś wyciągniętego aż z Przeworska! Na razie szans z Szymczakiem nie ma żadnych, ale polecam mecze rezerw.
  7- Policzyłem, że w porównaniu z kadrą na obóz Belek 2020 jest aż piętnastu NOWYCH GRACZY ! Na 29 którzy są na oficjalnej liście wyjazdowej ( bez Milića).
  Czyli znowu taka „niewidoczna rewolucja”.
  8- Co ciekawe Kuba Moder nie łapał się na wyjazd na obóz Belek 2020 zima!
  9- Ci którzy zaliczają TRZECI kolejny zimowy obóz w Belek ( 2019/2020/2021) to: Bąkowski- Rogne – Tiba,Marchwiński,Kamiński – Szymczak. Czyli miesza się cały czas na potęgę

  Powyższe uzmysławia jaki jest wielki ruch kadrowy w Lechu. Wnioski sami sobie z tego wyciągajcie.

 5. bombardier pisze:

  WRESZCIE JAK NAJBARDZIEJ KONKRETNY I REALNY GŁOS!
  BRAWO!
  7 stycznia o 9:05 zapytałem jednego z ósemki tegorocznego plebiscytu
  o efekty zeszłorocznego wyjazdu do Turcji.
  Oczywiście, nie odpowiedział. Jest tak zachwycony Lech, że cały czas kadzi
  jak pała miłością do ukochanego klubu.
  Prawdę o tym średniowiecznym klubie piszę od dawna.
  Jeszcze jedna – zapomniana sprawa – czekam na apel tych dwóch pacanów
  o DOBROWOLNE WSPOMOŻENIE, bo klub biedny!
  Z niesamowitą radością poczytam komentarze NAWIEDZONYCH, że
  jest to BARDZO SZLACHETNA AKCJA!