Mateusz Skrzypczak w Stomilu Olsztyn

Niespełna 21-letni wychowanek Lecha Poznań, Mateusz Skrzypczak ponownie zmienia klub. Po nieudanym wypożyczeniu do Puszczy Niepołomice będzie teraz występował w innym I-ligowym zespole Stomilu Olsztyn.Mateusz Skrzypczak w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 wystąpił w łącznie 15 spotkaniach w tym 13 ligowych. Defensywny pomocnik na zapleczu Ekstraklasy rozegrał tylko 1 pełny mecz, przeważnie był rezerwowym notując na I-ligowych boiskach raptem 552 minuty.

Zimą Lech Poznań postanowił skrócić roczne wypożyczenie prawonożnego zawodnika do Puszczy. Mateusz Skrzypczak na chwilę wrócił do Kolejorza, trenował na początku stycznia z pierwszym zespołem, dziś został wypożyczony do innego klubu z I-ligi, Stomilu Olsztyn.

Drużyna z północy kraju jest o 3 pozycje niżej w ligowej tabeli od ekipy z Niepołomic gromadząc dotąd 3 punkty mniej. Niespełna 21-letni wychowanek Kolejorza został wypożyczony do Stomilu nie do końca tego sezonu tylko aż na 1,5 roku, do końca rozgrywek 2021/2022.

Kontrakt z Mateuszem Skrzypczakiem, który w Ekstraklasie rozegrał 5 meczów wygasa właśnie po tamtym sezonie dnia 30 czerwca 2022 roku. Skrzypczak to kolejny wychowanek, który w tym tygodniu pożegnał się z Bułgarską. Wcześnie już definitywnie z Kolejorza odszedł Paweł Tomczyk udając się do Widzewa Łódź.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

13 komentarzy

 1. John pisze:

  To było do przewidzenia.
  Za słaby na Lecha,za słaby na ekstraklasę.
  Jako pomocnik nie zrobi żadnej kariery.

  • Grossadmiral pisze:

   Dziwna z nim sprawa jak dostawał szanse na koniec przegranego sezonu to nie wyglądał jakoś źle a można nawet napisać że wyglądał obiecująco pozniej znowu wypadł z obiegu dostał szanse z zagłębiem bodaj gdzie zagrał fatalnie i tyle po jego talencie. Rozczarowanie spore przez brak jego rozwoju. Może odpali w olsztynie aczkolwiek mały exodus wychowanków zauważalny albo za grube miliony sprzedani albo odpaleni za bezcen

 2. Kosi pisze:

  Wypozyczony na wieczne oddanie jak Tomczyk. Juz tutaj nie wroci, wypozyczenie do konca umowy mowi wlasciwie wszystko. Nie ta polka, za slaby raczej nawet na I-lige

  • kri$$ pisze:

   @Kosi obawiam się, że masz rację. Jednak życze mu aby sie odnalazł w Stomilu i zagrał jeszcze w Ekstraklasie. Jeśli nie w Lechu to może w Warcie.

  • bezjimienny pisze:

   Różnie może być. Mają rok na obserwowanie go i ewentualne przedłużenie. Dopiero po tym czasie inny klub może z nim podpisać umowę.

   • bezjimienny pisze:

    Chyba nawet raz była podobna sytuacja. Skóraś mi się kojarzy, ale głowy nie dam.

 3. Kuki pisze:

  Cóż, taka kolej losu. Bolesne, ale prawdziwe. Chyba jedyny sensowny ruch w tym momencie. Sam Mateusz ma ostatnią szansę żeby zaistnieć w powaznej piłce i ewentualnie wrócić do Lecha po dobrej rundzie. Jeżeli nie zaistnieje, to pewnie już nigdy się nie wybije.
  Chcąc być wielkim klubem, trzeba robić przemiał, nawet jeżeli odstrzeli się przy tym kilku obiecujących juniorów. Czekam na podobny ruch z Klupsiem.

 4. J5 pisze:

  Chłopak miał przebłyski, ale obniżył loty i tyle. Szkoda bo po pierwszych występach miałem nadzieję na to że na dłużej zagości w pierwszej drużynie. Na tą chwilę jest to niemożliwe. Powodzenia w Stomilu

 5. Jakub80 pisze:

  Oczywiście szkoda chłopaka. Prawda jest taka ,że nie wszyscy zaistnieją w piłce. A już w tej na najwyższym poziomie tylko nieliczni. Powodzenia.

 6. Didavi pisze:

  Będzie to samo co z Tomczykiem. Za mało jakości, zbyt słaba technika, żeby zostać w Lechu. Same chęci nie wystarczą.

 7. Ekstralijczyk pisze:

  Powodzenia.!