Sparing: Lech – Rad 0:0

W trzecim z czterech meczów sparingowych podczas zimowych przygotowań 2021 w tureckim Belek, zespół Lecha Poznań zremisował z 17 drużyną ligi serbskiej, FK Rad Belgrad 0:0. Bardzo słabe spotkanie w którym zagrali zmiennicy zakończyło się bezbramkowym remisem, który nikogo nie krzywdzi.

3 min. – Na razie więcej przy piłce utrzymują się Serbowie.
5 min. – Lechici mają problem z wyjściem z własnej połowy.
8 min. – Gra toczy się w środku pola. Poznaniacy nie pozwalają Serbom przedrzeć się pod naszą bramkę.
10 min. – Pierwsza akcja Kolejorza zakończona złym dośrodkowaniem Kravetsa do Pacławskiego.
14 min. – Lechici w końcu zaczęli grać w piłkę.

16 min. – Powinno być 1:0 dla Lecha. Szybka akcja, płaskie podanie Kravetsa z lewej strony po którym niecelnie z paru metrów uderzył Ławrynowicz.
17 min. – Słupek ratuje Bednarka!
21 min. – Sparing wyrównał się.
26 min. – Dwa zablokowane strzały oddane przez lechitów.

32 min. – Bardzo mało jakości w obu zespołach. Słaby rywal vs rezerwowi Lecha, dlatego inaczej być nie może.
33 min. – Czujna interwencja Bednarka zapobiega utracie gola.
36 min. – Kolejne dwie interwencje Bednarka. Dobry fragment Serbów.
42 min. – Ponownie niewiele się dzieje.
43 min. – Kozubal wyszedł z akcją środkiem pola po czym zagrał do Szymczaka. Jego strzał został zablokowany.
45 min. – Do przerwy 0:0. Mała przewaga Serbów, lechici rzadko zagrażali rywalom.

50 min. – Mozolnie idzie lechitom gra w ataku pozycyjnym.
53 min. – Serbom gra w piłkę idzie równie źle. Po zmianie stron jeszcze nikt nie przeprowadził żadnej akcji.
55 min. – Piłka po groźnym uderzeniu Awwada z daleka minęła słupek bramki Radu.
56 min. – Błyskawiczna odpowiedź Serbów. Piłkę wybronił Bąkowski.
58 min. – Bardzo dobre prostopadłe podanie Ławrynowicza i niezły strzał Szymczaka z lewej nogi. Bramkarz sparował piłkę na róg.

68 min. – Na boisku ponownie niewiele się dzieje.
69 min. – Dobre podanie Kravetsa do Awwada, który nie trafił do siatki w świetnej sytuacji.
70 min. – Niemal zawsze po dobrej szansie dla Lecha od razu odpowiadają rywale. Bąkowski znów był na posterunku, wcześniej FK Rad dobrze zatrzymywał Bednarek.
75 min. – Gra kolejny raz jest wstrzymana przez urazy. Oba zespoły męczą się na boisku.

82 min. – Za 8 minut sędzia w końcu zakończy ten słaby mecz.
82 min. – Serbowie mają problem dosłownie ze wszystkim. Nie potrafią nawet wykonać rzutu rożnego. Jaki sens ma sparing z 17 drużyną ligi serbskiej?
84 min. – Kozubal nie miał już sił grać dalej. Na boisko wrócił Dejewski.
90 min. – Koniec. Nudne 0:0.

Trzeci zimowy sparing 2021 (czwartek, 21 stycznia, godz. 12:30)
KKS Lech Poznań – FK Rad Belgrad 0:0 (0:0)

Skład Lecha: Bednarek (46.Bąkowski) – Borowski, Rogne, Dejewski (46.Waliś), Kravets – Kozubal (84.Dejewski), Ławrynowicz – Pacławski, Awwad, Palacz – Szymczak.

Kapitan Lecha: Rogne

Trenerzy: Żuraw – Milanović

Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +12°C, pogodnie

Miejsce sparingu: Calista Sports Center (Belek, Turcja)