Piotr Rutkowski przejął większość udziałów Lecha

W Lechu Poznań doszło do kolejnych zmian właścicielskich, które nie będą widoczne dla kibiców. Jacek Rutkowski będący właścicielem Kolejorza od 2006 roku oddaje już cały klub w ręce swoich dzieci.15 listopada 2019 roku udziałowcem KKS Lech Poznań został Piotr Rutkowski oraz Maja Rutkowska. Już wtedy 72-letni obecnie Jacek Rutkowski zaczął wycofywać się z Kolejorza, teraz nasz klub już formalnie ma nowego większościowego udziałowca, którym został Piotr Rutkowski.

37-letni Piotr Rutkowski po przejęciu większości udziałów w Lechu Poznań został przy okazji nowym prezesem klubu, który będzie teraz odpowiadał za sprawy sportowe. Jednocześnie prezesem Kolejorza nadal jest Karol Klimczak sprawujący swoją funkcję od listopada 2011 roku. Klimczak wciąż będzie odpowiadał za finanse, sprawy biznesowe oraz za funkcjonowanie klubu.

Przejęcie większości udziałów klubu KKS Lech Poznań przez Piotra Rutkowskiego nie są poważnymi zmianami, których oczekiwaliby kibice. Jedyną istotną informacją jest całkowite wycofanie się z klubu Jacka Rutkowskiego oddającego Kolejorza w ręce swoich dzieci oraz zaufanych współpracowników.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

35 komentarzy

 1. Gadzuki pisze:

  KURWA mamy przejebane

 2. tolep pisze:

  „Piotr Rutkowski po przejęciu większości udziałów w Lechu Poznań został jednocześnie nowym prezesem klubu, który będzie teraz odpowiadał za sprawy sportowe. Jednocześnie prezesem Kolejorza nadal jest Karol Klimczak”

  To teraz Lech ma dwóch prezesów? nowego i starego?

  • Didavi pisze:

   Ale płacić Ci będzie tylko jeden, nie myśl sobie, że za trollowanie dostaniesz dwie wypłaty od dwóch prezesów.

 3. fox pisze:

  A kogo to obchodzi,przecież nic się nie zmieni.Prezesem zostanie Klimczak i nadal będą rżnąć głupa ,że dbają o dobro kubu.Niestety to jest klub typowo rodzinny i Rutki do spółki z gargamelem nadal będą to prowadzić jak firmę zupełnie nie dbając o wyniki sportowe.Najgorsze,że nigdy się poddadzą.Amen

 4. Grossadmiral pisze:

  Nie ma w sumie co roztrząsać bo i tak się tylko dokumentacja zmieniła a klub prowadzony będzie tak samo jak wcześniej przez młodego Rutka. Stary Rutek to chyba już dawno miał to w 4 literach i się nie angażował a tylko problemy dla niego. Klimczak prezes a młody będzie arcyprezesem ;d

 5. Bart pisze:

  Ja pierdolę

 6. Michu87 pisze:

  Dwa kut… bez jaj i do tego instat Rząsa i bawimy się dalej.

 7. Luna23 pisze:

  NSNP panie prezesie??

 8. Pawelinho pisze:

  To nie wróży niestety nic dobrego dla Lecha, który dzięki temu dalej będzie mógł robić prowizorkę jaką aktualnie odwala.

 9. Erwin pisze:

  Tak naprawdę nie zmienia się nic, dalej trzeba żyć…

 10. ryszbar pisze:

  Te zmiany były tylko kwestią czasu więc nie ma się czym ekscytować. Raczej nic się nie zmieni no chyba że….. pomarzyć można.
  Zaskakuje tylko to, że będzie dwóch prezesów z czego jeden to właściciel, który jako posiadacz większości udziałów pewnie będzie o wszystkim decydował.

 11. Pawel68 pisze:

  To nic nie zmienia,Rutkowscy mają kurę która znosi złote jaja!I nigdy jej nie sprzedają bo po co!Ale ja jako kibic nie godzę się na to co ONI odpierdalają i jak nas traktują!I mam nadzieję,że w lepszych czasach bez pandemii Ludzie w końcu pokażą im ten stadion pusty!!!I k…niech się nigdy nie poddawają w swoim wyimaginowanym świecie kłamstwa i obłudy!!!!

 12. torreador pisze:

  No tak,teraz to już na pewno czeka nas niekończący się sezon przejściowy 🙂

  • Pawel68 pisze:

   Już na TT znowu jesteśmy pośmiewiskiem całej Polski.Mamy więcej prezesów niż prawych obrońców?????

 13. tomasz1973 pisze:

  Ja pierdole no wreszcie, zmiana jakiej oczekiwałem!!!

 14. Levid_82 pisze:

  Idąc klasykiem z Samych swoich ” W dni parzyste prezesem będzie Karol, w nieparzyste Pioter, a w niedzielę i święta Maja”.
  Może chociaż futerko z kota (Lecha) zostanie.?

 15. inowroclawianin pisze:

  J…c Rutkow!

 16. Didavi pisze:

  Lech Poznań [*]
  On się nigdy nie podda. Zmiana, która nic nie zmieni. Dalej będziemy pośmiewiskiem.
  Może być właścicielem, prezesem, viceprezesem, wycieraczką to tylko oficjalna funkcja i tak od lat to on jest odpowiedzialny za dramatyczne decyzje w Lechu i niszczenie klubu.
  Zmieniło się tyko jedno. Teraz oficjalnie można powiedzieć. Zawsze i wszędzie, właściciel jebany będzie.

 17. Rafik pisze:

  No to teraz minimalizm pełną gębą i na zawsze..

 18. Ostu pisze:

  Zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych PREZES może być tylko JEDEN…
  A skoro Piotrek zdecydował się być Prezesem to Klimczak MOZE być co najwyżej wickiem…
  Ktoś MUSI wziąć ODPOWIEDZIALNOŚĆ za działania Spółki – odpowiedzialności zbiorowej w polskim prawie nie ma..

  • Ostu pisze:

   p.s. Klimczak był „zaufanym” Jacka i został przez niego narzucony…
   I nie po to Piotrek przejął większość udziałów by mu „stary” prezes bruzdzil…
   Może Piotrek postanowił się „nie poddawać” i właśnie teraz poprowadzić SWOJĄ politykę….
   ZOBACZYMY…
   Dalej ze SPOKOJNOSCIA czekam…

 19. ArekCesar pisze:

  Stary Rutek nie miał już chyba sił oglądać tej padaki. Pewnie se mówił, że trzeba odejść, bo jak się patrzy na te „sukcesy” to życie szybciej uchodzi.

  • Pawelinho pisze:

   Stary Rutek to już od dawna ma totalnie wywalone na to co się dzieje w klubie albo zwyczajnie ta stagnacja i marazm jak najbardziej mu pasują co jest wielce prawdopodobne niestety. Bo gdyby tak nie było to nie pozwoliłby swoim bachorom na dalszą zabawę Kolejorzem.

 20. Przemo33 pisze:

  No kto by się spodziewał? To mają Rutki i zarząd teraz co oblewać 🙂
  A tak na poważnie to nic to nie zmienia, mając takiego kapitana u steru, który nigdy się nie podda i będzie walczył, to żaden sztorm na morzu nie jest nam groźny. Kasa nadal będzie się zgadzać, młodzi gracze oraz inni, których będzie można sprzedać, pójdą w świat za niezłe pieniądze, interes będzie się nadal dobrze kręcił. Dla nich po prostu żyć nie umierać. Gorzej dla kibiców, bo to oznacza dalej pustą gablotę. Mnie nie nabiorą Rutki, Klimczak, Rząsa na nic.
  Niech Piotruś robi swoje, teraz to w pełni jego zabawka.

 21. werty pisze:

  Z jednej kieszonki do drugiej. To na to poszly pienizki z transferow? Przeja wieszosc czyli nie wszystko. Rozumiem ze po starym zacznie splacac siostrzyczke i innych akcjonariuszy. I tak w nieskonczonosc. To juz jest zwykla granda!

  • ryszbar pisze:

   To raczej mało realny scenariusz. Bardziej prawdopodobna jest darowizna a po co spłacać Maje, która ma mniejszościowe udziały? No chyba, że się pokłucą.

 22. J5 pisze:

  Ja ich nie lubię

 23. smigol pisze:

  Gratulacje dla Piotra Rutkowskiego, pół litra dla każdego z nas żeby pogodzić się z tą wiadomością. Coś czuje że idą piękne czasy… czy dla Piotra czy dla Lecha to czas pokaże.