Koniec już na starcie. Górnik – Lech 1:1

O godzinie 20:00 na Stadionie im. Ernesta Pohla mieszczącym się przy ulicy Roosevelta 81 w Zabrzu, początek meczu 15. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021, pomiędzy drużyną Górnika Zabrze a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null W 16 ostatnich meczach obu drużyn padł co najmniej 1 gol
null Lech wygrał ostatnie 2 mecze z Górnikiem (4:1 u siebie i 3:1 na wyjeździe)
null Lech ostatnie ligowe i wyjazdowe zwycięstwo na inaugurację wiosny odniósł w 2013 roku (Ruch – Lech 0:4)
null Lech gra o 700 wygraną w Ekstraklasie – 699-477-558
null Średnia wieku kadry Lecha: 23,5 lat – Średnia wieku kadry Górnika: 23,6 lat (najmłodsze zespoły w lidze)
null Lech zagra mocno osłabiony. W kadrze nie ma Ishaka, Sykory, Milicia czy Satki
null W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Szymczak (pierwszy raz w tym sezonie)

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – null Gramy! W tym sezonie debiutuje Van der Hart, pierwszy mecz w Ekstraklasie zalicza Salamon.
1 min. – Dobry początek Lecha. Poznaniacy wywalczyli już rzut rożny.
3 min. – null Chamski faul Karlstroma. Od razu kartka.
4 min. – Szwed już osłabia Lecha, do końca meczu będzie musiał się bardzo pilnować.
6 min. – Pierwszy korner dla Górnika. Poznaniacy wybili piłkę.
7 min. – null 1:0 dla Górnika. Prosta akcja, zagranie z lewej strony, gola z bliska zdobył Sobczyk.

null Lech przy wyniku 0:1 (wszystkie fronty od sezonu 2015/2016
6-24-69

10 min. – Statystycznie jest już po meczu. Lech nie odrobił strat od listopada 2018 roku. Wtedy u siebie wygrał z Wisłą Płock 2:1.
12 min. – Prosta strata przybitego Marchwińskiego.
14 min. – Lech jest zaskoczony grą Górnika. W sparingach było mu łatwiej.

null 16 – 30 minuta

16 min. – Szymczak marnuje dwie doskonale okazje do zdobycia gola. Górnicy wybijają piłkę z linii bramkowej.
18 min. – Lech nie ma pomysłu na grę.
20 min. – Niecelne uderzenie Jimeneza.
23 min. – Brakuje Ishaka i Ramireza. Z nimi Lech na pewno wyglądałby lepiej.
25 min. – null Karny dla Lecha! Jedenastka na Puchaczu, który przedarł się lewą stroną.
26 min. – Sędzia skorzysta z VAR. Zapewne zaraz anuluje karnego.
26 min. – Nie ma niespodzianki, nie ma karnego. Puchacz chciał go wymusić.

null Na ten moment: 3 kolejna porażka, 3 bez zdobycia

null 31 – 45 minuta

31 min. – null Teraz jest karny. Skóraś zaatakowany od tyłu.
31 min. – Znów VAR, nie ma jedenastki.
35 min. – Dobra interwencja Van der Harta ratuje emocje w tym meczu.
35 min. – Rogne dotknął piłkę ręką sygnalizując spalonego. Sędzia czeka z przyznaniem jedenastki.
35 min. – Arbiter nie przyznał karnego chyba litując się nad Lechem. Przy stanie 0:2 ten zespół już na pewno by się nie podniósł i nawet nie zremisował.
44 min. – Na boisku niewiele się dzieje. Do niedawna Kolejorz chociaż utrzymywał się przy piłce, teraz próbuje ją odebrać.
45 min. – Sędzia doliczył aż 6 minut.
45+4 min. – Środek pola nie istnieje. Tiba nie współpracuje z Karlstromem, który mając kartkę boi się odbierać piłkę.
45+8 min. – Do przerwy 0:1.

null 46 – 60 minuta

null To już 17 kolejny mecz obu ekip w którym padł co najmniej jeden gol

46 min. – null Wiśniewski za Paluszka
50 min. – null Sobaczyk ukarany kartką
51 min. – Groźną akcję Górnika prawą stroną przerwał Rogne.
53 min. – Lech wciąż nie ma pomysłu na grę, ratuje się długimi zagraniami.
55 min. – Przybity Marchwiński ma już dość tego meczu.
56 min. – Lech nadal nie radzi sobie z pressingiem górników.
59 min. – null Ściślak i Krawczyk na boisku, zeszli z niego Wojtuszek i Sobczyk.
60 min. – 1:1. Wrzutka Czerwińskiego z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył Rogne, który strzałem głową pokonał Chudego.

null Rogne
null Czerwiński

null 61 – 75 minuta

64 min. – Po bramce dla Lecha znów przycisnął Górnik. Zabrzanie wykonali 2 kornery.
65 min. – Remis nic Lechowi nie daje. W dodatku to Górnik nadal atakuje, druga linia Kolejorza stoi nie mając pomysłu na grę.
67 min. – Dramatycznie to wygląda. Lechici chyba nie spodziewali aż tak dobrej gry Górnika, który optycznie przeważa.
70 min. – Lech ma jeszcze ponad 20 minut, by w tym bardzo słabym meczu sprawić niespodziankę.
71 min. – null Awwad za Szymczaka, Kravets za Skórasia. W Górniku Manneh zastąpił Kubicę.
75 min. – null Manneh z kartką

null 76 – 90 minuta

77 min. – Lechici ponownie odzyskali piłkę. Próbują coś skleić, ale nie mają pomysłu. Środek wciąż nie istnieje.
79 min. – Bardzo zły strzał Tiby podsumował jego dzisiejszą grę.
82 min. – Górnik ma dołek czego Lech nie umie wykorzystać. Nie ma kto zrobić boiskowej różnicy, nikt nie bierze na siebie ciężaru rozegrania piłki.
83 min. – null Ramirez za Marchwińskiego i Prochazka za Nowaka w Górniku.
84 min. – Dobra interwencja Rogne głową.
87 min. – Górnik znów atakuje. Remis czy porażka nie robi różnicy.
90 min. – Jeszcze tylko 3 minuty.
90+3 min. – Zaraz koniec tej żenady. Kolejny cios dla garstki naiwniaków.
90+4 min. – Koniec.

null null 15. kolejka PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021, sobota, 30 stycznia, godz. 20:00
null Górnik Zabrze – KKS Lech Poznań 1:1 (1:0)

null Bramki: 7.Sobczyk – 60.Rogne

null Asysty: 1:1 – Czerwiński

null Żółte kartki: Sobczyk, Manneh- Karlstrom

null Widzów: (bez udziału publiczności)

null Sędzia: Kwiatkowski (Warszawa)

null Sędzia techniczny: Szczech

null Sędziowie boczni: Obukowicz, Niemirowski

null Sędziowie VAR: Marciniak, Sokolnicki

null Górnik: Chudy – Paluszek (46.Wiśniewski), Koj, Gryszkiewicz – Massouras, Kubica (71.Manneh), Nowak (83.Prochazka), Wojtuszek (59.Ściślak), Janża – Sobczyk (59.Krawczyk), Jimenez.

null Rezerwowi: Kudła, Wiśniewski, Evangelou, Pawłowski, Rostkowski, Prochazka, Manneh, Ściślak, Krawczyk.

null Lech: Van der Hart – Czerwiński, Rogne, Salamon, Puchacz – Karlstrom, Tiba – Skóraś (71.Kravets), Marchwiński (83.Ramirez), Kamiński – Szymczak (71.Awwad).

null Rezerwowi: Bednarek, Dejewski, Kravets, Borowski, Palacz, Kozubal, Ramirez, Awwad, Pacławski.