Sytuacja kadrowa Lecha przed meczem z Wartą

Wraz z nadejściem wiosennej aury kończą się powoli kadrowe problemy Lecha Poznań. Obecnie ćwiczą wszyscy najlepsi zawodnicy, choć dwóch czołowych piłkarzy Kolejorza jeszcze nie może grać przez pełne 90 minut.Obecnie wyłączony z zajęć jest tylko Nika Kacharava. W tym tygodniu do treningów powrócił Michał Skóraś, który w meczu ze Śląskiem Wrocław był nieobecny ze względu na lekki, niegroźny uraz. W czwartek w końcu na boisko powrócił Mikael Ishak, któremu w spotkaniu z Zagłębiem Lubin odnowiła się kontuzja.

Szwed od tamtego czasu przechodził rehabilitację i ćwiczył indywidualnie. Ze względu na odnowienie się kontuzji, którą złapał w ostatnim zimowym sparingu z Szachtarem Donieck nasz najlepszy napastnik był ostatnio bardzo powoli wprowadzany. Dziś trenował, ale nie jest gotów do gry przez pełne 90 minut. W piątek Mikael Ishak w najlepszym wypadku znajdzie się w meczowej “20”.

Małe szanse na znalezienie się w kadrze meczowej ma Lubomir Satka. Słowak po urazie, którego doznał w meczu kontrolnym z Szachtarem Donieck długo dochodził do siebie. Obecnie trenuje, lecz ma spore zaległości, które musi nadrobić. Jego gra przeciwko Warcie Poznań jest wykluczona, z grupy stoperów Bartosz Salamon, Thomas Rogne, Antonio Milić trener Dariusz Żuraw wybierze dwóch najlepszych w tej chwili środkowych obrońców.

Mecz Warta Poznań – Lech Poznań zostanie rozegrany w piątek, 26 lutego, o godzinie 20:30 w Grodzisku Wielkopolskim. Po nim już we wtorek, 2 marca o 20:30 ekipa Kolejorza powalczy u siebie o awans do 1/2 finału Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa. Trzeci obecnie zespół PKO Ekstraklasy swój ligowy mecz w 19. kolejce także rozegra w piątek.PRZEWIDYWANA meczowa “20” na mecz z Wartą:

Bramkarze: Filip Bednarek, Mickey van der Hart

Obrońcy: Alan Czerwiński, Thomas Rogne, Bartosz Salamon, Antonio Milić, Vasyl Kravets, Tymoteusz Puchacz, Filip Borowski

Pomocnicy: Jesper Karlstrom, Pedro Tiba, Nika Kvekveskiri, Michał Skóraś, Dani Ramirez, Filip Marchwiński, Jan Sykora, Jakub Kamiński

Napastnicy: Filip Szymczak, Aron Johannsson, Mikael Ishak

PRZEWIDYWANY skład Lecha na mecz z Wartą:

Van der Hart – Czerwiński, Salamon, Rogne, Puchacz – Karlstrom, Tiba – Sykora, Ramirez, Kamiński – Johannsson.

* – w zapowiedzi meczu przewidywany skład może być inny

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

  1. F@n pisze:

    Mam nadzieję, że zagra Milić. Jak Salamon gra na lewej to rozegranie wygląda fatalnie.

  2. Max Gniezno pisze:

    Wniosek po tych pseudo sparingach jest taki że lepiej żeby się nie odbyły. Nic nie wniosły do przygotowań a kontuzje ciągną się do chwili obecnej. Taki Szachtar był w momencie sparingu z nami w zupełnie innym momencie przygotowań.