Felieton kibica: List otwarty ws. kierunku rozwoju klubu

Wszystkim internautom KKSLECH.com przypominamy o możliwości wyrażania swojego zdania nie tylko w „Śmietniku kibica” czy w komentarzach do newsów. Jednocząc na tej witrynie kibiców Lecha Poznań dajemy możliwości wygłaszania swoich opinii na stronie głównej witryny. Cykl „Twoim zdaniem” jest stworzony do tego, aby każda osoba chcąca dotrzeć ze swoją opinią do innych kibiców Kolejorza bez trudu mogła to zrobić.W każdym tygodniu czekamy na Wasze najlepsze oraz najciekawsze teksty, które mogą pojawić się na łamach KKSLECH.com. Każdy z kibiców, który umie pisać, chce to robić i ma coś ciekawego do przekazania innym kibicom Lecha Poznań w sposób obszerny i ciekawy (także kontrowersyjnego) ma drogę otwartą do tego, by jego tekst na tematy sportowe przeczytało nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Czasem nie trzeba dodawać wpisu na przysłowie pół strony w „Śmietniku Kibica” bądź w newsach. Czasem wystarczy jeszcze trochę rozwinąć swoją myśl, odpowiednio ją zredagować i przesłać do nas w formie dowolnego tekstu. Dziś publikujemy jeden z nadesłanych artykułów przez kibica.

List otwarty do kibiców Lecha Poznań w sprawie kierunku rozwoju klubu

W ostatnich latach następuje systematyczny proces erozji pozycji Lecha Poznań na piłkarskiej mapie Polski. Klub zaliczany dwie–trzy dekady temu do wiodących drużyn w kraju, stał się przeciętniakiem bez sukcesów. Od dawna kwestia ta pojawia się w licznych dyskusjach kibiców, w tym prowadzonych w internecie i za pośrednictwem mediów społecznościowych. Swój głos zabierają w tej sprawie grupy i stowarzyszenia kibicowskie. Od pewnego czasu znacznie szerzej i bardziej dobitnie temat ten jest również poruszany przez piszących o Lechu dziennikarzy.

Jako grupa użytkowników najważniejszej, niezależnej strony internetowej zajmującej się Lechem Poznań podejmujemy próbę pokazania, że również kibice niezrzeszeni nie zgadzają się z tym, w jakim kierunku zmierza nasz ukochany klub. W gronie finalistów ostatnich plebiscytów na użytkownika roku zdecydowaliśmy się sformułować nasze wspólne stanowisko dotyczące tego czym jest, a czym powinien być, Lech Poznań. Śledząc na bieżąco wiele lechowych dyskusji sądzimy, że nasze poglądy nie są odosobnione. Liczymy więc na to, że inni kibice, myślący podobnie jak my, zdecydują się wyrazić poparcie dla tego listu i w ten sposób będziemy w stanie wspólnie wskazać, że w Lechu musi dojść do wielu zmian, aby nasz klub wykorzystał potencjał, jaki w nim drzemie, i dawał całej niebiesko-białej społeczności powody do dumy i radości.

Przedstawiciele Lecha Poznań w swoich wypowiedziach, a także ustami występujących w Lechu piłkarzy zazwyczaj powtarzają, że Lech Poznań to wielki klub. Z bólem i przykrością musimy stwierdzić, że się z tym nie zgadzamy. Lech Poznań obecnie wielkim klubem nie jest, i nic nie wskazuje, żeby dotychczasowy kierunek rozwoju miał to zmienić. Kolejorz nie jest dziś wiodącą siłą w kraju, od czasu do czasu wpadającą w chwilowe dołki. Przeciwnie, Lech Poznań od dłuższego czasu nie odnosi znaczących sukcesów sportowych, a ewentualne powody do radości (takie jak awans do fazy grupowej Ligi Europy) są krótkotrwałe i stanowią wyjątek od reguły. Podsumowanie ostatnich kilkunastu lat występów Lecha to dominacja szarzyzny i przeciętności.

Jesteśmy przekonani, że umiejętnie prowadzonego Lecha stać na więcej. Wierzymy, że to naprawdę może być wiodący klub w Polsce, który dodatkowo będzie w stanie regularnie zaznaczać swoją obecność w rozgrywkach europejskich. Dowody na to można znaleźć w nie aż tak odległej historii, co znakomicie opisał jeden z nas w felietonie z okazji 99 rocznicy urodzin Lecha. Jesteśmy też przekonani, że historia i tradycja tego klubu, jego pozycja na sportowej mapie stosunkowo zamożnego regionu Polski, a przede wszystkim szeroka, i ciągle jeszcze oddana i wierna baza kibicowska pozwalają zbudować przy Bułgarskiej znaczącą siłę polskiej ligi. Aby tak się stało, Lech Poznań musi ponownie stać się tym, czym w założeniu był od początku. A więc KLUBEM SPORTOWYM. Organizacją, nastawioną przede wszystkim na sukces sportowy i rywalizację na tym polu. Dopóki podstawowym i najważniejszym celem Lecha nie będzie walka o trofea, Kolejorz nie będzie wielki. Jako kibice nie byliśmy, nie jesteśmy i nie chcemy być fanami fabryki wychowanków. Rekordy transferowe oraz to, ilu wychowanków naszej drużyny zasila obecnie kadry narodowe nie ma dla nas żadnego znaczenia, o ile nie ma przełożenia na wynik sportowy pierwszej drużyny Lecha Poznań. Kibicujemy przede wszystkim drużynie walczącej na boisku, i to efekty rywalizacji na tym polu interesują nas najbardziej. Tymczasem dzisiejsze działania Kolejorza nie wskazują na to, że najwyższym priorytetem klubu jest zdobycie Mistrzostwa czy Pucharu Polski. Uważamy, że Akademia Lecha Poznań to udany projekt, ale zajmuje wśród priorytetów władz Lecha zbyt wysokie miejsce. Nie zgadzamy się, aby pierwsza drużyna Kolejorza pełniła wyłącznie rolę działu sprzedaży ALP, a wynik finansowy dominował całkowicie nad efektem sportowym. Oczekujemy więc powrotu do podstaw, i podporządkowania misji, wizji i strategii klubu osiąganiu sukcesów sportowych.

W ślad za zmianą priorytetów musi pójść odpowiednio zbudowane i ukierunkowane kierownictwo klubu. Zdajemy sobie sprawę, że jako kibice nie mamy i nie powinniśmy mieć wpływu na personalny skład zarządu Lecha Poznań. Jednakże działania zarządu, jego priorytety, umiejętności oraz determinacja w realizacji celów mają bezpośredni wpływ na to, co osiąga i jak postrzegany jest Lech. Od dawna nie widzimy realnych działań zarządu, które można by uznać za ukierunkowane na zapełnienie gabloty trofeami. Widzimy za to dumę z kolejnych koszulek sprzedanych wychowanków i słyszymy o braku celów sportowych stawianych przed trenerem pierwszego zespołu. Nie wierzymy, że klub sportowy może osiągnąć sukces, jeśli osoby go prowadzące nie mówią, a co ważniejsze nie robią prawie nic, aby ten sukces osiągnąć. Oczekujemy, że Lechem Poznań kierować będą osoby mające duże ambicje sportowe i potrafiące te ambicje realizować. Oczekujemy też jasnej deklaracji, że celem Lecha jest zdobywanie tytułu Mistrza Polski oraz zwycięstwo w krajowym pucharze. Jednak ważniejsze niż taka deklaracja są realne działania, które będą temu celowi podporządkowane.

Działania te powinny naszym zdaniem obejmować:

1. Dobór kompetentnego i skupionego na realizacji celu sportowego kierownictwa klubu, a w szczególności kierownictwa pionu sportowego
2. Budowę kompetentnego i doświadczonego sztabu szkoleniowego, przed którym zostanie postawiony jasny i ambitny cel sportowy w postaci zdobycia Mistrzostwa Polski w sezonie 2021/2022
3. Wyposażenie sztabu w niezbędne zasoby do realizacji tego celu, w tym w szczególności zbudowanie szerokiej kadry o odpowiedniej jakości, co oznacza zawodnika ligowej czołówki na każdej pozycji, a w kilku przypadkach po prostu najlepszego zawodnika w kraju. Dodatkowo na każdej pozycji powinien być zapewniony wartościowy zmiennik/rywal do walki o miejsce w pierwszej jedenastce. Jesteśmy przekonani, że Lech Poznań dysponuje wystarczającym potencjałem finansowoorganizacyjnym do realizacji powyższych działań. Uważamy również, że ich realizacja pozwoli na osiąganie wyników finansowych umożliwiających trwałą stabilizację klubu i stworzenie warunków do powtarzalności wyników w kolejnych latach, między innymi dzięki lepszej pozycji na rynku sponsorskim, większym wpływom z transmisji telewizyjnych, wyższym cenom osiąganym ze sprzedaży piłkarzy mających w dorobku sukcesy sportowe czy większym wpływom generowanym przez zadowolonych kibiców w sklepie klubowym i podczas meczy domowych.

Obecny sezon jest już w zasadzie spisany na straty. Po raz kolejny w ostatnich latach Lech zakończy ten sezon z niczym. Nawet jeśli uda się jakimś cudem zająć miejsce uprawniające do gry w europejskich pucharach, to nie będziemy rozpatrywać takiego wyniku w kategoriach sukcesu, gdyż sukcesem klubu takiego jak Lech jest wyłącznie zdobycie tytułu Mistrza Polski!

Przyszłoroczny sezon będzie dla Lecha wyjątkowy, gdyż w marcu przyszłego roku obchodzić będziemy stulecie istnienia naszego klubu. Jeśli w tym szczególnym roku nie zobaczymy determinacji i realnych działań władz Lecha, aby uczcić setne urodziny Mistrzostwem Polski, to nasza wiara w projekt realizowany przez obecne władze wygaśnie całkowicie. Rzeczywiste starania o zdobycie Mistrzostwa Polski w roku jubileuszowym będą swoistym, ostatnim sprawdzianem dla obecnych władz Lecha Poznań. Oczywistym jest, iż ich niespełnienie spowoduje ostateczną utratę resztek jakiegokolwiek zaufania, którym w 2006 roku obdarzyliśmy rodzinę Rutkowskich. Oczekujemy więc i domagamy się podjęcia opisanych powyżej działań pozwalających na godne uczczenie jubileuszu zdobyciem Majstra na Stulecie.

Sądzimy, że kibiców takich jak my jest wielu, ale nie zawsze mają szansę i możliwość, aby ich głos został usłyszany. Częściowo rolę głosu trybun starają się pełnić grupy kibicowskie. Niestety ich wystąpienia, takie jak choćby głos sprzeciwu zademonstrowany 20 maja 2018 roku, okazują się niewystarczające, aby zmienić podejście władz Lecha. Uznaliśmy więc, że warto pokazać, że kibiców mających dość kierunku, w którym zmierza Kolejorz, jest znacznie więcej. Prosimy więc, aby każdy, kto zgadza się z naszym stanowiskiem wyraził swoje poparcie dla niezbędnych zmian w Lechu, np. poprzez komentarz pod tym tekstem. Wiemy również, że wśród czytelników strony kkslech.com jest wiele osób korzystających z mediów społecznościowych. Wszystkich, którzy zechcą poprzeć nasze postulaty prosimy o rozpowszechnianie go wśród innych kibiców. Chcielibyśmy pokazać władzom Lecha, że obrany przez nich kierunek nie jest akceptowany przez kibiców i czas na powrót poznańskiej lokomotywy na właściwe, sportowe tory. Od dziś rozpoczynamy akcję promowania hasła „Majster Na Stulecie” i wszystkich myślących podobnie zachęcamy do tego samego. Podpisano (w kolejności alfabetycznej):

Didavi, Jacek_komentuje, kibol z IV, leftt, Siódmy Majster, tomasz1973

Więcej o cyklu „Twoim zdaniem” -> TUTAJ

Artykuły można wysyłać na adres e-mail -> redakcja@kkslech.com

Teksty wysłane do nas przez kibiców można przeczytać -> TUTAJ

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

123 komentarze

 1. bombardier pisze:

  Z czołowej ósemki plebiscytu na najlepszego użytkownika brakuje dwóch nicków.
  Chodzi o @Grossadmiral i @Zlapany na ofsajdzie.
  Trochę to dziwne.
  Poza tym na przestrzeni lat nie słyszałem, nikt nie napisał – żeby doszło do chociaż
  jednego spotkania piszących tutaj kibiców.
  Podsumowując – idea jest piękna!
  Na pewno będzie WIELKI odzew POPARCIA.
  No i co dalej?

  • Grossadmiral pisze:

   Nikt mnie o niczym nie poinformował że jakiś list otwarty jest tworzony i fajnie by było jakbym się podpisał 😉 Jak to się mówi widocznie za krótki jestem 😉

   • kibol z IV pisze:

    Gwoli ścisłości.Wybór był mój i Tomasza1973. Jacek wyrażnie napisał, czym się kierowalismy. To że ktoś juz na początku zaczyna mącić to już jego problem.Z różnych tylko nam znanych powodów uznalismy iż
    do grona dołączą te a nie inne osoby.Finaliści to siódmy , leftt , Tomasz1973 i ja. Nikogo nie uważamy za „krótkiego” Niestety nie mogliśmy zaangażować w tą akcję wszystkich. Masz teraz okazję pełnego uczestnictwa. Ta akcja jest dla wszystkich kibiców Lecha.
    Nie robimy tego do siebie , ale dla Lecha i liczymy na Wasze wsparcie , a nie rzucanie kłód pod nogi juz na wstępie. Bo bez was to nie ma najmniejszego sensu.

    #MajsterNaStulecie”

   • tomasz1973 pisze:

    Jak sobie wyobrażasz start, gdy pierwszy tekst ma zaakceptować np 125 osób? Czy uważasz, że my się nie spieraliśmy, nie proponowaliśmy zmian? A było nas raptem 6? Zrobiliśmy to w taki sposób, żeby najpierw ustalić wspólny tekst, a teraz przedstawić go Wam. Liczymy na podpowiedź i akceptację, im więcej nas, tym może to odcisnąć większy nacisk. Nie przekreślaj tego tylko dlatego, że nie wziąłeś udziału w pierwszej grupie.
    #MajsterNaStulecie”

   • Grossadmiral pisze:

    Tomaszu i i Kibolu ale ja nie mam żalu i nie przekreślam bo się obraziłem że mnie nie zaproszono 🙂 Ja tylko odpowiadam za siebie na post bombardiera dlaczego nie widnieje jako współinicjator/współautor listu. #MajsterNaStulecie

 2. Pawlisko pisze:

  Z mojej strony oczywiście 100% poparcia. Podpisuję się pod tym.

  Byłoby dobrze gdyby ilość podpisów przekroczyła 500 i wierzę, że tutejszych użytkowników stać na to. Pytanie tylko co dalej – to musi w jakiś sposób zostać przekazane do zarządu.

 3. mario pisze:

  jestem totalnie zniechęcony, w dodatku dopadło mnie to covidove ścierwo i paskudnie się czuję, ale nie mogę obojętnie przejść obok tego listu.
  Chłopaki – jestem całym sercem i rozumem z Wami i za tezami przez Was postawionymi. Należałoby to wysłać na B-17.

 4. kibol z IV pisze:

  Mamy kilka pomysłów jednak potrzebujemy jak najwięcej wpisów. To od Was zależy jak to będzie dalej wyglądało. Proszę jeśli to możliwe o częste odwiedzanie witryny w ten weekend.

  • Pawlisko pisze:

   Z tego co kojarzę to redakcja zawsze podawała, że ruch na witrynie w przerwach na kadrę był mniejszy. Może to nie jest optymalny czas i warto będzie jeszcze raz ponowić list jak już wróci liga?

 5. Didavi pisze:

  Śmiało, częstujcie się i podzielcie się z innymi 🙂 Komentujcie. Jeżeli się z nami zgadzacie i popieracie ten list, napiszcie to.
  „Majster na Stulecie” to hasło, które chcielibyśmy rozpropagować gdzie tylko jest to możliwe. To hasło powinno wisieć w szatni naszego klubu, w gabinecie prezesa. Ten list, ta akcja, jest właśnie po to. Po to byśmy na koniec jubileuszowego sezonu, na stulecie mogli świętować.
  #MajsterNaStulecie

 6. Jacek_komentuje pisze:

  #MajsterNaStulecie

 7. kibol z IV pisze:

  #MajsterNaStulecie – Pierwszą propozycją dla osób popierających tą inicjatywę jest aby każdy napisany post kończył się powyższym hasztagiem
  Chcemy tego majstra. Pokażmy to. To nic nie kosztuje , a bardzo scala i jest jednym wspólnym głosem wszstkich tych którym dobro Lech leży na sercu…

  #MajsterNaStulecie

 8. MARCINzKALISZA pisze:

  100% poparcia!

  #MajsterNaStulecie

 9. Rafik pisze:

  MajsterNaStulecie! 100% poparcia.

 10. mario pisze:

  no to jeszcze raz:

  #MajsterNaStulecie
  #MajsterNaStulecie
  #MajsterNaStulecie

 11. MARCINzKALISZA pisze:

  Należę do różnych grup na Facebooku o tematyce Lechowej, jak coś to mogę skopiować link i wrzucić list.

  • kibol z IV pisze:

   Wrzucaj i podpisuj się już pod każdym swoim postem
   #MajsterNaStulecie…To MA BYĆ WIDAĆ !!! 🙂

   • MARCINzKALISZA pisze:

    Ok. Udostępnione. Każdy kto ma Facebooka niech zrobi to samo.
    #MajsterNaStulecie

 12. tomasz1973 pisze:

  Mamy kilka pomysłów, tak jak już zresztą napisał kibol. Zaczynamy od tego listu, chcemy zobaczyć Waszą reakcję, potem wdrożymy jeden z zakładanych przez nas scenariuszy, powiem tak, z naszej strony możecie być pewni –będzie się działo–. Działąjcie, przesyłajcie to i kolejne sprawy do Waszych znajomych na facebokach, wrzućcie to na TT, niech się to niesie, koniecznie z dopiskiem #MajsterNaStulecie.
  Powodzenia, bo powodzenie tej akcji to powodzenie Lecha!

 13. Muro pisze:

  Popieram!

 14. Ostu pisze:

  Wiecie, że ja zawsze w mniejszości i ZAWSZE out of style…
  … ale tym razem napiszę
  #MajsterNaStulecie
  Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że takie „wezwania” na nic się zdadzą – tu jest wojna – tu TRZEBA wymuszać…
  – napierdalac w obrany model biznesowy…
  – napierdalac w akademię jako cel sam w sobie…
  – wyśmiewać to całe dziadostwo, które się rozpanoszyło w Klubie/korporacji…
  – przypomnę jak Amica potraktowała swoich pracowników, którzy upomnieli się o swoje prawa…
  Tu TRZEBA się będzie ostro napierdalac…
  …i nie sądzę żebyśmy uzysksli poparcie kiboli/biznesmenów z kotła…
  Osobiście uważam że piotrek sam się wpędzi w maliny i wcześniej niż później będzie NAPRAWDĘ musiał sprzedać…
  …albo zmienić sposób myślenia​ o klubie i zmieni jego model biznesowy, gdzie akademia będzie TYLKO drogą do celów – zdobywanie rokrocznie MP, a przez to udział w eliminacjach i DZIĘKI TEMU zarabianie kasy…
  … innej rzeczywistości NIE MA…

  • kibol z IV pisze:

   Nie narzekaj 🙂 Tylko podpisuj 🙂
   #MajsterNaStulecie

  • Ostu pisze:

   @kibol z IV – a co zrobiłem w drugim akapicie…
   Jestem BARDZO ciekawy CO się będzie działo – wg wpisu @tomasz1973 – po tym jak @Redakcja wywoływała nicki do poczytania emalji widziałem, że coś się dzieje…
   … nie ma sensu wtajemniczać większej ilości nicków bo ktoś może puścić farbę – a wizyta „zaprzyjaźnionych” kibiców z kotła jest prawie pewna – swoją drogą to ciekawy teraz będzie oddźwięk takich nicków jak
   @tolep
   @bezjimienny
   @Szostak
   …i inni…
   …oraz próba pacyfikacji słownej „Naszego” przedsięwzięcia – a @Redakcja zauważy istotny wzrost nicków chętnych do rejestracji by móc się „wypowiadać”..
   …po nickach ich poznacie…

   • kibol z IV pisze:

    Odwiedzaj często forum, pisz na nim , zachęcaj innych ,puszczaj na fb itd , PODPISUJ KAŻDY POST # 🙂
    Teraz naprawdę dużo zależy od odzewu i akceptacji.
    #MajsterNaStulecie

   • Didavi pisze:

    Żeby było jasne i nie było żadnych pomówień, czy niestosownych zarzutów w kierunku Redakcji o jakieś werbowanie ludzi do różnych akcji. To nie Redakcja za tym stoi. Jest dla nas olbrzymim wsparciem w postaci udostępniania Felietonu kibolazIV, czy listu właśnie. A wywołanie nicków było potrzebne do kontaktu między nami użytkownikami i wyłącznie do tego.

   • Ostu pisze:

    @Didavi – ja oczywiście o tym wiem, że @Redakcja była tylko „skrzynką kontaktową” i wiem, że to.inicjatywa kiboli z tego Forum – jeżeli coś innego wynikało z mojego wpisu to wynikało to jedynie z mojego „niepozbierania” w pisaniu lub jak kto woli z „skrótu myślowego”…

   • Didavi pisze:

    Nie uznałem tego wpisu jako zarzut, ale okazję do wyjaśnienia, tak po prostu.

   • Ostu pisze:

    Już deklarowałem, że „ja się nie poddam, ja będę walczył dalej…” – tu na Forum – stety nie mam ani fb ani tt ani w ogóle się.nie udzielam.na innych forach…
    Ale jak zobaczę, że o TEY akcji zaczną mówić i pisać inne media to dopiero wtedy będzie początek wszystkiego…

   • tomasz1973 pisze:

    Ostu, a Ty swojego meila sprawdziłeś?

  • Ostu pisze:

   @tomasz1973 – właśnie TERAZ przeczytałem…
   Dziękuję…
   Założę konto to odpowiem…

 15. John pisze:

  Akcja #MajsterNaStulecie fajna.
  Popieram.
  To jest jednak skandal,i wstyd,że klub z takim potencjałem jest zwykłym średniakiem takiej ligi jak ekstraklasa, gdzie poziom, delikatnie mówiąc,nie jest zbyt wysoki.
  Na boisku nie widać różnicy między biedną Wartą a Lechem, który dyskusji zupełnie innym budżetem.
  Arka Gdynia wstawiła do gabloty puchar za PP i SPP,a Lech?2 miejsce ogromny sukces,teraz 4 byłoby sukcesem.
  Te 2 ostatnie MP to bardziej dzieło przypadku, pamiętając okoliczności.
  Lech może być wielki tylko w oczach zagorzałych kibiców,ale boisko,i osiągane wyniki zupełnie temu przeczą,to jest tylko ekstraklasa.
  Jest duży potencjał, naprawdę,ale Lech jest klubem bez większych ambicji,jak tabelki w exelu będą się zgadzać,to jest sukces,i powód do świętowania.
  W oczach kibiców innych klubów Lech jest trochę pośmiewiskiem,sami kibice Lecha już się czasami śmieją z tego wszystkiego,bo co innego im zostało.

 16. slavo1 pisze:

  #MajsterNaStulecie

 17. bezjimienny pisze:

  Nie no, fajnie, ja się całkowicie zgadzam. Ale żeby ktoś kto ma w Lechu coś do powiedzenia wziął ten apel na poważnie to trzeba mieć albo kij, albo marchewkę, a tu nie widzę ani jednego, ani drugiego.
  No i „kompetentny” to straszny ogólnik, który powoduje, że sami kopiecie pod sobą dołek. Bo to, że w maju uznacie kogoś za kompetentnego uderzy też w Was, kiedy w marcu będzie już niekompetentnym amatorem.

  • kibol z IV pisze:

   „Uświadamiajcie się, róbcie coś dla Lecha, cokolwiek”.

   Rozumiem…że Ty zostajesz w opozycji.

   • Wamp pisze:

    przeca chłop ma racje, tupać nóżką to sobie możecie, w tekście nie ma żadnych konkretów, żadnego planu. Nie trzeba być w opozycji by to widzieć.

   • tomasz1973 pisze:

    Będą i konkrety, najpierw miej odwagę i napisz, zresztą tak jak i ty bezimienny- jesteście z nami, czy macie Lecha w dupie, a nadal trzymacie się rutków?

  • Siodmy majster pisze:

   @Wamp- no jasne . Lepiej samemu nie zrobić niczego i negować wszystko jeśli coś zrobią inni . Jakie chcesz konkrety ? Miało być napisane kogo kupić , kogo sprzedać ,za ile , kiedy i gdzie ? Masz jakiś pomysł to dawaj .Chyba ,że jak typowy Polak potrafisz tylko narzekać 🙁

  • luck pisze:

   @bezjimienny – a pamiętasz, jak proponowałeś rysować na murach śmieszne grafy na Rutka? Gdzie w nich, gdzie marchewka płatny trollu?

   • luck pisze:

    kij

   • bezjimienny pisze:

    No i sprawa prosta. Jak @luck z Wami to ja przeciwko Wam. Tego typu kreaturze to ja mogę w mordę dać, a nie współpracować.

   • luck pisze:

    Co płatny tępaku od grafów – argumentów merytorycznych zabrakło, to został tylko argument siły?

   • luck pisze:

    A przy okazji, żebyś swojej mordy obitej wcześniej nie zobaczył.

   • bezjimienny pisze:

    Jedyny na jaki zasługuje nałogowy kłamca.

 18. Seth pisze:

  110% poparcia

 19. seba86 pisze:

  Brawo Panowie! 100% poparcia.
  #MajsterNaStulecie

 20. Mansfield pisze:

  #MajsterNaStulecie.

  Wszystko słuszne tylko czas publikacji średni bo dużo kiboli śledzi repre i odzew może być mniejszy…

 21. 100h2o pisze:

  Zastanawiam się jak to się stało że Lech zdobył MPolski w 2010 i 2015 BEZ hasztagów, tych wszystkich pierdoł, „rad cioci Włady” od tzw społeczności internetowej .

  No i tak sobie myślę jako normalny kibol ( nie ekspert, znafca przedmiotu) że wuj nas powinno obchodzić JAK klub zrobi Mistrzostwo Polski w sez 2021/2022. Niech „robi tak by był SUKCES!” nawet grając Oldbojami!.

  Bez akcji, LAJKÓW, tfitterów i wuj wie czego tam. Kibol to prosty mechanizm, piwo, mecz, wygrana, radocha. Reszta to klasyczne pierdolenie o Szopenie a muzyka Kopernika. A Wy… wysyłajcie, wysyłajcie, róbcie „przewroty w przód i wtył i skok przez skrzynię”, klikajcie w reklamy.

  Za stary jestem na takie hopsa – sa. Ma być Mistrz Polski i WUJ ! Reszta mnie nie obchodzi!

  • Didavi pisze:

   Ma być Majster na stulecie i niech go zrobią jak chcą. My też tylko tego chcemy! Tylko tego.

  • Ostu pisze:

   @100h2o – niestety piwo mnie muli…
   zdecydowanie bardziej preferuję zatem czystą…
   … ewentualnie nalewki własnej roboty…
   ..nawet na mecze chodziłem z flaszką – kumpel ZAWSZE miał drugą…

   • 100h2o pisze:

    Racja z tym piwem, no ale piwo jakby bardziej „piłkarskie” niż flaszka wódeczki. Ja TEŻ preferuję „większy woltaż” a nie zalewanie pęcherza 🙂 Tak od 45% do 60% jest OK. Wódka 38% to popierdółka.

  • tomasz1973 pisze:

   Jesteś starszy ode mnie? A mnie to obchodzi i na to za stary sie nie uważam, Siódmy i kibol sa starsi ode mnie…proste pytanie- jesteś z nami, czy masz Lecha w pompie? Kiedyś taka akcja była zbędna, dzisiaj rutkom trzeba pewne sprawy przypomnieć!
   #MajsterNaStulecie”

 22. Pawelinho pisze:

  Nie mam nic przeciwko mimo iż jestem sceptykiem co do tego iż Lech zdobędzie tytuł na stulecie (bo wszyscy wiedzą co ci gamonie odwalają i co jest dla nich najważniejsze – ważniejsze od trofeów), ale generalnie podpisuje się pod tym listem.

 23. paj2 pisze:

  #MajsterNaStulecie Świetna inicjatywa!

 24. pewniak pisze:

  Krótko i na temat: #MajsterNaStulecie

 25. MaPA pisze:

  Taki list to powinien być wysłany raczej do włodarzy Lecha.My kibice Lecha chcemy majstra co rok.#MajsterNaStulecie.

  • Pawelinho pisze:

   Myślę, że trafiłby do kosza/spamu i został usunięty bo mają nas za zwykłych „chejteruw”.

  • inowroclawianin pisze:

   No ja właśnie proponowałem tu z dwa tygodnie temu by do nich taki list z podpisami wysłać, do Piotra szczególnie.

 26. kibol z IV pisze:

  Wiara
  Ta akcja już zaistniała ! Pod każdym postem #MajsterNaStulecie” Musimy się tego nauczyć 🙂
  #MajsterNaStulecie

  • 100h2o pisze:

   Wiesz co? Komuna mnie nie zalała pierdołami, ci cwele politycy też, odporny jestem na bzdety z ambony więc…. PROSZĘ nie naganiaj innych jak stada baranów. Każdy zrobi jak uważa za słuszne. Przeczyta co i jak i…. wyśle lajka, albo i nie. Wiesz ta akcja przypomina mi jako żywo filmy z cyklu „Black Mirror”.

 27. deel pisze:

  Wyczerpujący temat list. Chciałbym jednak dorzucić swoje trzy grosze. Jakkolwiek sam propaguję ideę zmiany sposobu kierowania pionem sportowym Lecha, to traktuję ją jako element czysto teoretyczny. Musimy bowiem pamiętać, że na dzień dzisiejszy nie widać w klubie osób posiadających wiedzę, kompetencje czy choćby chęci by taki model wprowadzić. Zmiany w pionie sportowym musiał by przeprowadzić ktoś, kto ma o tym pojęcie i jest spoza klubu. Inaczej to się nie uda. No bo czy to zarząd wpadł na pomysł szukania trenerów w Niderlandach i Belgii? Nie. To pomysł dyr. sportowego Lecha. Całkowicie eliminujący go z akcji zmian. Błędem zarządu jest za to trzymanie takiego gagatka w strukturach klubu. I tak w kółko.
  Uważam, że bez względu na odzew jaki ten list wywoła – żadnych zmian nie będzie. Nie w sensie, który został przedstawiony. Dlaczego? Piotr Rutkowski nie jest szejkiem. Nie stać go na kupowanie dobrych zawodników, zatrudnianie porządnego dyr. sportowego czy trenera. Czasem, kiedy wpadnie grosz za wychowanka to tak, ale długoterminowo nie. Słowo klucz to budżet. Musi się spinać bo pan Piotr nie ma z czego dołożyć a poza tym żyje z Lecha. I tu można się domyślać dlaczego Karol Klimczak jest w klubie. To bezpiecznik, pozostawiony przez Jacka Rutkowskiego. Czuwa aby pan Piotr nie wpadł w kłopoty finansowe. Zmiany zaproponowane w liście tylko pogłębią i tak duży chaos w klubie. Odbiorą osobom z zarządu wpływ na część sportową przedsiębiorstwa. Zmuszą ich do firmowania nie swoich pomysłów i co jeszcze gorsze, będą musieli za nie płacić. To się nie stanie. Sytuacja jest patowa. Gdyby klub chciał zadość uczynić żądaniom kibiców, musiałby zainwestować mocno w pierwszy zespół, sztab trenerski i nowego dyr. sportowego. I to wszystko bez żadnej gwarancji, że osiągnie sukces sportowy, a co za tym idzie, także finansowy. Piotra Rutkowskiego nie stać na taki krok. Może by i chciał, ale na to potrzeba pieniędzy których nie ma. I długo nie będzie ich miał bo obecny model funkcjonowania klubu pozwala tylko na „przeżycie” do następnego roku.
  To dlatego Lech Poznań się nie rozwija. Nie zdobywa trofeów. Tylko od czasu do czasu rozbłyśnie niczym meteoryt, i tak samo jak on kończy. Stabilność finansowa jest iluzoryczna. Zależy od sprzedaży zawodników. Bez niej, jak pokazał początek ubiegłego roku, potrzebny jest zastrzyk gotówki. Wcześniej spodziewam się zatem „trzęsienia ziemi” w kulejącej ostatnio Akademii niż w pierwszym zespole.
  No dobrze. Nie będę psuł zabawy.
  #MajsterNaStulecie

 28. luck pisze:

  Po stokroć:
  Majster na stulecie!

 29. 100h2o pisze:

  Wiecie mi juz od długiego czasu „w temacie Lecha” i tych oświeconych rad „jak zrobić żeby było dobrze” chodzi po głowie piosenka Elektrycznych Gitar, a szczególnie ten fragment:

  I co ja robię tu, u-u, co ty tutaj robisz
  Są takie rzeczy że nikt nie zaprzeczy
  Po co tu się głowić
  Z daleka słychać szum, u-u, co ty tutaj robisz
  Dla wielkich oraz osłów
  By się rzucić z mostu no i łowić.
  Już każdy powiedział to co wiedział
  Trzy razy wysłuchał dobrze mnie
  Wszyscy zgadzają się ze sobą
  A będzie nadal tak jak jest

  I takie pytanie. Chyba ciekawe. A jak Lech NIE BĘDZIE MPolski sez 2021/2022 to co? Przejmiemy klub? Wybiegniemy na boisko grać?
  1- Nie przejmiemy klubu
  2- Nie wybiegniemy na boisko grać za tych pateroków.

  Czyli pisz Pan, pisz Pan. Papier cierpliwy. Pytanie czy ktoś w klubie TO czyta. Inaczej trochę to jak samogwałt. Niby miło, ale jednak to nie to.

 30. 100h2o pisze:

  No żeby nie było że mi ręka uschnie jak TO napiszę #Majster Na Stulecie. Poszło. Pewnie w klubie zesrali się z przerażenia 😉

 31. kri$$ pisze:

  #MajsterNaStulecie!

  Inicjatorzy listu – chylę przed Wami czoło!

  Popieram całym sercem i czym tylko bedę mógł.

 32. Wasiu pisze:

  #MajsterNaStulecie

 33. fox pisze:

  Majster na stulecie#.Jestem jednym z najstarszych użytkowników .Mam już 70 lat i w pełni Was popieram.

 34. Siodmy majster pisze:

  #MajsterNaStulecie

  Wszystkim sceptykom czy tym , którzy wręcz ośmieszają tę inicjatywę pragnę oświadczyć , że nie mamy NIC do stracenia .Zawsze zaś jest szansa , że coś ugramy , wywalczymy .Gdyby człowiek nie walczył , nie starał się zmieniać otaczającego go świata ,uważał , że nie ma sensu borykać się z czymś , na co nie mamy wpływu to dalej tkwilibyśmy w jaskiniach modląc się by spadł deszcz jak jest susza i by znalazł się jakiś mamut , który da się upolować .
  A jednak było inaczej .Doszliśmy od kamienia , który był dla nas domem , bronią , ozdobą do myślących maszyn , lotów kosmicznych i tworzenia nowego życia w probówce . Pamiętajcie o tym sceptycy zanim napiszecie : E , TAM , TO SIE NIE UDA ! Jak nie zawalczymy to się nie uda bo władze klubu mają tego majstra w poważaniu .Więc kuźwa ZAWALCZMY !!!

  #MajsterNaStulecie

  • 100h2o pisze:

   Inicjatywa jak inicjatywa… prywatna bo to kapitalizm. Tylko że akurat „narzędzia śmieszne” do tego by coś zmienić. Lajki? Hasztagi? Listy otwarte/zamknięte? Narzędzia poważne to BOJKOT meczów gdy stadiony otwarte, akcje NA STADIONIE. Wizyty u piłkarzy (patrz Jagiellonia). Hasztagi to jak pierdnięcie muchy dla słonia. O tym piszę. Ja na przykład promuję hasztag #PiłkarzeLenie Wypierdalać! Oraz hasztag #RząsaWonzKlubu.
   Co do postępu cywilizacji… przypominam…. to się zaczęło tak naprawdę około 4 000 lat przed naszą erą ( według tzw oficjalnych danych). I gówno ma do lotów na księżyc wojna między neandertalczykami i homo sapiens. To tak dalekie strzały jak stwierdzenie, że wynik meczu na Wyspach Samoa ma wpływ na kurs dolara. Dajcie sobie spokój z biciem piany. Otworzą stadiony będzie jakiś sens. Teraz to śmieszne.

  • tomasz1973 pisze:

   Gdy zakładali Solidarność, sądzisz, że niektórzy nie mówili, że to jak pierdniecie muchy w kierunku słonia? Ale jak widać milion much potrafi przewrócić słonia!
   Poczekaj, za chwilę dowiesz się i o narzędziach.
   #MajsterNaStulecie

  • deel pisze:

   To oczywiste, że my nie mamy nic do stracenia. Wszak wymagamy aby koszty naszych nadziei pokrywali inni. I to jest właśnie ten moment gdy trzeba zrozumieć z czym się mierzymy. Co jest marzeniem, a co mrzonką. Nie potrafię zamieniać ołowiu w złoto. A bez tej wiedzy nic się w klubie nie ruszy do przodu. To prawda, że człowiek zmienia świat. Ale nikt nie wie ilu ludzi umarło z zimna zanim „wynaleziono” ogień. Ile ludzkich istnień kosztowała nas umiejętność polowania na mamuty? A obróbka kamienia? To już efekt wcześniejszych osiągnięć. Żeby obrabiać kamień to trzeba mieć na to czas a nie martwić się o przeżycie. Takie hasła jak Twoje to uogólnienia. Nijak się mają do rzeczywistości. To jedynie wynik statystyki. I doboru naturalnego. Lampy, tranzystory, układy scalone. Ogromny przeskok, ale nikt go nie przebił. Dlaczego od kilku lat delektujemy się procesorami serii Intel7? Bo doszliśmy do ściany. Tak jak w Lechu Poznań. Nasz klub to małe przedsiębiorstwo mające zapewnić byt właścicielowi. Ograniczone budżetem i możliwościami. Tak jak pożądam sukcesów Lecha, tak też widzę, że to niemożliwe. Fuzja z Amicą była mi od początku ością w gardle. Przestałem odwiedzać stadion przy Bułgarskiej. Mój wybór. Czy słuszny? Sądząc po wielu wpisach na forum, jak najbardziej. Wizja dopływu środków finansowych wielu z nas zapędziła w błędny zaułek. do 2011 roku to jeszcze znamionowało namiastkę wielkości oczekiwanej przez nas, kiboli. No i wtedy, stery w klubie przejął pan Piotr. Pobite gary. Znikąd nadziei. Myślisz, że Piotrek zamieni wakacje w raju świata na „wzmocnienie” pierwszego zespołu? Będzie jeździł na wakacje do Łazów żeby zaspokoić Twoje ambicje? Nie. Nie zrobi tego. Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia, Lechową siłę tylko cud przywróci do istnienia.

   • kibol z IV pisze:

    @deel – „Są rzeczy znane i nie znane a pomiędzy tym nimi drzwi”
    Jeśli ich nie otworzysz nigdy nie będziesz wiedział co jest po drugiej stronie. Jezeli nie masz nadziei to po co tu piszesz ? Przecież Rutek Twój pojedynczy wpis ma w DUPIE ! Z tego co wiemy akcja poszła już na face …Nie chodzisz na mecze , negujesz anty Rutkowe akcje.. Sory ale czego Ty chcesz ?
    Masz okazje aby uczestniczyć w czymś co może sprawi że wrócisz na stadon. Nikt z Nas nie powiedział ze to się uda , nikt tego nie gwarantuje.Ale sam nic nie zrobisz. Tak samo jak My. W pojedynkę nie zrobimy nic.Dlatego wlasnie pomysł na tego typu inicjatywę. Nie wiesz co planujemy . Zapewniam Cie że nie bedziemy biegac z przescieradłem po miescie. Nie wiem czy to nam wyjdzie…ale wiesz co ? Kiedyś moze powiemy sobie próbowalismy. Nie wyszło…Tym z zarządu wyszło raz na 11 lat ! To My też możemy przegrać…Przegrać , ale chcąc coś zrobić.
    #MajsterNaStulecie

   • deel pisze:

    @kibol z IV. Piszę bo jestem kibicem. Chcę żeby Lech był normalnym klubem sportowym. Bez bezmyślnego właściciela i bez narwanych kibiców. Jedni i drudzy działają mi na nerwy. Nie trzeba otwierać drzwi żeby wiedzieć co za nimi jest. Zwłaszcza, że te przed którymi stoisz są przeszklone. Piotr Rutkowski nie ma kompetencji, pieniędzy i ochoty żeby zrealizować postawione w liście postulaty. Ma postawić na skraju upadku swoją firmę lub ją zadłużyć żeby zrealizować czyjeś marzenia? Nie pamiętasz tych „wspaniałych” czasów lat ’90? Biznesmenów, którzy inwestowali w kluby, w ten sposób jakiego chcesz, i jak to się kończyło? Jestem zwolennikiem zmian w klubie. Rozsądnych. Budowania dobrych struktur sportowych. Zatrudnienia dobrego trenera. Poszerzania składu o coraz lepszych piłkarzy. A co robi klub? Miota się od ściany do ściany, tak jak, nad czym ubolewam, większość kibiców. Zmiany tak, chaos nie.

   • kibol z IV pisze:

    @deel -Ale jak chcesz te zmiany wymusić ? Milcząc ?

    #MajsterNaStulecie

   • deel pisze:

    @kibol z IV. A dlaczego miałbym cokolwiek wymuszać? I co, lub kto, daje mi do tego prawo?

   • kibol z IV pisze:

    No pewnie nie musisz nic wymuszać. Podobnie jak ja nie wymuszam na Tobie akceptacji tej inicjatywy.

   • tomasz1973 pisze:

    deel
    Nie mają pieniędzy? Skraj bankructwa? Lech to samonakręcjaca się maszynka, tylko popsuta przez właściciela. Lech ma pieniądze i może mieć jeszcze większe. Jakieś dziwne teorie tu dzisiaj snujesz. Jest źle, ale nic nie zrobię, bo nikt nie daje Ci prawa…a nie uważasz, że Lech to nie firma tylko klub piłkarski? A jeżeli klub to mam/masz prawo, bo klub jest dla kibiców! I to zarówno tych spokojnych jak i tych bardziej nerwowych.

   • deel pisze:

    @tomasz 1973. Mylicie odwagę z odważnikiem. Gdyby Lech był stowarzyszeniem sportowym to Wasza akcja miała by sens. Wtedy rzeczywiście klub byłby dobrem ogólnym. Ale nie jest. Jest prywatną własnością. Przypominam też, że mówimy tutaj o Amice Wronki, która wykupiła PRAWO do używania nazwy/marki Lech Poznań. Pozostałem kibicem marki Lech Poznań, pomimo wiedzy o tych zmianach. Dorastałem z Lechem, w kolejarskiej rodzinie. Trudno to zmienić. I ja od początku bojkotowałem nowych właścicieli. Z innych powodów, ale zawsze. Wy byliście najpierw zachłyśnięci jak to teraz będzie dobrze. Rutkowski to, Rutkowski tamto, da kasę na zawodników itd. Dopiero jak się okazało, że Rutkowski nie będzie dosypywał kasy bez sensu to pojawiła się frustracja wśród dużej części kibiców. No bo jak to? Nie będzie sukcesów sportowych? Może będą, może nie. O tym zadecyduje właściciel. Jeśli sam uzna, że mu to potrzebne to pewnie będą.

   • tomasz1973 pisze:

    Sorry, ale my się raczej nie rozumiemy, a właściwie Ty nie chcesz zrozumieć o co chodzi, podporządkowując swoją teorię, swoim dziwnym(dla mnie) przemyśleniom. Szkoda, że do tej pory tak otwarcie nie stawiałeś sprawy w opinie o Lechu, bo jakoś nie pamiętam Twojego stwierdzenia, że to nie klub i właściciel ma prawo robić z nim co chce (tak w uproszczeniu, żeby za dużo nie pisać). No cóż, Twoje prawo, ja uważam, że nawet jeżeli mamy małe szanse na powodzeni, należy spróbować. Już taki jestem, plułby sobie w brodę do końca życia, gdyby ktoś zaproponowałby mi uczestnictwo w takiej akcji, a ja bez podjęcia jakiejkolwiek próby powiedziałby, eeeee to sie nie uda.

   • deel pisze:

    @tomasz 1973. Skoro prawo własności jest dla Ciebie dziwnym przemyśleniem to rzeczywiście, nie dogadamy się. Chociaż żałuję. Nigdy też nie napisałem, że Lech to nie jest klub, ale stwierdzenia, że Rutkowscy mogą robić co chcą to owszem. Parę razy. I wcale nie od pamiętnego „Mamy k…a dosyć”. Już wcześniej. Jasne, jadę w komentarzach po zarządzie, sztabie i czasem zawodnikach. To chyba normalne jak Cię wku.w bierze po meczu. Ale napisałem też parę komentarzy, w których wskazywałem na możliwe wyjście z tej sytuacji. Padł tu argument w dyskusji, że Rutkowski tego nie czyta. Wychodzi, że forumowicze też nie bardzo. Co Was tak irytuje w mojej postawie? Wcześniej czytałem, że jak nie chodzę na mecze to jestem dupa nie kibic – nie mam prawa się wypowiadać. Teraz te same nicki piszą, że nie rozumiem ich akcji. A dotarło do Was, że ja nie akceptowałem tej sk..łej fuzji już od początku? Że nie jarał mnie majątek Rutkowskiego bo wiedziałem, że nie będzie inwestował w klub? Wam było potrzeba 15 lat aby to zrozumieć. I co dalej? Będziemy się na siebie boczyć? W Lechu są potrzebne zmiany. O tym jak je widzę piszę od dwóch lat. Nie w głupim nurcie „startu od 4 ligi” tylko w oparciu o to co jest tu i teraz. By to poprawić. Nie interesuje mnie czy Rutkowski to czyta. To moje własne spostrzeżenia, którymi dzielę się na tym forum. Pro publico bono. Zresztą odzew na moje wpisy też był mizerny. Czyli co? Okopaliście się? Wy jesteście ci dobrzy, zarząd be i będziecie się napierd..ć do ostatniego żołnierza? Krążył tutaj na forum pomysł stworzenia formy prawnej, która mogłaby występować w naszym imieniu. I to była by realna forma nacisku. Nie udało się w tak poczytnym portalu, zebrać 15-tu ludzi i założyć Stowarzyszenia! Żal. No chyba, że każdy chciał być skarbnikiem. Wtedy zrozumiem. A teraz na poważnie. Oczekiwanie, że klub zmieni bezpieczny sposób funkcjonowania na wariackie dążenie do zaspokojenia oczekiwań grupy postronnych obserwatorów jest po prostu słabe. Równie dobrze możecie wysłać list do Google’a żeby nie puszczał reklam na YouTube. Albo inaczej. Załóżmy, że pan Tomasz ma fabryczkę na swojej posesji. Jakoś mu się wiedzie. Czy jeśli wraz z innymi sąsiadami napiszę list otwarty, domagając się w treści aby pan Tomasz rozebrał budynki fabryki bo kiedy grilluję to nie widzę zachodu słońca, tenże dostosuje się do moich żądań? Tak, to ten sam poziom absurdu. Tyle, że może na tym przykładzie bardziej zrozumiały dla niektórych. To zresztą bardzo ważne, bo widziałem już wpisy nie tylko o MP na stulecie ale i dublecie. Cóż, pójdźmy zatem dalej. Tryumf w LE w 2023 a w 2024 zwycięstwo w LM. Co? Nie chcecie? Tak! Żądajmy tego! Dość parodii… Chcecie mieć wpływ na cokolwiek? Stańcie się siłą! Załóżcie Stowarzyszenie. Walczcie w mediach o swoją sprawę. Naciskajcie włodarzy Lecha! Takimi listami jak Wasz, pan Piotr sobie wytrze swoje cztery litery bez plusa.

   • kibol z IV pisze:

    @dell – A dlaczego Ty nie podjąłeś , podejmiesz się założenia takiego Stowarzyszenia ?
    Będziesz prezesem i skarbnikiem jednocześnie. Masz pole do popisu.Działaj.Widzisz do wszystkiego potrzeba ludzi…Jak ich znajdziesz ?
    Milcząc ? Zdajmy sobie sprawę że może nic z tego nie wyjdzie…ale też mamy nadzieję że się powiedzie. Jak nie spróbujemy to się nie dowiemy.
    Zdajemy sobie też sprawę że jak nic z tego nie wyjdzie , co niektórzy będą mieli radochę…
    A tak na marginesie czy aby Twój syn nie próbował zrobić kariery w Lechu, ale mu się nie udało…Ktoś tu o tym pisał i wydaje mi się że to własnie Ty. Jesli chcesz kontynuować dyskuję może przeniesiemy ją do śmietnika. Ot żeby nie nabijać sobie wpisów pod tym felietonem.Nie chcemy być skarbnikami…wolimy kibolami.

   • kibol z IV pisze:

    #MajsterNaStulecie

   • deel pisze:

    @kibol z IV. Ty na poważnie pytasz mnie czemu nie założę stowarzyszenia? Czy to ja chcę mieć wpływ na to co się dzieje w Lechu czy Ty? Bez komentarza. I na tym zakończmy naszą nic nie wnoszącą do sprawy dyskusję. Życzę miłego dnia.

 35. Levin_67 pisze:

  #MajsterNaStulecie”

 36. J5 pisze:

  Majster na stulecie może być tylko na trupie wronieckiego ścierwa. Innej drogi po prostu nie widzę. Nie wydaje mi się aby wroniarze chcieli cokolwiek zrobić aby zmienić priorytety, i przewartościować cel z akademii na pierwszą drużynę, nie wierzę że odejdzie Rząsa, Żuraw, a Lech nie będzie drużyną przegrywów bis. Z wroniarzami się nie dyskutuje, z nimi trzeba walczyć. Oczywiście, akcję popieram w stu procentach, ale zwycięskiego Lecha można zbudować tylko na trupie wronieckiego okupanta. Ten list popieram i traktuję go jako akt wypowiedzenia wojny obecnym okupantom z Wronek. No i oczywiście czekam na obiecane konkrety.
  Precz z wroniecką bandą, niech nowy Lech wyrośnie na truchle wronieckiego okupanta
  #MajsterNaStulecie
  J5

  • tomasz1973 pisze:

   Pisałem powyżej o Solidarności, jak zapewne wiesz, tam była sekcja „Solidarności Walczacej” Kornela Morawieckiego, wprawdzie w końcu zwyciężyła pokojowa droga, na szczęście…w tej akcji, ja, gdyby była taka możliwość też stworzyłbym –akcję walczącą–, ale na razie walczymy/zaczynamy przez papier. Dziękuję, że jesteś z nami!

 37. tomasz1973 pisze:

  Wszystkim, którzy sie wypowiedzieli, dopowiedzieli coś od siebie, podpowiedzieli, a przede wszystkim udzielili poparcia serdecznie w imieniu kolegów dziękuję i prosze o więcej!

 38. torreador pisze:

  #MajsterNaStulecie

 39. ryszbar pisze:

  Podpisuję się
  #MajsterNaStulecie!

 40. inowroclawianin pisze:

  Chyba z 2-3 tygodnie temu pisałem tutaj byśmy taki list wystosowali z podpisami, ale nikt mnie nie poinformował. Oczywiście POPIERAM, PODPISUJĘ SIĘ!

 41. bas pisze:

  #MajsterNaStulecie
  W pełni popieram.Kropla drąży skałę każde działanie jest lepsze niż nic nie robienie.

 42. DAFO pisze:

  Podpisuję się

  #MajsterNaStulecie

  Niech wreszcie jebnie ten suchy beton.

 43. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Podpisuję się pod tym nazwiskiem Anioła

  #MajsterNaStulecie

  pozdro

 44. Ekstralijczyk pisze:

  Jedziemy z tym koksem.!

  #MajsterNaStulecie

 45. Sp pisze:

  W 100 % podpisuje się pod listem
  #Majsternastulecie

 46. F@n pisze:

  Popieram w 100% i pchamy to!
  #MajsterNaStulecie

 47. Pawel68 pisze:

  #MajsterNaStulecie

  • Pawel68 pisze:

   Martwi tylko tak mało podpisów.Jak redakcja nieraz podaje ankiety wypełnia nieraz 6 tysięcy forumowiczów.Redakcja jaka jest ilość forumowiczów?.Wiadomo niektórzy mają wiele kont….?

 48. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Mam bannery na fejsa i twittera „#MajsterNaStulecie” zgłaszać się, jak ktoś chce.

 49. tylkoLech pisze:

  Zgadzam się z każdym słowem, popieram w 100%
  #MajsterNaStulecie

 50. stary pisze:

  Takiej inicjatywie należy przyklasnąć i wspierać ! #MajsterNaStulecie

 51. slavo1 pisze:

  Przeczytałem na spokojności raz jeszcze ten list/apel. No i mam mieszane uczucia. Z jednej strony („naszej”) podpisuję się pod prawie każdym stwierdzeniem, propozycją i sugestiami a z drugiej strony („oni”)…. CO ma ICH skłonić do choćby nikłej refleksji nad tym co się tutaj pisze? Czy nie piszemy o tym od lat? od LAT! Czy nstepuja jakies zmiany? Czy nie jest to klasyczne rzucanie grochem o ścianę, gadaniem chłopa do obrazu?
  Założenia obecnego Lecha są inne, idą (nie, nie w totalnie w inną stronę…) – w stronę nazwałbym praaaaawie równolegle. A to „prawie” robi ogromną różnicę. Te rozbieżności się rozchodzą coraz bardziej. Jak nożyce. I nie chodzi mi o to, że „rozchodzenie się” dotyczy nas, po tej stronie klubu i właścicieli klubu. To sprawa jasna od wielu już lat. Ale rozchodzi się w założeniach klubu i rzeczywstości. Czyli w sferze NIEZALEŻNEJ OD NAS. Kompletnie niezależnej! Czy jesli właścicele NIE ZAUWAŻĄ że realizaowana polityka jest drogą w ślepej uliczce to po przeczytaniu listu/apelu to zauważą? Stąd abmiwalencja. Jeżeli sami zauważamy, że jest to kibicowanie koroporacji w powiększaniu zysku to nasz apel o zmianę korporacji w KLUB SPORTOWY może cokolwiek zmienić? Niestety, niestety – jedyną drogą, JEDYNĄ, jest prawie załamanie suę tego systemu, poprzez upadek (lub raczej załamanie się…) systemu biznesowego opartego na akademii i sprzedaży jej towaru/wytworu.

  Czy więc ten apel jest bez sensu? I tutaj paradoks – BYNAJMNIEJ! Jest jak najbardziej wskazany, w ostatnim możliwym momencie. Ponieważ – mimo, że jak się domyślam, jesteśmy w większości ludźmi +40/+50 – to mamy pełną świadomość, że MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE są niesamowitą siłą, mają często moc sprawczą – i to minimum. Czy sobie zaprzeczam? Nie. Mam ambiwaletne odczucie co do skuteczności. Bo mam też świadomość, że obecni właściciele klubu są partaczami, którym jak ślepej kurze coś się raz po raz trafi. A raz na 100 razy wyciągną jeden z klocków proponowanych przez Kibiców Lecha, kochających piłkę i ten KLUB Piłkarski, Klub Sportowy. Być może tym razem pójdą po rozum do głowy…. Czy w to wierzę? NIE.

  Czy popieram akcję #MajsterNaStulecie”? TAK.

  Czy jeśli ten upragniony MAJSTER będzie za rok to coś to zmieni? NIE.

  Jedyny akcelator zmian napisałem wyżej : chwianie się i upadek akademii kuchenek, sorry narybku.

  • tomasz1973 pisze:

   Znasz moje zdanie na temat rutków, jestem tym typem, który w zasadzie najszybciej zaczął i najostrzej od prawie zawsze wypowiada się o obecnych właścicielach. To ja tu najczęściej używałem stwierdzenia –rutek wypierdalaj–, nadal uważam, że tak powinno być i zmiana właściciela (w jakikolwiek sposób-bankructwo, sprzedaż, przejęcie) będzie najlepszym co może spotkać Lecha. Tylko tego na dzisiaj zrobić nie możemy, ale kto wie, może kiedyś…dzisiaj możemy tyle i nie wybaczyłbym sobie, żeby nie spróbować. Oczywiście ten majster ma być czymś symbolicznym, jeżeli nie będzie odpowiednich zmian w podejściu do Lecha, to nawet ten tytuł nie nie zmieni w moim podejściu do wronieckiego klanu!
   #MajsterNaStulecie

 52. smigol pisze:

  #MajsterNaStulecie tymczasem Piotr z Karolem już rozpoczęli akcję #PalecWamwOkoNaStulecie. Na dodatek mają kilka lat przewagi nad nami.

 53. Pszczolka pisze:

  #MajsterNaStulecie!

 54. Max Gniezno pisze:

  #Majsternastulecie!
  Popieram akcje z całego serducha.

 55. Niebieski77 pisze:

  #MajsterNaStulecie

 56. Rysiu pisze:

  Trudno ocenić czy jest jakiś %szans na to, że akcja cokolwiek może zrobić, ale zgadzam się z opinią o mediach społecznościowych, o tym że celem jest ALP. Jeśli ma tworzyć się partyzantka to odszedł bym od pisania, cisza w eterze i otwieranie info o Warcie- to byłby medialny cios w relacji Dawidqa Z Goliatem jeśli ilość tekstów w mediach będzie większa o Warcie.
  Myślę że zła reklama to nadal reklama. Dobrze że kibic narzeka, bo oznacza to, że nadal się interesuje, co gdy zacznie nie odpowiadać, początek wielkiej klapy.
  To na barkach medialności budowana jest siła Lecha do której przychodzą ludzie do Akademii. Dziś są inne lepsze, sprawniejsze Akademie, wyniki młodzieży nie powalają- dlaczego, ano dlatego, że zarządza się nimi jak pierwszym zespołem. Chcecie wszyscy Lecha grającego w Pucharach- przepraszam, wochowankami i trenerem dla którego Lech jest pierwszym pracodawcom na tym stanowisku- Żałosne. Czy w ALP jest lepiej, dokładnie tak samo. Co to Oznacza, dokładnie jedno- projekt będzie powszedniał, osłabiał się.
  Zauważcie, że teraz dzieciak z Poznania może nie chcieć jeździć do Wronek, może to robić w Warcie, u Reissa, w wielu innych szkółkach w Poznaniu i jego okolicach. Z tysiąca dzieciaków niech 1-2 zagra na najwyższym szczeblu za 10 lat- bez ciągłej budowy kultury kibicowania Lechowi wybierze racjonalny kierunek a nie emocjonalny.
  Poczytajcie sobie o wyszkoleniu koszykarskim młodzieży w Polsce, podobno jesteśmy jako WLKP nie do zatrzymania, bez drużyn na najwyższym szczeblu- MUKS kobiet zagra pierwszy raz w play offach i ma dziewczyny w reprezentacji. Jeśli Lech chce mieć mocną szkółkę to musi dać dzieciakom nadzieje na sukces, hasło dobry klub w Europie już nic nie znaczy, inni też już to umieją.

  #MajsterNaStulecie

 57. Przemo33 pisze:

  Przepraszam, że dopiero teraz. Tak szczerze, to po tych wszystkich latach kadencji i działań obecnego zarządu oraz Piotrusia, Klimczaka i spółki to raczej nie ma prawie żadnych szans na Mistrzostwo lub PP za rok, no nie z tymi ludźmi, którzy mają gdzieś sukcesy sportowe i kibiców.
  Ale błędem byłoby chociaż nie spróbować czegoś zrobić i walczyć, dlatego w pełni was popieram. Nie mamy nic do stracenia, a zawsze warto spróbować, przynajmniej potem można mieć czyste sumienie i powiedzieć – zrobiłem, co mogłem, chociaż spróbowałem.
  #MajsterNaStulecie

 58. sebra pisze:

  #MajsterNaStulecie

 59. Tadeo pisze:

  Piszę dopiero teraz na Wasz apel , ponieważ byłem w kiepskiej kondycji i w trakcie walki z tą zarazą. Ale już dochodzę do siebie i chcę wyrazić swoją opinię na temat tej akcji.Moje zdanie jest takie że tych Wronieckich śmieci nic już nie poruszy.Żadne apele , listy otwarte i jakiekolwiek prośby. Jedynym sposobem , to bojkot wszystkiego co z Lechem związane i taczki pod stadionem .Trzeba wywiez to gówno , którego fetor roznosi się nad stadionem z gabinetow Prezesów Jestem jak najbardziej za protestem , tylko w nieco bardziej drastycznej formie.

  • tomasz1973 pisze:

   Zdrowia, to jest ważniejsze nawet niż Lech! Dzięki za odpowiedź.
   #MajsterNaStulecie

  • JACOL041957 pisze:

   Jedyna sensowna ocena w/w wypocin. Jaka akcja? Kto was dzieciaki będzie słuchał. Mają was w głębokiej d…e! Tutaj nic się nie zmieni, dopóki będą kretyni, którzy kupują w sklepie klubu, kupują karnety itd, itp. Tylko jakiś poważny wstrząs byłby małą nadzieją na zmiany. Bardzo małą. Smutne to jak cholera, ale takie są realia. A jak zobaczyłem ostatnio tego debila Ulatowskiego w roli eksperta w tv, to opadają nie tylko ręce.

 60. Erwin pisze:

  #MajsterNaStulecie

 61. ForzaLech pisze:

  Popieram w 100 proc.

 62. kibol z IV pisze:

  Chyba już ktoś zauważył tą akcję
  https://verietyinfo.com/poland/list-otwarty-w-sprawie-kierunkow-rozwoju-klubu-kkslech-com-kks-lech-poznan-strona-nieoficjalna/
  Zachęcam wszystkich do rozpowszechniania tej Naszej wspólnej inicjatywy.

  #MajsterNaStulecie

 63. Tetryk78 pisze:

  Witam! To mój pierwszy post na kkslech.com więc na początek chciałem się przywitać i podziękować tym co piszą tu i którym ciągle się chce… Czytuje od dawna-teraz zdecydowałem się napisać.
  W dyskusjach od dawna czytuję taką marzycielską tendencję „kto ma odejść, co mają zrobić Rutki itp.” Niestety wydaje mi się, że to tak zwane „marzenia ściętej głowy”. W Polsce mamy kilka sposobów zarządzania kubami ekstraklapy. Są prezesi i właściciel, którzy faktycznie kochają swój klub, zawsze mu kibicowali są więc gotowi po prostu „ładować” swoje pieniądze w klub – najczęściej na zasadzie sponsoringu przez posiadane „biznesy”. W polskich warunkach zazwyczaj brak drugiego dużego sponsora pozwala jedynie na leszy lub gorszy ligowy byt – ale klub osiąga mniej lub bardziej skromnymi środkami max swoich możliwości – przykład – choćby Warta Poznań.
  Inny typ to choćby zarządzanie 7egłą – właściciel owszem chce zarabiać na klubie ale wymyślił, że nawet jeśli sprzeda kilku najlepszych zawodników to znaczną część z uzyskanych pieniędzy warto zainwestować w nowych. Nie w skup „szrotu” ale zawodników zupełnie „średnich” jak na warunki europejskie ale takich, którzy w naszej ekstraklapie zrobią już znaczną różnicę. Strategia ta opiera się na słusznym założeniu, że nawet jeśli nie będzie „rekordu transferów” i „świetnej sprzedaży wychowanków” „dużego zarobku na ściągniętym za darmo (fuks)” to bonusy za mistrzostwo, ewentualny puchar, starty w Europie + dochody od zadowolonych kibiców (bilety, karnety, gadżety, transmisje) wygenerują odpowiedni zysk. Do tego , jak do każdego udanego przedsięwzięcia, łatwo zaprosić innych i poszukać dodatkowych sponsorów i jeszcze podnieść jakość i zyski.
  Sposób zarządzanie Lechem jest inny – to jest po prostu kolejny oddział fabryki pralek – zarządzany przez kogoś z Wrześni, kto tak na prawdę nie jest kibicem klubu. To tylko ma być „maszynka do pieniędzy” i to typu „mało włożyć – dużo wyjąć”. Akademia to taki dział „rozwoju”, który wymyśla nowe, nie koniecznie udane modele – te nowości zawsze się jakoś sprzedadzą a Lech Poznań jest tylko (do niedawna) solidną, rozpoznawalna marka pod którą można próbować upychać swoje buble. Może teraz wielu podpadnę, ale wolałbym by Lech nigdy nie grał na licencji Amiki tylko wrócił (nawet mozolnie i przez lata) do ekstraklapy „o własnych siłach” ale z właścicielem, który przeszedłby tę drogę razem z klubem.
  Trzeba zrozumieć jedno – panowie z Wronek nie są zainteresowani klubową gablotką na trofea a jedynie bilansem zysku i strat i to się nie zmieni. Może odejdzie Rząsa, pewnie Żuraw… ale ich miejsce zajmą podobni „fachowcy” – szukający nie zawodników za 2-3 mł euro do grania tylko „okazji” za małe pieniądze, z których jak wypali jedna na 5 i się „dobrze sprzeda” to będzie pełne zadowolenie zarządu. Znajdzie się kolejny trener, który ustawi zespół nie tak by wygrywał ale by promował pewnych zawodników – akurat tych, którzy mogą odejść za odpowiednie pieniądze. Lech Rutkowskich to zawsze będzie taka fabryka pralek i nic ponad to.
  Wiem, że Ameryki nie odkrywam i pewnie wszystko to już kiedyś ktoś podobnie napisał.. ale nie wiem czy nikomu nie przyszło to do głowy lub też pomysł jest zbyt szalony..ale może czas iść w inną stronę – pomyśleć o wykupieniu klubu z rąk Rutków (jeśli to możliwe) lub starcie z poziomu Lutnia Dębiec od nowa – jako klub należący do kibiców-udziałowców. Model ten fajnie funkcjonuje w Hiszpanii, może i u nas by wypalił? Pewnie nie jest to realne ale moje wynurzenia to już chyba wynik desperacji – po prostu tego Lecha jaki jest teraz mam już serdecznie dość.

 64. zibi pisze:

  #MajsterNaStulecie

  Poprzednicy napisali już wszystko. Podpisuję się pod listem „wszystkimi ręcami”.