Lechici wyjadą na obozy kadr

Po dzisiejszym meczu z Górnikiem Zabrze (początek o 17:30) kilku piłkarzy Lecha Poznań nie uda się od razu na letnie urlopy lub po paru dniach będzie musiało je przerwać. W kadrze Kolejorza są zawodnicy z powołaniami do reprezentacji narodowych lub na zgrupowania selekcyjne kadr.Obrońca Kolejorza, Lubomir Satka znalazł się w szerokiej kadrze Słowacji na dwa najbliższe mecze towarzyskie oraz na Mistrzostwa Europy. Słowacy 1 czerwca zagrają kontrolnie z Bułgarią, 5 dni później zmierzą się z Austrią. W dniach 14-23 czerwca podczas Euro 2020 spotkają się kolejno z Polską, Szwecją i Hiszpanią.

We wtorek, 18 maja selekcjoner Słowaków zmniejszy listę powołanych, ostateczny skład na Euro 2020 zostanie podany dopiero po dwóch towarzyskich meczach. Mimo to, Lubomir Satka ma duże szanse na załapanie się do reprezentacji swojego kraju na prestiżowy turniej przeniesiony na ten rok z roku 2020.

Inny defensor Filip Borowski uda się wkrótce na zgrupowanie selekcyjne kadry U-19, które będzie miało miejsce od 31 maja do 3 czerwca w Gniewinie. Wcześniej na obóz selekcyjny do Warki pojadą Filip Marchwiński, Jakub Kamiński i Michał Skóraś. Zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 21 potrwa od 17 do 20 maja.

W poniedziałek, 17 maja po 12:00 na powołanie może jeszcze liczyć Tymoteusz Puchacz. Lewy obrońca Kolejorza ma duże szanse na nominację do seniorskiej reprezentacji Polski na obóz przygotowawczy do Euro 2020 w Opalenicy. Podczas trwania zgrupowania „biało-czerwoni” rozegrają dwa mecze kontrolne w tym 8 czerwca z Islandią w Poznaniu.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Sp pisze:

    Bąkowski nie dostał powołania ?