Dwóch trenerów odchodzi

W sztabie szkoleniowym Lecha Poznań zachodzą zapowiadane zmiany. Po sezonie 2020/2021 z klubu odchodzą drugi trener od przygotowania fizycznego Andrzej Kasprzak oraz dotychczasowy asystent Dariusza Żurawia – Janusz Góra pracujący w Kolejorzu przez rok.Andrzej Kasprzak pracował w Lechu Poznań od 2009 roku z małymi przerwami zdobywając w tym czasie dwa Mistrzostwa Polski. Z kolei Janusz Góra przybył do Kolejorza przed rokiem za namową Dariusza Żurawia zostając jego pierwszym asystentem. Umowy obu szkoleniowców zostały rozwiązane. Wcześniej z klubu odszedł analityk Łukasz Becella z którym Skorża współpracował w Pogoni.

Jednocześnie w sztabie szkoleniowym zostaje dotychczasowy pierwszy trener od przygotowania fizycznego Karol Kikut, analityk Hubert Barański oraz Dariusz Dudka, który będzie odpowiadał jedynie za młodych piłkarzy wchodzących do pierwszej drużyny. Żadnych zmian nie będzie na stanowisku dyrektora sportowego, Tomasz Rząsa pracuje już nad transferami.

Warto przypomnieć, że w kwietniu wraz z Maciejem Skorża na Bułgarską trafił jego asystent Rafał Janas, wkrótce Lecha Poznań zasilili kolejny trener oraz dodatkowy człowiek odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne. Kolejorz wznowi treningi w poniedziałek, 14 czerwca.KKS Lech Poznań 2021/2022:

Pierwszy trener: Maciej Skorża
Asystent trenera: Rafał Janas
Trener pomocniczy ds. młodzieży: Dariusz Dudka
Trener bramkarzy: Michał Chamera
Trener od przygotowania fizycznego: Karol Kikut
Kierownik drużyny: Mariusz Skrzypczak
Dyrektor sportowy: Tomasz Rząsa
Analityk: Hubert Barański
Specjalista ds. suplementacji: Patryk Wiśniewski
Sztab medyczny: Paweł Tota, Krzysztof Pawlaczyk, Andrzej Pyda, Marcin Lis, Paweł Cybulski, Maciej Łopatka, Maciej Smuniewski, Damian Bartkiewicz
Kucharz: Artur Dzierzbicki
Magazynier: Sławomir Mizgalski

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

14 komentarzy

 1. Grossadmiral pisze:

  No i całe szczęście człowiek widmo Kasprzak tyle lat na etacie nie wiadomo po co niby odpowiedzialny za coś ale za nic tak naprawdę. Lech fizycznie jedynie dobrze wyglądał jak przychodził dodatkowy trener przygotowania fizycznego a on się odsuwał w cień. Teraz pewnie będzie podobnie z Kikutem ale niech się chłopak uczy bo przygotował słabo zespół. Janusza trochę szkoda się pozbywać tam w akademii mógłby się przydać. Dudka przejął w sumie funkcję Skrzypczaka mentora dla młodych i jest to ok. Chamera też nie do końca przekonuje no chyba że ma topornych uczniów

 2. Didavi pisze:

  Ale rewolucja! Odchodzi aż 2! Rząsa zostaje (śmiech), Dudka, Chamera, Kikut. Przecież to jest żart. Odchodzi ten który chyba najbardziej ogarnia (Góra) no i Kasprzak, żeby Kiboli trochę uspokoić.
  Ale zmiany!
  #MajsterNaStulecie

  • Grossadmiral pisze:

   A tak w sumie co tobie przeszkadza Dudka? ok można nie lubić można kwestionować jego umiejętności trenerskie ale trochę w życiu widział trochę w życiu pograł doświadczenia reprezentacyjnego ma więcej niż cały zespół Lecha razem wzięty tyle to chyba wystarczy do mówienia juniorom jak mają się zachowywać i jak trenować a nie żeby pół treningu im Skorża podstawy gry seniorskiej tłumaczył bo szkoda na to jego czasu

   • Didavi pisze:

    Nie potrafię zauważyć jego zalet trenerskich i mentorskich dla młodych. Poza doświadczeniem gry w piłkę, nic. A jak dodam do tego informacje, które mówią wprost o tym, że szacunku w szatni nie miał żadnego bo piłkarze widzieli, że nic nie potrafi to jego obecność w sztabie mnie zaskakuje.

 3. Mateusz92 pisze:

  Kasprzak odchodzi?! Nie sądziłem, że kiedykolwiek doczekam tej chwili! Mam nadzieję, że ten, który wkrótce dołączy, będzie głównym trenerem przygotowania fizycznego. Kikut musi jeszcze dużo się uczyć. Skoro doczekałem chwili odejścia Kasprzaka, to może też doczekam odejścia Rząsy? Szkoda, że Rząsa odejdzie dopiero po zawalonym sezonie jubileuszowym. Skoro Tomuś zostaje to nie mam złudzeń- #MajsterNaStulecie pozostanie wciąż w marzeniach kiboli. Jak do tej pory zrobiono niewiele by marzenia stały się rzeczywistością.

  • Ekstralijczyk pisze:

   Też właśnie uważam, że jak sezon jubileuszowy zakończy się klapą to Rutek będzie musiał znaleźć winnego.

   Wskaże na Skorżę lub Rząsę.

 4. Piknik pisze:

  Odchodzi pan Andrzej Kasprzak czas chyba najwyższy na to posunięcie. Dobrze, że Lech oczyszcza swoje szeregi z ludzi, którzy często są wypaleni, lub stali się symbolami minimalizmu i ciągłych porażek. Wylecieli słabi rezerwowi, teraz trener od przygotowania fizycznego, czekamy na więcej. (ale możemy się nie doczekać dyrektor sportowy jest nie do ruszenia trener Maciej Skorża za bardzo mu ufa) Chociaż może taki ruch Rząsa będzie asystentem, a My doczekamy się nowego dyrektora sportowego. Fakt jest taki jeśli mamy marzenia o trofeach ważne jest kto przyjdzie do tego klubu (zawodnicy, trenerzy). I miejmy nadzieje, że nie zamienimy „przegrywów” na coś jeszcze gorszego. A pamiętajmy pan Rząsa jest bardzo zdolnym człowiekiem i wierze, że potrafi znaleźć na rynku piłkarskim jeszcze słabszych od tych piłkarskich asów, które opuściły klub.

 5. Piknik pisze:

  #MajsterNAStulecie

 6. Mirco pisze:

  Kibole chcieli odejścia Kasprzaka – wiadomo, dlaczego – w kolejnych sezonach słabo Lech wyglądał fizycznie, ja też nie mogłem już patrzeć na statystyki po każdym ze spotkań, zawsze jako drużyna z kilka kilometrów mniej nasi przebiegali w meczu niż rywale. Wszyscy mielibyśmy to w głębokim poważaniu, gdyby było to po zwycięstwach, ale to było po frajersko przegranych i zremisowanych spotkaniach. Co do osoby dyr. Rząsy – mam trochę kontrowersyjne spojrzenie, tzn. nie uważam, że on będzie największym problemem Lecha – jeśli wybór zawodników, którzy mają wzmocnić Kolejorza będzie należał do trenera Skorży. Mam nadzieję, że będzie spełniał życzenia trenera i sprowadzi takich zawodników, jakich sobie on życzy. Bez tego trudno mówić o zmianach na lepsze. Powiedzmy zarząd pożegnałby Rząsę i wziął gościa z którym trenerowi byłoby nie po drodze – więcej – miałby ambicję prowadzenia polityki transferowej według własnej wizji – i co wtedy? Niech trener weźmie odpowiedzialność za skład personalny przyszłej ekipy Lecha, która ma zdobyć potrójną koronę, a Rząsa ma stanąć na rzęsach – by wskazanych przez trenera piłkarzy ściągnąć i tyle w temacie. Z kolei co do osoby trenera Góry nie mam wyrobionego zdania, więc nie będę się wypowiadał – za to życzę mu powodzenia!

 7. Mirco pisze:

  #MajsterNaStulecie oczywiście

 8. robson pisze:

  Szkoda, że Góra w ogóle odchodzi z klubu. Jako trener rezerw byłby spoko.

 9. Krzysztof pisze:

  Rzasa w….j!!!

 10. Pawel1972 pisze:

  Kasprzak podobno ma zostać wiceprezesem Lecha.