Czas rywalizacji

Dziś w Opalenicy rozpoczął się okres rywalizacji poszczególnych zawodników o miejsce w wyjściowym składzie. Status wielu graczy z 29-osobowej kadry jest różny, niewykluczone są odejścia głównie rezerwowych piłkarzy w trakcie obozu lub zaraz po nim.Tego lata najciekawiej zapowiada się rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie na prawej obronie, na środku pomocy w tym na „10” oraz w ataku. W Kolejorzu brakuje tylko jednego skrzydłowego z jakością, żeby mówić i pisać o interesującej rywalizacji również na boku pomocy.

Szansa dla młodych

Pomijając doświadczonych już wychowanków w postaci Jakuba Kamińskiego, Michała Skórasia oraz Filipa Marchwińskiego w kadrze na obóz znalazło się aż 6 innych młodzieżowców. Tylko 2 zawodników (Kozubal i Skrzypczak) gra na tej samej pozycji, dla wszystkich wychowanków letnie zgrupowanie to szansa na zaistnienie w pierwszym zespole. Ważny okres jest przede wszystkim przed lewym obrońcą Krystianem Palaczem, który na ten moment nie ma żadnej konkurencji. Klupś i Skrzypczak mieli już swoje szanse na zaistnienie w Lechu, ich szanse na regularną grę w Kolejorzu są zerowe.

Borowski
Palacz
Kozubal
Skrzypczak
Klupś
Wilak

Trudna sytuacja wypożyczonych

Oprócz Skrzypczaka na obóz do Opalenicy pojechali inni wypożyczeni gracze w postaci Mleczki, Crnomarkovicia, Muhara i Amarala. Tylko powrót Portugalczyka ma sens, tego zawodnika nigdy nikt stąd nie wypychał, pozostanie Amarala przy Bułgarskiej na rundę jesienną zależy tylko od niego. 29-letni uniwersalny pomocnik ma odpowiednią jakość, by grać w Lechu, inni wypożyczeni marnują tutaj czas mając status zapchajdziury. Mleczko, który ostatni grał jesienią jest trzecim bramkarzem przydatnym na treningach, z kolei Crnomarković na razie łata dziurę po nieobecnym Satce, w wewnętrznych sparingach był ustawiany na lewej obronie.

Nadzieja w nowym trenerze

Latem o miano bramkarza numer 1 ponownie powalczą ci sami zawodnicy. Zgrupowanie w Opalenicy i najbliższe sparingi wykreują nam podstawowego golkipera z dwójki Mickey van der Hart – Filip Bednarek z którymi pracuje Maciej Palczewski. Nadzieja na poprawę oparta jest tylko na nowym trenerze.

Van der Hart
Bednarek
Mleczko

Jeden bok lepszy od drugiego

W tej chwili w Lechu jest trzech nominalnych prawych obrońców i tylko jeden lewy defensor. W Opalenicy interesująco zapowiada się rywalizacja Alana Czerwińskiego z Joelem Pereirą.

Pereira
Czerwiński
Borowski
PalaczBudowa obrony bez lidera

Maciej Skorża musi budować mocną linię obrony bez jej lidera. Lubomir Satka wznowi treningi dopiero 12 lipca, a więc niecałe 2 tygodnie przed inauguracją nowych rozgrywek. Podstawowym stoperem wydaje się być Bartosz Salamon, w Opalenicy o miejsce obok niego powalczy Thomas Rogne i Antonio Milić

Rogne
Salamon
Milić
Crnomarković

Żelazna trójka

Liczbowo środek pola wygląda bardzo dobrze, jakościowo też jest nieźle. W systemie 4-3-3 nie będzie klasycznej „6”, u Macieja Skorży defensywny pomocnik ma zarówno bronić jak i wchodzić w pole karne przeciwnika robiąc dzięki temu przewagę w ataku. Karlo Muhar i Mateusz Skrzypczak są niepotrzebni, potencjał ma Antoni Kozubal dla którego trwający już obóz będzie bardzo istotny. Sparingi pokażą, kto z żelaznej trójki Murawski – Tiba – Karlstrom będzie liderem środka pola na początku rozgrywek 2021/2022. Utrudnione zadanie walki o skład ma na razie Nika Kvekveskiri, który przez obostrzenia covidowe panujące w Gruzji nie może wrócić do Polski.

Murawski
Tiba
Karlstrom
Kozubal
Muhar
Skrzypczak
Kvekveskiri*

Więcej skrzydłowych

Czterech z pięciu skrzydłowych to młodzieżowcy, którzy w nowym sezonie muszą występować. W Ekstraklasie na boisku musi przebywać jeden młodzieżowiec (rocznik 2000 lub młodszy), natomiast w Pucharze Polski będzie musiało grać aż dwóch takich piłkarzy. Jakub Kamiński wydaje się być pewniakiem do regularnej gry, obóz w Opalenicy będzie dla niego niezwykle ważny, 19-latek ma za sobą słabe miesiące, wszyscy w klubie łącznie z kibicami liczą na szybkie odbudowanie tego piłkarza.

Kamiński
Sykora
Skóraś
Klupś
Karbownik

Iberyjska rywalizacja

W Opalenicy szykuje się ciekawa rywalizacja na pozycji numer „10”. Joao Amaral ma być konkurentem dla Daniego Ramireza a nie dla Jakuba Kamińskiego, Jana Sykory czy Michała Skórasia. Jeśli Portugalczyk zostanie wtedy pozycja ofensywnego pomocnika w Kolejorzu będzie na papierze bardzo dobrze obsadzona. Filip Marchwiński nie ma szans na regularną grę i ma być wypożyczony.

Ramirez
Amaral
Marchwiński

Sobiech kontra Ishak

Artur Sobiech stał się bardzo ciekawym uzupełnieniem przedniej formacji Kolejorza. 31-latek nie trafiłby na Bułgarską gdyby nie Maciej Skorża, jest jednym z najstarszych zawodników, którzy w ostatnich latach przybyli do Kolejorza. Sobiech ma rywalizować o miejsce na szpicy z Mikaelem Ishakiem, pozycja Arona Johanssona nie jest zbyt mocna. Już w kwietniu pisaliśmy o sytuacji Amerykanina, który ze względu na nieco inny styl gry nie jest ulubieńcem nowego trenera. 31-latka czeka trudne zadanie wywalczenia sobie miejsca w pierwszym składzie. Jeśli Sobiech z Ishakiem będą zdrowi to zadanie wydaje się być niemożliwe do wykonania.

Ishak
Sobiech
Johannsson
Wilak

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

 1. Sp pisze:

  Jak sprowadzą Kądziora to bardzo dobrze, a ja powiem wam, że i tak dalej powinni próbować Jimeneza. Jak nie latem to zimą za frytki. Ale uważam, że dobrze by było już teraz. JJ, Kądzior, Kamyk, Sykora, Skóraś, Karbownik. Rywalizacja musi być, wiem, że teraz będzie dużo miesięcy z tylko 4 meczami, no ale przynajmniej każdy by czuł konkurenta. Liczę, że któryś młody odpali bo pewno Kamyk będzie zapierdalał by dostać dobrą ofertę, a Skóraś by nie grał z musu a bo młodzieżowiec musi być

  • Didavi pisze:

   Oczywiście. Transfer Kądziora nie może wykluczyć przyjścia jeszcze jednego dobrego zawodnika do szeroko pojętej ofensywy. 10 która może zagrać na skrzydle.

 2. shagon pisze:

  Czy ktoś się może orientuje jak wygląda sytuacja z mrozkiem i niewiadomskim bo o nich ani słowa ze strony klubu i jestem ciekaw jakie są plany klubu względem tej dwójki, bo moim skromnym zdaniem mają spory potencjał

  • Grossadmiral pisze:

   Niewiadomski to chyba został wypożyczony zimą na 1.5 roku nic nie czytałem że skrócono wypożyczenie. Mrozek jak czytałem opinie kibica gks uznał że słaby zawodnik przyspawany do lini bramkowej dziś gks pozyskał Kudłę.Pewnie nie zostanie jako trzeci do gry w rezerwach więc myślę że skonczy się kolejnym wypożyczeniem