Kolejny trudny sezon przed rezerwami

Tydzień temu rozpoczęły się dość krótkie przygotowania Lecha II Poznań do trzeciego z rzędu sezonu na szczeblu centralnym. Kolejne rozgrywki II-ligi zapowiadają się bardzo ciężko, ponownie wielce prawdopodobna jest rozpaczliwa walka rezerw Kolejorza do ostatnich minut ostatniej kolejki.Podobnie jak latem rok temu Lech II Poznań znów doznał znaczących osłabień kadrowych. Karierę zakończył kapitan i 37-letni środkowy obrońca Grzegorz Wojtkowiak. Klub opuścił podstawowy środkowy pomocnik Jakub Białczyk (29 spotkań w zeszłym sezonie), lewy obrońca Karol Smajdor (26 meczów), bramkarz Krzysztof Bąkowski (33 spotkania), stoper Filip Nawrocki (33 mecze) czy Oleksandr Yatsenko (5 bramek w 24 występach).

Bąkowski został wypożyczony do Stomilu Olsztyn, natomiast Smajdor i Nawrocki podpisali umowy z innymi II-ligowcami – KKS-em Kalisz oraz Ruchem Chorzów. Odejście całej tej trójki to spore osłabienie i tak kiepskiej na papierze kadry, odszedł też Yatsenko testowany niedawno w Stali Mielec. Ukrainiec w rundzie wiosennej nie mógł występować na boisku wraz z Sergeiem Krivetsem z Białorusi, teraz przez zmianę przepisów (2 graczy spoza UE na murawie) pomocnik mógłby już regularnie występować, ale odszedł z ekipy rezerw.

Drugi zespół opuścili także rezerwowi Adrian Ratajczyk i Jędrzej Strózik czy najskuteczniejszy napastnik w zeszłych rozgrywkach Hubert Sobol, który już zimą podpisał umowę z Wisłą Kraków (wiosną Sobol nie grał z powodu urazu). Tego lata rezerwy uzupełniło jedynie 3 zawodników z drużyny do lat 18 w postaci Olivera Zaręby, Patryka Gogóła oraz Karola Fietza.

Z rezerwami trenował ostatnio wracający z wypożyczenia do GKS-u Tychy środkowy pomocnik, Łukasz Norkowski, który zakończył testy w Warcie Poznań i nie zostanie zawodnikiem tej drużyny. Wczoraj skład uzupełnił 30-letni wychowanek Obry Kościan, Łukasz Spławski. Napastnik związany przez lata z Wartą Poznań podpisał 2-letni kontrakt. Ofensywny piłkarz w zeszłym sezonie reprezentował barwy I-ligowej Puszczy Niepołomice zdobywając tylko 2 bramki w 26 meczach (23 ligowych).

Rezerwy mają za sobą już pierwszy letni sparing, w którym pokonały we Wronkach rezerwy Miedzi Legnica 3:0. Wkrótce rywalami podopiecznych Artura Węski będą kolejni niżej notowani przeciwnicy. 17 lipca dojdzie do towarzyskiego meczu ze Ślęzą Wrocław, 21 lipca ze Świtem Skolwin a na koniec przygotowań 24 lipca Lech II Poznań zmierzy się kontrolnie z Polonią Środa Wielkopolska

Rezerwy Kolejorza nowy sezon 2021/2022 na szczeblu II-ligi zaczną w sobotę, 31 lipca, o godzinie 17:00. Wtedy ich rywalem na wyjeździe będzie jeden z czterech beniaminków – Radunia Stężyca. Warto przypomnieć, że 3 front w naszym kraju opuszczą w nowych rozgrywkach już 4 a nie 3 najgorsze zespoły.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

 1. 100h2o pisze:

  1- dlaczego w opisie 2 drużyny na tej stronie zdjęcie Kozubala ( jest w 1 składzie) z Karbownikiem?
  2- co dziwne na „oficjalnej” dalej ci co odeszli z rezerw ( np Smajdor, Nawrocki, Białczyk, Yatsenko, Sobol) dalej tkwią jako zawodnicy tej drużyny.
  3- kompromitujący brak zdjęcia w oficjalnej na zestawie rezerw… PIERWSZEGO TRENERA !
  4- co do personaliów. Smajdor zawodził już od paru sezonów (a przecież był bodajże 2 razy na obozie w Turcji z 1 drużyną)
  5- osłabieniem będzie pewnie też przejście z rezerw do 1 drużyny Kuby Karbownika , który jest wyraźnie lepszy od wiecznie promowanego Klupsia. I nie gorszy od Skórasia.