Sytuacja kadrowa Lecha przed meczem z Termaliką

Jutro już o 18:00 a nie jak zwykle o godzinie 20:30 zespół Lecha Poznań o 3 ligowe zwycięstwo z rzędu powalczy z Termaliką Nieciecza. Sytuacja kadrowa Kolejorza przed dalekim wyjazdem do Małopolski jest dobra, sztab szkoleniowy ma z kogo wybierać.W piątek nie zagra Aron Johannsson, który po sobotnim strzeleniu dla rezerw 2 goli doznał urazu ręki. Amerykanin przeszedł już zabieg, w tej rundzie najprawdopodobniej nie zagra kończąc tym samym swoją przygodę w Lechu Poznań. W grudniu wygasa roczny kontrakt 31-latka, który nie zostanie przedłużony. Klub zaczął już nawet rozglądać się na rynku transferowym za kimś, kogo można by sprowadzić przynajmniej na pół roku.

W Małopolsce nieobecny będzie także zawieszony na jeszcze 2 mecze Joel Pereira. Kara Portugalczyka obejmuje spotkania tylko w PKO Ekstraklasie, prawy obrońca ma zagrać w jutrzejszym meczu rezerw ze Zniczem Pruszków (początek spotkania o 19:00). Poza tą dwójką wszyscy inni zawodnicy są zdrowi oraz gotowi do gry, jednak trener Maciej Skorża podczas czwartkowej konferencji prasowej nie wykluczył zmian personalnych, które może przeprowadzić ze względu na taktykę rywala z trzema obrońcami.

W czwartek Skorża wypowiedział następujące zdanie – „Widzę rezerwy u zawodników, którzy jeszcze nie mieli możliwości gry od początku, być może zmiany nastąpią już jutro. Dla mnie może to być ciekawa konfrontacja.” – powiedział trener Lecha Poznań, którego słowa przeczą trochę innym zdaniom. Według szkoleniowca Kolejorza zespół ma na razie grać w tym samym zestawieniu, żeby złapał pewność siebie i wypracował pewne automatyzmy. Lech Poznań od początku sezonu zaczyna mecze w niezmiennym zestawieniu, wyjątkiem jest jedynie Alan Czerwiński, który musiał wskoczyć do jedenastki przez zawieszenie Joela Pereiry.

Jeśli Maciej Skorża faktycznie przeprowadził jutro jakieś zmiany związane z taktyką Termaliki Nieciecza, to należy spodziewać się ich głównie w środku pola. Lech Poznań wyruszył już do Małopolski, jutrzejszy mecz rozpocznie się o godzinie 18:00, a jego stawką dla Kolejorza jest utrzymanie pozycji lidera. Z tradycyjnym przedmeczowym i meczowym raportem na żywo tym razem prosto z obiektu beniaminka ruszymy na KKSLECH.com po godzinie 16:30. Jak zwykle nie zabraknie pierwszych zdjęć z Niecieczy.PRZEWIDYWANY skład Lecha na mecz z Termaliką:

Van der Hart – Czerwiński, Salamon, Satka, Douglas – Karlstrom, Tiba – Skóraś, Amaral, Kamiński – Ishak.

* – w zapowiedzi meczu przewidywany skład może być inny

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

 1. Didavi pisze:

  Transfer na pół roku, brzmi obiecująco!

  • ArekCesar pisze:

   Dobra wchodzę w to. Moja rwa kulszowa chyba nie będzie tutaj problemem, Dam możliwość wykazania się też Reha.

  • Levin_67 pisze:

   Dla mnie jedynym racjonalnym powodem szukania 3 napastnika jest taki że wiedzą o czymś więcej niż my w temacie zdrowia Ishaka, i obawiają się że mogą zostać tylko z Sobiechem.

 2. 100h2o pisze:

  Nijak mi zrozumieć. Lech gra TYLKO w PP( 3 mecze dk. roku jak dobrze pójdzie), Ekstra czyli 1 mecz w tygodniu, plus będą przerwy reprezentacyjne i „potrzebny napastnik”. Sprawdziłem – na teraz (bez Johanssona który i tak prawie nie grał!) Lech-napastnicy ( źródło strona oficjalna) = Ishak, Sobiech, Pacławski,Wilak. Na dodatek dotychczas i tak Lech gra na jednego wysuniętego napastnika. Zatem gdzie tu jest kurna problem? Nijak nie pojmuję.
  Pewnie w Lechu istnieje jakiś rozdzielnik który mówi, że ilość napastników MUSI być określona ( rozumiem że przy takim „nawale meczów” MUSI ich być PIĘCIU!).

  Idiotyzm goni idiotyzm!!!!!!