Lato dzień po dniu

Tegoroczne lato w przypadku Lecha Poznań było najdłuższe i najspokojniejsze od lat. Po zawalonym sezonie 2020/2021 zespół nie grał w europejskich pucharach, później rywalizował tylko na jednym froncie dobrze zbierając punkty.Letnia przerwa pomiędzy sezonem 2020/2021 a 2021/2022 w przypadku naszego klubu była najdłuższa 2008 roku. Powodem takiego stanu był oczywiście brak Kolejorza na arenie międzynarodowej, piłkarze mieli dużo wolnego, długo trzeba było czekać też na skompletowanie sztabu szkoleniowego przez Macieja Skorżę oraz na pierwsze letnie transfery. Swego czasu Lech Poznań przeprowadzał średnio jeden transfer na trzy tygodnie.

W okresie od 17 maja do 31 sierpnia wyszczególniliśmy 39 najważniejszych letnich wydarzeń w Lechu Poznań. Tylko 6 z nich miało miejsce w maju, jedynie 8 w czerwcu, 14 w lipcu oraz 11 w sierpniu. Czerwiec 2021 był bardzo nudnym i rozczarowującym miesiącem, Lech Poznań przeprowadził wtedy tylko jeden transfer kontraktując Artura Sobiecha dopiero 29 czerwca! Między innymi przez brak europejskich pucharów i rozczarowującą liczbę konkretnych wydarzeń w klubie, w czerwcu opublikowaliśmy na KKSLECH.com zaledwie 117 artykułów. Pomijając pandemiczny kwiecień 2020 był to najgorszy wynik od lutego 2013.

Lipiec niestety nie był aż tak ciekawy, jak zwykle. Lech Poznań znów przeprowadził zaledwie jeden transfer sięgając po Barrego Douglasa, ten miesiąc stał pod znakiem sparingów, do tego trzech zawodników grających u nas w sezonie 2020/2021 znalazło sobie wówczas nowe kluby. 23 lipca Kolejorz wrócił do rywalizacji o stawkę, do końca siódmego miesiąca w 2021 roku ugrał 4 punkty potrafiąc odrobić straty w Zabrzu.

Miniony już sierpień był najciekawszym miesiącem nie tylko tego lata, ale także w całym 2021 roku. O dziwo był to jeden z najlepszych miesięcy dla KKSLECH.com w historii (dokładne statystyki będą na początku września), Lech Poznań osiągał dobre wyniki, został liderem co błyskawicznie zwiększyło zainteresowanie losami klubu. Po 16 sierpnia przeprowadził jeszcze trzy transfery, zainteresowanie kibiców (nie tylko Kolejorza) losami naszego klubu było spore.

Tym razem sierpniowe wydarzenia umiały załatać nieobecność Lecha Poznań w europejskich pucharach. Na KKSLECH.com powstało prawie 50 tekstów więcej niż w czerwcu, który był bardzo rozczarowujący, ale też bardzo spokojny. Całe lato przy Bułgarskiej przebiegło dość spokojnie, emocje wśród kibiców zaczęły pojawiać się dopiero w okolicach połowy sierpnia, gdy Lech Poznań umocnił się na 1. miejscu a później zarząd zaczął przeprowadzać długo oczekiwane transfery.Lato 2021 w Lechu Poznań i najważniejsze klubowe wydarzenia (17 maja – 31 sierpnia):

17 maja – Z klubu oficjalnie odchodzą Nika Kacharava, Vasyl Kravets oraz Tomasz Dejewski
18 maja – Tymoteusz Puchacz za 3 mln euro przechodzi do Unionu Berlin
19 maja – Janusz Góra i Andrzej Kasprzak żegnają się z Kolejorzem
25 maja – Zapada decyzja o czasowym powrocie do klubu Joao Amarala, Djordje Crnomarkovicia i Karlo Muhara
27 maja – Do Lecha przychodzi były członek sztabu szkoleniowego Rakowa, Wojciech Makowski
31 maja – Lech kontraktuje Joela Pereirę z Gil Vicente (Portugalczyk był tam wypożyczony z Omonii Nikozja)

3 czerwca – Z Lecha niespodziewanie odchodzi trener bramkarzy, Michał Chamera
11 czerwca – Nowym trenerem bramkarzy zostaje Maciej Palczewski a trenerem od przygotowania fizycznego Czech, Antonin Cepek
12 czerwca – Po wygranej w ostatniej kolejce Lech II Poznań utrzymuje się w II-lidze
14 czerwca – Lech Poznań rozpoczyna przygotowania do rundy jesiennej 2021/2022
21 czerwca – Maciej Kędziorek z Arki Gdynia zostaje kolejnym asystentem Macieja Skorży
29 czerwca – Lech Poznań kontraktuje Artura Sobiecha
30 czerwca – Kolejorz U-17 i U-15 przegrywa w finale CLJ. Obie drużyny zostają tylko wicemistrzami Polski
30 czerwca – Lech ogrywa kontrolnie Zagłębie 3:1. Na boisku błyszczy m.in. Joao Amaral

2 lipca – Juliusz Letniowski nie wróci z Arki do Lecha, trafia na wypożyczenie do Widzewa
2 lipca – Lech ogłasza powrót Barrego Douglasa, zawodnik oficjalnie podpisuje umowę 10 lipca
2 lipca – Filip Szymczak zostaje wypożyczony do GKS-u Katowice
3 lipca – Lech kontrolnie przegrywa z Lechią 0:1
7 lipca – Sparing: Lech – FC Midtjylland 3:2
9 lipca – W ostatnim, otwartym sparingu Lech ulega Arce 0:2
13 lipca – Vasyl Kravets po powrocie do Hiszpanii trafia do Sportingu Gijon
15 lipca – Lech prezentuje stroje na jubileuszowy sezon
16 lipca – Zwolniony w marcu Dariusz Żuraw obejmuje Zagłębie Lubin
17 lipca – Kibice rozpoczynają bojkot STS
19 lipca – Tomasz Dejewski w Widzewie Łódź
23 lipca – Rozczarowanie na start sezonu: Lech – Radomiak 0:0
29 lipca – Djordje Crnomarković przechodzi do Olimpiji Ljubljana
30 lipca – Lech odrabia straty i wygrywa w Zabrzu z Górnikiem 3:1

6 sierpnia – Lech – Cracovia 2:0. Kolejorz po 3. kolejce zostaje liderem
12 sierpnia – Losowanie 1/32 PP: Skra – Lech, Lech II – Puszcza
13 sierpnia – Zwycięski hat-trick, Termalica – Lech 1:3, poznaniacy wciąż są liderem
16 sierpnia – Adriel Ba Loua trafia do Lecha, oficjalnie jego umowa obowiązuje od 27 sierpnia. Serial ze skrzydłowym w końcu się kończy
19 sierpnia – W drodze do Lecha jest Pedro Rebocho. Lewy obrońca oficjalnie przychodzi 4 dni później
22 sierpnia – 4 kolejna wygrana, Lech – Lechia 2:0. Poznaniacy znów są na podium, znów liderują
26 sierpnia – Roko Baturina zostaje wypożyczony z Ferencvarosu
27 sierpnia – Jan Sykora trafia na wypożyczenie do Viktorii Pilzno, by Lech mógł zgłosić do rozgrywek Baturinę (liczba obcokrajowców osiągnęła limit)
28 sierpnia – Zwycięski remis! Lech – Pogoń 1:1, mimo gry w 10 poznaniacy remisują 1:1 po golu w doliczonym czasie gry Pedro Tiby. Wciąż są niepokonani i wciąż liderują
30 sierpnia – Karlo Muhar zostaje wypożyczony do CSKA Sofia
31 sierpnia – Kontrakt Arona Johannssona zostaje rozwiązany za porozumieniem stron

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Kosi pisze:

    Emocje latem jak na grzybach, gdyby nie te ostatnie trzy transfery byloby jeszcze gorzej.