Długo bez wygranej po kadrze

W niedzielę o godzinie 17:30 zespół Lecha Poznań postara się przerwać kilka złych pass. Kolejorz w zeszłym sezonie nie ograł Rakowa, po przerwie na kadrę nie wygrał od prawie 2 lat a na wyjeździe po wrześniowych obozach reprezentacji narodowych nawet od 9 lat!

Ciężki zeszły sezon

Lech Poznań w ubiegłym sezonie po 4 przerwach na kadrę ugrał raptem 2 punkty. We wrześniu Kolejorz zremisował we Wrocławiu ze Śląskiem 3:3, w październiku uległ w Białymstoku tamtejszej Jagiellonii 1:2, w listopadzie zremisował u siebie z Rakowem Częstochowa 3:3 a w marcu przegrał z Cracovią w Krakowie 1:2, choć prowadził 1:0.

Lech Poznań ma już mniej kadrowiczów niż w poprzednich latach. Choćby rok temu we wrześniu na obozy reprezentacji udało się aż 9 piłkarzy z pierwszej drużyny, teraz na zgrupowaniach jest jedynie 4 zawodników. W dodatku Filip Marchwiński nie odgrywa w zespole żadnej większej roli.

Prawie 2 lata bez wygranej po kadrze

Lech Poznań ostatnie zwycięstwo po przerwie na kadrę odniósł w listopadzie 2019 roku. Wtedy Kolejorz rozbił przy Bułgarskiej ekipę Piasta Gliwice 3:0. Natomiast ostatnie wyjazdowe zwycięstwo po przerwie na obozy reprezentacji narodowych zaliczył wiosną 2018 roku w Krakowie. Wówczas po marcowej przerwie Lech przegrywając z Wisłą 0:1 ostatecznie triumfował 3:1.

Już 9 lat czekania

Lech Poznań ostatnie wyjazdowe zwycięstwo po wrześniowej przerwie na kadrę odniósł w 2012 roku. 9 lat temu podopieczni ówczesnego trenera Mariusza Rumaka w meczu rozegranym w poniedziałek wygrali na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 1:0 po trafieniu w drugiej połowie Bartosza Ślusarskiego. Bilans Kolejorza od 2009 roku po wrześniowych przerwach na kadrę jest niekorzystny – 4-2-6 (lista meczów na dole).

22 zwycięstwa od 2009 roku

Od 2009 roku Lech Poznań triumfował po przerwie na reprezentację w sumie w 22 spotkaniach. 13 meczów zremisował i 14 razy schodził z boiska pokonany.

Złe wspomnienia

Rok temu po wrześniowej przerwie na kadrę Lech jechał do Wrocławia na mecz z ówczesnym liderem, który wyprzedzał nas o 5 punktów. W szalonym meczu padł remis 3:3, szczególnie w pierwszej połowie było dużo emocji, bohaterem Kolejorza w tamtym spotkaniu był Mikael Ishak. Szwed zdobył 2 gole, miał asystę, 2 razy asystował też Pedro Tiba.

Wcześniej 2 lata temu Lech Poznań po wrześniowej przerwie na kadrę uległ na wyjeździe Lechii Gdańsk 1:2 pogłębiając swój coroczny jesienny kryzys a w 2018 roku poległ przy Łazienkowskiej w rywalizacji z Legią Warszawa 0:1. Przed 4 laty poznaniacy koncertowo zmarnowali 2 tygodnie spokojnych, wrześniowych treningów. W Szczecinie w ciągu 90 minut Lech prowadzony przez Nenada Bjelicę oddał raptem 3 strzały na bramkę “Portowców” w tym 1 celny i to autorstwa Niklasa Barkrotha. Remisowe starcie z Pogonią 0:0 zakończył z zaledwie 39% posiadaniem piłki.

Jeszcze wcześniej w 2016 roku Lech w debiucie Bjelicy ograł już Pogoń u siebie 3:1 i do dziś jest to ostatnia wygrana Kolejorza po wrześniowej przerwie na kadrę. W kolejnych 4 meczach Lech Poznań 2 razy zremisował oraz 2 razy przegrał. Obie porażki miały miejsce na wyjeździe.