Lechici w kadrach – wrzesień 2021

W dniach 1-8 września szansę gry w swoich reprezentacjach otrzymało łącznie czterech powołanych zawodników Lecha Poznań trenujących na co dzień z pierwszym zespołem. Każdy z piłkarzy Kolejorza wziął udział w meczu o stawkę.

Środa, 1 września

Lubomir Satka rozegrał 90 minut w meczu eliminacji Mistrzostw Świata, Słowenia – Słowacja 1:1. Obrońca Lecha Poznań grał na środku obrony. Słowacy są na 3. miejscu w swojej grupie.

Czwartek, 2 września

W czwartek o 20:45 biało-czerwoni w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata pokonali w Warszawie kadrę Albanii 4:1 i zostali wiceliderem swojej grupy. Jakub Kamiński nie zadeiutował.

Piątek, 3 września

Już o godzinie 16:00 zaczął się wyjazdowy mecz Polski do 21 z Łotwą w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy U-21. Polacy wygrali w nim 2:0, pierwszą bramkę zdobył Michał Skóraś, który grał przez 89 minut. W 90 minucie na boisku pojawił się Filip Marchwiński.

Sobota, 4 września

Wieczorem o godzinie 20:45 kadra Słowacji rozegrała drugi wrześniowy mecz w eliminacjach do mundialu. Słowacy z Lubomirem Satką (grał przez 90 minut) ulegli u siebie Chorwacji 0:1 tracąc gola w 87 minucie gry. Po tej porażce reprezentacja obrońcy Lecha Poznań zajmuje dopiero 4. miejsce w swojej grupie.

Niedziela, 5 września

O godzinie 20:45 podopieczni Paulo Sousy zagrali w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata z San Marino na wyjeździe. Debiut w kadrze zaliczył Jakub Kamiński, który grał przez pełne 90 minut. Polacy wygrali 7:1.

Wtorek, 7 września

Tego dnia o 20:00 w Lublinie kadra Polski U-21 uległa w drugim meczu eMME reprezentacji Izraela 1:2. 90 minut rozegrał Michał Skóraś, drugi z lechitów Filip Marchwiński wszedł na boisko w 81 minucie.

Również 7 września o godzinie 20:45 w kwalifikacjach do mundialu Słowacja z Lubomirem Satką w kadrze zmierzyła się u siebie z Cyprem wygrywając 2:0. Obrońca Lecha Poznań ponownie rozegrał 90 minut. Słowacy są na 3. miejscu w swojej grupie.

Środa, 8 września

8 września obowiązki reprezentacyjne zakończyl Jakub Kamiński. Polacy o 20:45 w eliminacjach do Mistrzostw Świata zagrali na Stadionie Narodowym w Warszawie z Anglią. „Kamyk” zremisowane spotkanie 1:1 obejrzał z ławki rezerwowych. „Biało-czerwoni” po trafieniu w doliczonym czasie gry są na 3. miejscu w swojej grupie.

Cała czwórka lechitów ćwicząca na co dzień pod okiem Macieja Skorży powróci do klubu w czwartek, 9 września. Lech Poznań do ligowych zmagań po wrześniowej przerwie na kadrę wróci dopiero w niedzielę, 12 września. Tego dnia o godzinie 17:30 zmierzy się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.