Rozegrać najlepszy mecz

Pojutrze o godzinie 17:30 w jednym z hitów 7. kolejki, Lech Poznań zagra na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Według trenera Kolejorza, Macieja Skorży jego zespół musi w niedzielę rozegrać najlepsze spotkanie w tym sezonie, jeśli chce zdobyć pełną pulę. Szkoleniowiec niebiesko-białych sam jest ciekaw efektów pracy m.in. nad taktyką, która podczas wrześniowej przerwy na kadrę była przygotowana specjalnie pod rywala.O niedawnej przerwie na kadrę

„W przerwie na kadrę było z nami wielu zawodników, nic nie zaburzyło naszej pracy, mogliśmy przyjrzeć się także paru nowym zawodnikom. Bardzo ciekawym piłkarzem jest Jakub Antczak z naszej akademii. Na pewno dobrze wykorzystaliśmy ten czas.”

„Mecz po przerwie na kadrę to wyzwanie. Nasi podstawowi skrzydłowi nie byli z nami, dopiero dziś trenowali z drużyną. Musimy temu sprostać, bo po jeszcze kolejnej przerwie na kadrę gramy z Legią w Warszawie. Przed meczem z Rakowem nie szukam dodatkowego usprawiedliwienia. Wierzę, że sprostamy temu wyzywaniu.”

„Za nami bardzo intensywny czas wrześniowej przerwy na kadrę. Podczas niej były testy szybkościowe, wydolnościowe, pierwszy mikrocykl zakończyliśmy sparingiem z Zagłębiem. Drugi mikrocykl treningowy był już trochę lżejszy, ale też sporo popracowaliśmy. Pracowaliśmy dużo pod względem taktycznym typowo pod Raków. Zespół dobrze wygląda, dobrze funkcjonujemy, wierzę, że jesteśmy w stanie rozegrać dobre spotkanie, które da nam punkty.”

O meczach

„Końcówka meczu z Pogonią dodała nam dużo pozytywnej energii. W aspekcie mentalnym było to bardzo pozytywne wydarzenie. Był to najlepszy scenariusz na remis, straciliśmy 2 punkty, ale zespół wie teraz, że nie warto się poddawać. Warto nawet w złych okolicznościach walczyć do końca o korzystny wynik.”

„Raków to zespół, który wciąż się rozwija, jest tam sporo dużo nowych zawodników, jest to też zespół, który ma dużo większe doświadczenie niż jeszcze w kwietniu. Raków do końca grał o mistrzostwo, zdobył Puchar Polski, dobrze zaprezentował się w europejskich pucharach. Skala trudności przed tym meczem jest na najwyższym poziomie, będzie to jeden z naszych najtrudniejszych meczów w tym sezonie. Nasza motywacja i koncentracja musi być na najwyższym poziomie. Jeżeli chcemy wygrać, to musimy rozegrać najlepsze spotkanie tej jesieni. To musi być mecz na niemalże perfekcyjnym poziomie.”

O sytuacji kadrowej i rywalizacji

„Pedro Rebocho i Adriela Ba Loua są gotowi i są przygotowani do gry. Roko Baturina nie jest gotowy, przyjechał do nas z poważną infekcją, ma osłabiony organizm, trenuje indywidualnie, nie jest gotowy do gry. Cały czas kontuzjowany jest także Thomas Rogne.”

„Lech to klub chcący grać w Europie, patrząc na inne zagraniczne kluby szeroka kadra nie jest niczym nowym. Na pewno jest to dla mnie wyzwanie, każdy ma jednak wykonywać swoją pracę, swoje obowiązkowi. Jeśli ktoś straci miejsce w składzie, to nie dlatego, że zagrał słaby mecz. Wszystko zależy od pracy na treningach.”

O zakończeniu bojkotu

„Cieszę się, że sytuacja z bojkotem dobiegła końca i od meczu z Wisłą będzie doping. To niezwykle ważne, wiem jaką kibice Lecha potrafią stworzyć atmosferę. My dobrymi wynikami będziemy chcieli jeszcze bardziej podgrzewać atmosferę.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. fox pisze:

  Ha ha Rogne ciągle kontuzjowany.Na co nam taki piłkarz.

 2. Noe pisze:

  Rogne kontuzjowany? Niemożliwe 😀
  A tak na poważnie szkoda go, bo zawsze dawał serducho i mam nadzieję, że się z nim rozstaniemy oddając mu to, co nam dawał, gdy nie był kontuzjowany.
  Mam nadzieję, że wypunktujemy Raków na ich terenie. 🙂
  1-3 wystarczy.

 3. Mateusz92 pisze:

  Mam nadzieję, że w niedzielę zagramy najlepszy mecz z tych dotychczasowych (najlepsze mecze w tym sezonie poproszę 16 października i 9 kwietnia). Liczę, że w Częstochowie uda się zaprezentować wszystko to nad czym ostatnio pracowano i przełoży się to na zdobycze punktowe. Cieszy, że Ba Loua i Rebocho są gotowi do gry, Baturinie życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Byłoby pięknie w przypadku zwycięstwa, ale uszanuję każdy punkt. Dajcie z siebie wszystko. Chcę widzieć ogień i walkę o każdy skrawek boiska.