Niegroźny uraz Van der Harta

W sprawie bramkarza Mickiego van der Harta skończyło się na strachu. Holender, który w ostatni piątek doznał urazu nie będzie pauzował zbyt długo, 27-latek powinien wrócić do gry zaraz po październikowej przerwie na kadrę.

Mickey van der Hart od początku sezonu 2021/2022 był podstawowym golkiperem Lecha Poznań i do piątku nie opuścił ani jednej minuty. 17 września doznał urazu mięśnia, nie dał rady grać dalej musząc opuścić boisko w 21 minucie gry. Wtedy za Holendra na boisku pojawił się debiutujący w tych rozgrywkach Filip Bednarek, który w wygranym meczu z Wisłą Kraków 5:0 zachował czyste konto.

W poniedziałek, 20 września podstawowy bramkarz Kolejorza przeszedł badanie USG. Badania nie wykazały nic groźnego, Mickey van der Hart ma uraz mięśnia, przez najbliższe 2 tygodnie będzie pracował tylko z fizjoterapeutami. Tym samym Holender nie wystąpi w najbliższych trzech meczach z Jagiellonią Białystok, Skrą Częstochowa oraz ze Śląskiem Wrocław, które zostaną rozegrane w dniach 24 września – 2 października.

Przez uraz Van der Harta otwiera się szansa regularnej gry dla Filipa Bednarka. W odwodzie jest jeszcze podstawowy golkiper rezerw Bartosz Mrozek mający status młodzieżowca (rocznik 2000). Warto dodać, że według trenera Macieja SKorży już na Podlasiu do gry mają być gotowi Pedro Tiba oraz Barry Douglas, którzy w miniony piątek byli nieobecni.

W trwającym sezonie 2021/2022 już tylko 2 piłkarzy Kolejorza nie opuściło w lidze ani jednej minuty. Są nimi obrońcy Bartosz Salamon oraz Lubomir Satka.

Filip Bednarek fetujący wygraną 5:0

13 komentarzy

1. Kosi pisze:

Dobrze choc wiekszej roznicy w poziomie sportowym to nie robil. Chetnie obejrzalym Mrozka we wtorek.

• Grossadmiral pisze:

Starczy jak sobie pogra Czerwiński Murawski albo Sobiech aż tak bardzo nie ma co ryzykować z tym Mrozkiem któego można zobaczyć w spotkaniach rezerw. Dodatkowo w PP musi zagrać dwóch młodych więc szansę dostanie zapewne jeszcze Marchwiński. Nie gramy aż tylu spotkań żeby więcej niż te 4 zmiany były potrzebne po co kusić los

• Kosi pisze:

Co to za ryzyko z Mrozkiem? On niedawno gral przeciwko Skrze w GKS-ie, na pewno sobie poradzi, wole bramkarza mlodziezowca niz Marchewe, ktory bedzie zanizal poziom w ofensywie i jeszcze wkurwial

2. John pisze:

Po przerwie na kadrę powinien być do gry.
    Najważniejsze żeby cała gra defensywna wyglądała na podobnym poziomie,wtedy o Bednarka w bramce się nie martwię.

3. Didavi pisze:

Hart wybitny nie jest. Na Lecha za słaby, a mimo to 3 klasy lepszy od Bednarka i cieszy, że po przerwie na kadrę prawdopodobnie będzie już gotowy do gry. Żeby Bednarek wykorzystał szansę, to musiałby się najpierw podstaw nauczyć, czyli rzucać. Zimą bramkarz musi przyjść! Zimą bramkarz w miejsce Bednarka, któremu latem kończy się kontakt, ale bramkarz potencjalnie nr.1. i rywalizacja z Hartem. Latem ewentualnie Hart out (też koniec kontraktu i w jego miejsce Bąkowski do rywalizacji z tym nowym. Tak to powinno wyglądać.

4. Pawel68 pisze:

Niech już teraz szukają bramkarza do pierwszego składu.Koledzy podawali nazwiska kto jest wolny…!

5. Sp pisze:

Dobrze, że Satka i Salamon mają formę i grają wszystko w tym sezonie. Nawet z Bednarkiem te 3 mecze wygramy, a pewnie w PP wyjdzie Mrozek bo młodzieżowiec

6. El Companero pisze:

sam się prosi o kontuzje, ciągle bawi się w zabawy z obrońcami, ty do mnie ja do nikogo. A że mocno się zamachnął to pachwina zabolała. Niech się ten gamoń w końcu oduczy tych zachowań i pozbywa się piłek rękoma. I nich mu ich nie oddają!

7. inowroclawianin pisze:

Dobrze, że tylko na 3 mecze ta pauza. Cieszy również powrót Tiby i Douglasa.

8. kibol z IV pisze:

Zapewne Skorża w dużym stopniu da pograć w tym meczu zawodnikom drugiego palnu. Mrozek , Milić , Czerwiński , Sobiech , Ramirez , Murawski , Roko , Marchwiński , Kozubal. Rywalizacja o miejsce w pierwszym składzie jest wielka i każdy będzie chciał się wykazać , więc z awansem nie powinno być problemu.

9. Ekstralijczyk pisze:

Ufffff.

10. Bart pisze:

MvdH na mecz ze Szmatą pewnie spokojnie zdąży, a Bednarek w letnich sparingach bronił lepiej od van der Harta. Chyba nie będzie tak źle.

11. 100h2o pisze:

Bednarek – 28 lat -188cm – kontrakt do :czerwiec 2022
    Hart – 27 lat – 188cm – kontrakt jak wyżej

Mrozek- 21lat -191cm- do czerwiec 2023 (wypożyczany do Elany Toruń, GKS Katowice)
    Mleczko – 22 – 191 – do czerwiec 2023 (wypożyczany do Widzewa)

Bąkowski – 18 lat – 190 cm – czerwiec 2024 (wypożyczony do Stomilu Olsztyn)

Jak widać z powyższego bramkarzy od groma. Młodzi ( bo 28 lat to też młody bramkarz). Kontrakty starszych do przyszłego roku.
    Niedługo klub BĘDZIE MUSIAŁ podejmować decyzje co do bramkarzy. A ciekawe bo często czytam, że to Bąkowski ma być za rok/dwa pierwszym bramkarzem Lecha.
    Pozostawienie Bednarka i Harta będzie równało się odstrzeleniu Mrozka i Mleczko. Lisa już odstrzelili wcześniej i przecież nie przepadł (Wisła K. – teraz w Turcji). I była to nienajlepsza decyzja.

Ci bramkarze , wtej grupie po prostu NIE MGĄ ZOSTAĆ W KLUBIE. Pytanie- czy jak jest Mleczko i Mrozek to czy na przyszłość szukać bramkarza „hiper/super” czy lepiej zatrzymać młodych i grać systemem ” jak oni nam dwie bramki to my im trzy”.
    Tu nie powinno zadziałać powiedzenie ” wszędzie dobrze gdzie nas nie ma” czyli ” każdy lepszy byle nie swój”.