Warto wiedzieć: Stal – Lech (29.10.2021)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu kilkadziesiąt godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Stal Mielec – Lech Poznań (29.10.2021):

O polepszenie bilansu – Przed Lechem 55 mecz ze Stalą w historii (Ekstraklasa, I-liga i Puchar Polski). Poznaniacy mają szansę na 27 wygraną i 24 w Ekstraklasie.

Cztery ligowe mecze w Mielcu bez zwycięstwa – Lech nie wygrał w Mielcu ostatnich 4 ligowych spotkań (0:1, 2:2, 2:3 i 1:1). Kolejorz na ekstraklasową wygraną w Mielcu czeka od 5 czerwca 1993 roku (wtedy 2:1).

Zwycięstwo w Pucharze – Wspomniana wygrana w mistrzowskim sezonie 1992/1993 nie była oczywiście ostatnią Lecha w Mielcu. Dnia 27 maja 2020 roku Kolejorz ograł Stal na jej terenie w 1/4 finału Pucharu Polski rezultatem 3:1. Wtedy jedną z bramek zdobył Dani Ramirez.

1 marny punkt – Lech w zeszłym sezonie ugrał ze Stalą 1 marny punkt pomagając jej się utrzymać. W grudniu 2020 w Mielcu było 1:1, wiosną 1 maja 2021 roku Lech prowadząc 1:0 uległ w pamiętnych okolicznościach Stali 1:2. Do dziś jest to ostatnia porażka Kolejorza u siebie.

Były piłkarz kontra Lech – Trenerem Stali od tego sezonu jest Adam Majewski. 48-latek to były pomocnik Kolejorza, głównie w drugiej połowie lat 90-tych rozegrał w niebiesko-białych barwach łącznie 112 ekstraklasowych spotkań.

Rywal dobrze gra u siebie – Stal przyzwoicie gra u siebie i m.in. dzięki bilansowi 4-0-2, bramki: 9:8 ma bezpieczną przewagę 8 oczek nad strefą spadkową.

Rywal ma serię – Stal nie przegrała w żadnym z 4 ostatnich meczów. Ostatnią porażkę poniosła 22 września z Wisłą 1:3 w Pucharze Polski, a w lidze 3 dni wcześniej z Rakowem 0:3.

Uwaga na Getingera – Lechici muszą dziś uważać na zagrania z lewej strony Krystiana Getingera. Ten piłkarz w lidze ma już 4 asysty i jest jednym z najczęściej dośrodkowujących zawodników tej jesieni. Na szczęście my mamy Joao Amarala, który ma 5 asyst.

O 6 wygraną z rzędu – Lech wygrał 3 ostatnie mecze ligowe, doliczając jeszcze 2 spotkania pucharowe ma serię 5 kolejnych zwycięstw. W 4 meczach nie stracił gola, w październiku dotąd tylko zwyciężał.

Ponownie piątek – Przed Lechem już 8 jesienny mecz w piątek i 7 spotkanie o godzinie 20:30. Dotąd było 5 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka.

Na Podkarpacie samolotem – Lech uda się na Podkarpacie samolotem. Po dzisiejszym treningu uda się na lotnisko skąd odleci do Mielca. Do Poznania wróci już autokarem.

Jeden pauzuje, drugi musi uważać – Barry Douglas jutro nie zagra z powodu kartek. Zagrożony pauzą w meczu z Górnikiem Łęczna (sobota, 6 listopada, godz. 20:00) jest za to Jesper Karlstrom.

Stawką lider – W razie wygranej Lech na pewno będzie liderem po 11 kolejce z rzędu. Kolejorz prowadzi od początku sierpnia.

Ciężko odjechać – Lechowi będzie ciężko odjechać w ten weekend wiceliderowi. Raków gra na wyjeździe z ostatnim Górnikiem Łęczna i prawdopodobnie zdobędzie pełną pulę. Kolejorz uda się na Lubelszczyznę za tydzień.

Strzelić gola na 1:0 – Lech w tym sezonie umie wygrywać, gdy jako pierwszy strzeli gola. Dotąd 1:0 prowadził 9 razy (7 w lidze) i za każdym razem zwyciężał.

Znów zagrać na 0 z tyłu – Lech ma najlepszą obronę w lidze, stracił tylko 7 goli. W tym sezonie ligowym Kolejorz zachował już 6 czystych kont, nie stracił żadnej bramki po rzucie wolnym czy rożnym.

Największe emocje po przerwie? – Lech spośród 32 goli strzelonych na 2 frontach aż 20 bramek zdobył po zmianie stron. Poznaniacy w Ekstraklasie szczególnie groźni są między 51 a 60 minutą gry notując w tym przedziale czasowym aż 8 trafień.

Komplet w Mielcu – Stal już we wtorek sprzedała wszystkie bilety na jutrzejsze spotkanie. Mecz obejrzy komplet około 6,5 tys. kibiców.

Raczkowski rozjemcą – Arbitrem jutrzejszych zawodów będzie Paweł Raczkowski. Sędzia z Warszawy w tym sezonie prowadził nasz przegrany mecz z Jagiellonią 0:1 a w zeszłym przegrany z Rakowem 0:2.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w piątek o 20:30 będzie Lech. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 1.55, na remis 4.10 a na triumf Stal 6.00. Kurs na wygraną poznaniaków cały czas spada.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. 07 pisze:

    Mecz w Białymstoku powinien być dobrą lekcją. Mam nadzieję, że w zespole jest duża wola odegrania sie za ten mecz kuriozum w Poznaniu. Stawiam 0- 2 Amaral, Ba Loua w końcu coś strzeli.