Moc poznańskiej lokomotywy! Lech – Górnik 2:1

O godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 19. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Górnika Zabrze. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 5 kolejnych meczów z Górnikiem bez porażki (dom i wyjazd), w tych 5 meczach Lech zdobył 12 goli
null W ostatnich 19 spotkaniach Lecha z Górnikiem padała co najmniej jedna bramka (w 14 meczach gole strzelały obie drużyny)
null 4 mecz z Górnikiem w 2021 roku (1:1, 1:1 i 3:1)
null Lech w ostatnich 16 meczach z Górnikiem u siebie zaliczył bilans 11-3-2
null Lech wygrał 5 meczów z rzędu siebie, Górnik w ostatnich 5 spotkaniach zanotował bilans 4-1-0
null Ishak (10 goli) vs Jimenez (7 goli). W zeszłym sezonie napastnicy z rocznika 1993 strzelili w lidze po 12 bramek

13:35 – Dzień z dobry z Bułgarskiej! Na ostatnim w 2021 roku przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Już przed meczem każdy kibic może być w dobrym humorze. Lech po 13 latach przezimuje do wiosny jako lider, ale wszyscy liczymy na kolejne 3 punkty 🙂

13:36 – Trwa spacer lechitów po murawie. Za chwilę skład i pierwsze zdjęcia z trybun.

13:39 – Warunki do gry jak na 19 grudnia są bardzo dobre. +6 stopni, nie pada, jedynie trochę wieje.

13:41 – Górnicy dojechali właśnie na stadion.

13:44 – null Pierwsze zdjęcia:

13:48 – Poniżej od paru minut skład Lecha. Są 2 niespodzianki, gra Kvekveskiri i Pereira. Ozdrowiał też Milić co jest bardzo dobrą dobrą informacją. Zobaczymy czy wytrzyma 90 minut.

13:55 – null Dziś w ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Barry Douglas.

13:57 – Poniżej także skład Górnika. Bez większych niespodzianek, mocne i ofensywne zestawienie.

14:02 – Kibiców powitał właśnie spiker przypominając, że gramy dziś z wymagającym rywalem. Na Bułgarskiej mamy dziś świąteczny klimat, z głośników lecą świąteczne utwory.

14:05 – null Na ten moment uprawnionych do wejścia na mecz jest 17712 kibiców. To oznacza, że rzeczywista frekwencja, która będzie podana w drugiej połowie przekroczy 16 tysięcy ludzi. Jak na 19 grudnia to sporo.

14:13 – null Jimenez vs Lech. 7 meczów, 3 gole (w Zabrzu), 2 asysty (1 w Poznaniu). Przy Bułgarskiej wygrał, przegrał i zremisował.

14:24 – Lechici w komplecie na rozgrzewce.

14:39 – Ostatnio dzień 19 grudnia nie był udany. Rok temu 0:1 z Wisłą (26 strzałów, 12 celnych), 2 lata temu z Arką 1:1. Lech ostatni raz wygrał na koniec roku 3 lata temu w Krakowie, a u siebie 4 lata temu z Termaliką.

14:41 – Za niecałe 20 minut zaczynamy. Stadion powoli się zapełnia.

14:43 – null Warto przypomnieć, że mecz z Górnikiem to jedyne spotkanie w tym sezonie, w którym Lech przegrywając 0:1 umiał wygrać 3:1. Dziś także wiele wskazuje na sporo goli.

14:50 – Spiker czyta składy. 10 minut!

14:51 – null Kolejne zdjęcia przedmeczowe:

14:54 – W sektorze gości nie ma górników, ale są rozłożone jakieś elementy.

14:58 – Galvanize z głośników, lechici ostatni raz w tym roku wyszli z szatni na mecz. Zaczynamy!

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

2 min. – null Mocny początek Lecha! Najpierw zatrzymany został Amaral, po chwili Lech mógł zdobyć gola po rzucie rożnym, ale piłka trafiła w poprzeczkę!
3 min. – Następna groźna akcja. Ishak urwał się prawą flanką i wywalczył korner.
3 min. – I po tym kornerze Górnik wyszedł z kontrą, jednak lechici zdążyli wrócić.
8 min. – Duża przewaga Lecha od początku. Poznaniacy mocno ruszyli na Górnik.
10 min. – W zespole gości już zmiana. Zszedł były lechita Janicki.
14 min. – Bardzo złe dośrodkowanie Pereiry. W polu karnym było aż 4 piłkarzy.

null 16 – 30 minuta

17 min. – Już 6 kornerów Lecha w tym 3 zepsute przez Douglasa, który wrzuca za nisko.
18 min. – Tym razem wrzutka Pereiry była lepsza, po chwili źle z dystansu uderzył Karlstrom.
23 min. – Ishak dziś sporo schodzi do boku. Widać takie są założenia.
23 min. – Amaral faulował w ataku rywala. Szkoda, ponieważ była to bardzo fajna, efektowna akcja mogąca zakończyć się wejściem z piłką do bramki.
27 min. – null Górnik jeszcze bez groźnej akcji o strzale nie wspominając.
30 min. – null II i III trybuna dzisiaj:

null 31 – 45 minuta

35 min. – Niestety tempo meczu spadło a mecz zaczął się wyrównywać.
36 min. – null Pierwsza akcja rywala kończy się golem. Górnicy wjechali swoją prawą stroną jak w masło, pierwszą bramkę na Lechu i już 4 naszej drużynie strzelił Jimenez. 0:1.
39 min. – null To 3 stracony gol u siebie tej jesieni. Lech w tym sezonie odrobił straty tylko z Górnikiem w Zabrzu.
40 min. – Fatalne dośrodkowanie Kvekveskiriego z wolnego.
44 min. – null Szczęśliwa interwencja Bielicy zapobiega utracie gola po zagraniu z prawej strony!
44 min. – GOOOOOOOOOOOL!! 1:1! Kvekveskiri oddaje mocny strzał z daleka i zdobywa piękną bramkę.

null Kvekveskiri
null Pereira

45 min. – Lech się nie zatrzymuje. Jeszcze w tej połowie stara się zdobyć gola na 2:1.
45+1 min. – Nie udało się, Douglas znów nie umiał wykonać rzutu rożnego. Do przerwy 1:1.

null 46 – 60 minuta

48 min. – null Było blisko gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Podobna sytuacja jak z Wartą.
50 min. – null Kartka dla Kvekveskiriego.
55 min. – Mecz wstrzymany przez dym z piro.
58 min. – null Za chwilę mecz zostanie wznowiony. Widzów: 15852.
60 min. – Gramy dalej. Przerwa trwała 5 minut.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Groźny rzut wolny dla Górnika. Ufff. Nie ma gola.
65 min. – A teraz przycisnął Lecha, 3 akcje, w 1 tym zakończona celnym strzałem.
65 min. – Kontuzja sędziego. Znów przerwa.
69 min. – Wciąż nie gramy, czekamy na zmianę arbitra. Przy linii stoi też Ba Loua.
72 min. – null Ba Loua za Skórasia.
73 min. – Pada gol dla Lecha tylko wcześniej sędzia przerwał grę.
75 min. – null Kocioł:

null 76 – 90 minuta

78 min. – Bardzo zły strzał Kamińskiego z daleka. Dotąd gra bardzo słabo.
81 min. – null Tiba za Kvekveskiriego i Ramirez za Amarala.
84 min. – null Górnik mógł strzelić 2 gole w 1 akcji. Uratowała nas m.in. poprzeczka.
86 min. – Kolejna akcja zabrzan. Lech mocno się broni.
89 min. – null Podolski marnuje setkę! broni Bednarek! świetna interwencja bramkarza.
90 min. – Jeszcze 13 minut.
90 min. – null A teraz bomba Ba Loua z ostrego kąta minęła bramkę Bielicy!
90+3 min. – Bardzo słabe minuty za Lechem. Nic nie gramy.
90+5 min. – Masa strat, sami robimy sobie problemy.
90+7 min. – null Kartka dla Tiby, z Cracovią nie zagra.
90+7 min. – null Czerwiński za Pereirę i Marchwiński za Kamyka.
90+9 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Dośrodkowanie w pole karne wykonał Karlstrom, po nim piłkę szczęśliwie do siatki z bliska wepchnął Milić! 2:1!

null Milić
null bez asysty

90+11 min. – Jeszcze atakuje Lech.
90+13 min. – Koniec! Lech po horrorze wygrywa 2:1 i powiększa przewagę nad wiceliderem do 4 oczek!

null null 19. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022, niedziela, 19 grudnia, godz. 15:00
null KKS Lech Poznań – Górnik Zabrze 2:1 (1:1)

null Sędziowie VAR: Musiał, Boniek

null Lech: Bednarek – Pereira (90+7.Czerwiński), Salamon, Milić, Douglas – Karlstrom, Kvekveskiri (81.Tiba) – Skóraś (72.Ba Loua), Amaral (81.Ramirez), Kamiński (90+7.Marchwiński) – Ishak.

null Rezerwowi: Van der Hart, Rogne, Czerwiński, Murawski, Tiba, Marchwiński, Ba Loua, Ramirez, Sobiech.

null Górnik: Bielica – Wiśniewski, Janicki (10.Szymański), Gryszkiewicz – Dadok, Mvondo, Kubica (90+11.Stalmach, Nowak (84.Cholewiak), Janża – Jimenez, Podolski (90+11.Sanogo).

null Rezerwowi: Sandomierski, Pawłowski, Szymański, Winglarek, Stelmach, Dziedzić, Bainović, Cnolewiak, Sanogo.

null Kapitanowie: Ishak – Wiśniewski

null Ustawienia: 1-4-2-3-1 – 1-3-5-2

null Trenerzy: Skorża – Urban

null Obserwacja „Oko na grę”: Douglas

null Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +5°C, przelotny deszcz, wietrznie

null Miejsce: Stadion Miejski (ul. Bułgarska 17, Poznań)

Autor zdjęć: Dawid Ćmielewski

231 komentarzy

1. tomasz1973 pisze:

Przed chwilą powiedziałem córce, że niech strzelą gównogola nawet dupą…no i mam co chciałem!

6. Noe pisze:

I co? Dalej Bednarek się nie nadaje? Bo jeden słabszy mecz zagrał? W kolejnym meczu to Bednarek nas trzyma w grze. Ok. Ma słabsze przedpole, czasem fatalne, ale to, jak potrafi bronić na linii czy sam na sam, to jest najwyższa półka.

Nie nadaje się. Zero wyjść do wrzutek, a to w dzisiejszym futbolu jest podstawa! On może być jako drugi.

• Noe pisze:

Ale już w drugim meczu zawdzięczamy mu wygraną. Dzisiaj nie miał prawa mieć szans wybronić strzału Podolskiego, a jednak to zrobił. Z Wartą to nie wiem ilu bramkarzy by tamtą sytuację obroniło. Niewielu byłoby wstanie się podnieść do dobitki i ją wybronić. Jak dla mnie pasuje on do aktualnego Lecha, który ma bardzo dobrych obrońców grających głową.

• robson pisze:

Na ligę starczy, na puchary trzeba kogoś kto umie grać na przedpolu.

• 100h2o pisze:

Pierdolicie Hipolicie. Liczy się co tu i teraz. Bednarek zagrał dobry mecz. I tyle Panowie Eksperci.

• Pawel68 pisze:

Wybronił dzisiaj.Nie nadaje się na pierwszego bramkarza!

• Wamp pisze:

Ktoś ostatnio pisał, że pierwszy bramkarz musi wybronić co najmniej 10pkt w sezonie. Bednarek ma już 6.

• Bart pisze:

Na linii broni przyzwoicie, sytuacje sam ma sam broni bardzo dobrze, ale jest niepewny przy dośrodkowaniach i na przedpolu, oraz raz na jakiś czas robi w bramce Benny Hilla. Dobry na bramkarza nr 2. Na jedynkę potrzeba kogoś lepszego.

7. robson pisze:

Może jednak Milić do ataku za Ishaka? 🙂

8. tomasz1973 pisze:

Jessssst! Ale mecz był gówniany!
    Ale dzisiaj liczą się tylko 3 pkt, powiększona przewaga! Tak zdobywa się Majstra!

9. Bart pisze:

Ale fart ja pierdolę. Kolejna gównowygrana imienia Legii Warszawa z poprzednich lat. Żeby zdobywac tytułu trzeba właśnie tak przepychać mecze w których nie idzie.

10. Lukas pisze:

Ufffff… Salamon profesor dziś. Dołek formy zespołu aż nadto widoczny ale wydarliśmy te 3 punkty.

11. Didavi pisze:

Mecz na mistrzostwo! Takimi meczami….Mamy to, jest zwycięstwo na koniec rundy, jest przewaga. O to chodziło. Brawo Pany! Bednarek, Karlstrom w defensywnie, a Milić, Salamon, Kvekve z przodu. To oni wygrali nam ten ważny mecz.

Czy w ogóle ktoś z ofensywnych graczy zasługuje na wyróżnienie? Niby mamy taką super ofensywę a w kolejnym meczu to defensywni zawodnicy rządzą w ataku Lecha. Ale najważniejsze są 3 punkty. Nie ważne jak, ważne że się wkulało do bramki Górnika!

12. klaus pisze:

Ta drużyna jest słaba. Z takim Górnikiem walczyć jak równy z równym – dla mnie dramat

• Lukas pisze:

Górnik na fali a Lech pod. Cholernie ważne zwycięstwo.

Ten Górnik ostatnio grał jak równy z równym z każdym w czołówce więc nie twierdziłbym, że przeciwnik jest cienki.

Wal się @klaus.

• patko78 pisze:

Ta drużyna nie jest słaba tylko ma jakiś mały spadek mocy widoczny od paru kolejek. Górnik natomiast od paru kolejek zaskoczył i sukcesywnie pnie się w górę. Pragnę przypomnieć, że Graliśmy z mocnym Górnikiem, który wygrał na wyjeździe z Rakowem, zremisował z Pogonią, ograł Śląsk oraz wygrał ze słabą Łęczną gdzie My tylko zremisowaliśmy..

13. niewojnie pisze:

Dzięki za zwycięstwo!

14. smigol pisze:

Pięknie!!!

15. 100h2o pisze:

Oj jaka szkoda ŻE WYGRALI. Powinni przegrać, byłby powód żeby ujadać i się produkować. I to mają być kibole? Wuja nie kibole Lecha !
    Dlatego mam WIELKI szacunek dla tych co mrożą dupę na stadionie !

• klaus pisze:

Ja akurat byłem na stadionie, a Ty?

No cóż… BARDZO szanuję Ciebie. Na mojej liście to kibol na stadionie to cudowna sprawa i chylę czoła. Ja po prostu NIE MOGĘ. Nie tutaj się żalić na PRZEZNACZENIE 🙁

16. MaPA pisze:

Do pełni szczęścia potrzebuję porażki Legii a najlepiej remisu aby radomiak za bardzo się nie zbliżył.

Sorry @MaPa- masz chyba kompleksy stolca.
      TYLKO LECH reszta niech się goni !

17. ArekCesar pisze:

Dzisiaj wielki fuks, ale tak buduje się drużynę, tak się zdobywa mistrzostwa. Paprykarze chuj wam w twarze!!! Taki chuj!

@ArekCesarz- i to jest wpis KIBOLA !!!! 🙂

• ArekCesar pisze:

Niestety dzisiaj w domu. Po absencji w Lubinie, teraz Poznań. Covid zrobił swoje, ale na wiosnę startujemy na nowo.

Wypiłem kurna… ale kocham takie wpisy !!!!

Ja kocham to szaleństwo stadionowe, chociaż zdecydowanie za późno zacząłem jeździć do Poznania na Lecha. Teraz syn już ma więcej wyjazdów niż ja. Tak się tworzy pasja… ale wnuka nie widać 😛

Kurna, utknąłem i niestety mam przejebane. No cóż, net…..Lech, flaszka. Trudno jest jak jest , ale da się żyć ! I jak możesz drzyj ryja za mnie ! 🙂

• Jakub80 pisze:

Ważne 3pkt. Powiększona przewaga do 4. Mecz mega trudny ,ale jak to mówią: szczęście sprzyja lepszym. Dzisiaj dla mnie na plus determinacja drużyny do strzelenia zwycięskiej bramki. Takimi meczami zdobywa się MP. W zimie trzeba solidnie popracować, coś może zmienić bo liga na koniec trochę się Lecha nauczyła. Wierzę ze Maciek coś tam wymyśli! Hej Lech! Wszystkim kibolom życzę upragnionego prezentu w maju!

18. tylkoLech pisze:

Dzięki mój Kolejorzu za gwiazdkowy prezent ??
    Było ciężko, ale są 3 wymarzone punkty. Brawo dla wszystkich za całą rundę ??.

19. tomasz1973 pisze:

Najlepszy dzisiaj Karstrom!

20. fox pisze:

Nikt nie mówił,że ten mecz będzie łatwy bo Górnik ostatnio jest mocno rozpędzony.W pierwsze połowie jeden strzał Zabrzan i gol ale wynik przy naszej lepszej skuteczności powinien być przynajmniej 3:1(co się porobiło s Ishakiem).W drugiej połowie po tym głupkowatym zadymieniu Górnik trochę przycisnął ale jak to w sporcie bywa trzeba mieć trochę szczęścia wpierw dwa razy Bednarek uratował nam tyłek a później złote kolano Milicia i jego trzecia bramka w sezonie.Dobrze że zdążył się wykurować.Takie mecze też trzeba umieć wygrywać.Teraz odpocząć wykurować się ,zarządzik razem z Rząsą do roboty i poukładać drużynę jak trzeba a że trzeba to było widać w ostatnich meczach bo pary wyraźnie zabrakło.Póki co jak grali tak grali ale gratuluję 3 punktów.

21. legat79 pisze:

Brawo! Dziękuje za dzisiaj, za ten „przepkniety mecz! Dziękuje za tą rundę!

22. Didavi pisze:

99 minuta, a my strzelamy decydującą bramę! Ile takich meczów już przegraliśmy, w ilu takich meczach traciliśmy punkty? Wielokrotnie. Dlatego zawsze byliśmy przegrywami. Ale nie w tym sezonie. Jak to nie będzie historia mistrzostwa to nie znam się na piłce. Tak jak wracamy do meczu z Lechią i obrony Gostomskiego, tak będziemy wracać do bramy Milicia.
    ps. Z Rogne byśmy tego nie wygrali.

@Diudavi – oj nie pisz tak. Wiele meczów było ratowanych pod koniec ( pamiętam 1-1 z Pogonią na przykład). A że „historia mistrzostwa”? Jak samobój Mariusza Jopa i „GOL PO DOMNIEMANYM FAULU NA GRACZU ruchu”? Niech i tak będzie !

23. Levin_67 pisze:

Wczoraj Warcie zabrakło paru sekund do zwycięstwa, dzisiaj mnie 3 minut w naszej zabawie. W przeciwieństwie do piłkarzy Zielonych cieszę się że nie wygrałem. W walce o tytuł pozostały 3 zespoły, mam nadzieję że „zimą” Skorża dobrze przygotuje zespół do decydujących meczy, i maj będzie nasz.

24. ryszbar pisze:

Mecz dreszczowiec. Ale z heppy endem. Pół składu bez formy ale są 3 punkty i to się liczy.

@ryszbar – bez formy? To może odpal sobie skrót na EkstraklasaTv, np w pierwszych minutach okazja po rogu. Niekoniecznie JEDEN gracz MUSI być boski. Wystarczy „duch zdycieśtawa” całej drużyny i nie mów mi o fuksie. Było widać że CHCIELI MOCNO wygrać ! I mieli dobre okazje bramkowe.

Taaa, a to, że chcieli mocno to zaprzecza, że na fuksie? Mieli dobre okazje, a Górnik ich nie miał?
        Dzisiaj wygrała determinacja, wola zwycięstwa, chęć zdobycia 3 pkt, Bednarek wybraniający w decydującym momencie 2 razy, Milić, który był tam gdzie powinien, Salomon, który grał bardzo dobrze i Karstrom, który nie dość, że grał po profesorsku, to był praktycznie wszędzie, a i jego interwencja, czyściutka interwencja, w polu karnym przy Podolskim.

25. ArekCesar pisze:

Panowie, a teraz sobie pomyślcie gdyby dzisiaj grał Rogne. Ile lat byście mieli mniej, ile więcej grzechów do wyspowiadania 😀

• Didavi pisze:

2 minuty temu to samo napisałem 🙂 Miał grać Rogne. Z Rogne byśmy nie wygrali.

pisałem. Obrońcy MUSZĄ strzelać bramki. No może nie 10 , ale te 2-3 w sezonie tak.

Defensywa dała nam już w lidze 7 goli i 12 asyst! To udział przy 19 bramkach z 37, to ponad połowa goli.

• 07 pisze:

Dobrze ze zwróciłeś na to uwagę. Defensywa nie dość ze byla mocna z tyłu to jeszcze mocno punktowala w ofensywie. Liczby mówią wszystko.

26. perkac pisze:

Miasto lidera, Poznań miasto lidera

27. bas pisze:

Dzięki Kolejorz za piękną rundę dawno tak nie punktowaliśmy.Wielkie dzięki po dzisiejszym meczu dla grupy debili z racami ,w momencie gdy Lech najwięcej bramek strzela po 50 minucie ci przerywają mecz i dają odpocząć Żabolom.Przecież można to zrobić na koniec połowy czy meczu.Dobrze że już jest koniec tej rundy bo ostatnie mecze z przodu to tragedia.Dzisiaj Kvekve pokazał dlaczego Maciej mu ufa a zwłaszcza Karlströmowi, Dzięki wszystkim piłkarzom za całość raz było lepiej raz gorzej ale mamy 1 miejsce i parę punktów zapasu.Panie Rutkowski odblokuj konto bo parę wzmocnień jest potrzebnych aby na koniec było pięknie.

• Pawelinho pisze:

Też trochę tego nie rozumiem, ale też można zrozumieć kibiców. Fakt zawsze oprawy są efektowne i bez nich mecz piłkarski byłby nijaki, ale trzeba to też robić z głową.

28. MARCINzKALISZA pisze:

Brawo! Przed meczem przeczuwałem remis, jest zwycięstwo co bardzo cieszy dobrze że udało się wcisnąć tą drugą bramkę. Kolejny krok w kierunku MP.

29. Didavi pisze:

Za Włodarczykiem, który był na meczu i rozmawiał z kimś z klubu. Zimą 2-3 uzupełnienia.

@Didavi – oby nie zapomnieli „o naszych” bo.. niestety jestem jebanym patriotą z Wielkopolski (Poznań-Wilda). Już tęsknię za Modziem-Józiem-Gumą-Puszką-Bedim. I chyba powinienem … za Kamykiem…. niestety !

• Ostu pisze:

A ja chlopok z Dympca…
        Wiesz, najpierw do kościoła na Dympcu a później.na mecz…
        Ja.mialem wtedy 7 lot a Heniu Piątek – znasz pewnie człowieka przynajmniej że słyszenia – to powiwdzial, że tyn gzub – znaczy o mnie – jest pod moją opieką i szedłem na dymbiecki stadion i gdy siadałem na ławce i piłkę dostawał Justek a wiara krzyczala jedź, jedź…
        No byłem w siódmym niebie…

• aaafyrtel pisze:

miałem dzieciństwo sielskie anielskie zaraz przy stadionie na dymbcu… pamiętam jak się wrzask niósł: chłopcy z dymbca nie kutasy, nie opuszczą pierwszej klasy…

ta gemyla zamiast stadionów na dymbcu i na wildzie to hańba jest…

Ja to wspomnienia z „22Lipca” na Dolnej Wildzie i żałosne pytanie przed bramką — „Proszę Pana czy mogę z Panem wejść na mecz”?. A Dymbiec – to zadymione całkiem boisko kiedy przejeżdżała za stadionem lokomotywa.

• 07 pisze:

Antczak, Pignot czy jak mu tam i Bąkowski. ?

30. Wielkopolanin pisze:

??????????

31. Pawelinho pisze:

Bardzo ważne trzy punkty dla Lecha. Miałem obawy w związku z tym meczem (owszem pisałem, że Lech wygra minimalnie jedną bramką) co potwierdził gol dla zabrzan, ale bramka na 1:1 Kvekveskiri’ego dla Lecha przyszedł w najlepszym momencie i do tego naprawdę kapitalnym strzele co trzeba obiektywnie przyznać. No i potem w drugiej połowie Milić dopełnił formalności. W zasadzie dobrze, że skończyła się ta runda bo bo im dalej w las to Lech nie wyglądał zbyt dobrze fizycznie więc jakby nie patrzeć przyda się przerwa zimowa by w spokoju przygotować się do rundy wiosennej.

32. leftt pisze:

Bardzo ciężki mecz. I wreszcie wygrany. Równie dobrze mogliśmy przegrać, ale teraz to nieważne. Dzisiaj było dużo słabych punktów więc chyba dobrze, że runda już się kończy. Mimo słabszej formy zrobiliśmy w ostatnich pięciu meczach 12/15 punktów i mamy spokojną zimę. Teraz odpocząć, wyczyścić głowy, uregulować pewne sprawy w drużynie, zrobić sensowne transfery i nie spierdolić ogromnej szansy na ósmego majstra!

33. ArekCesar pisze:

Dzisiaj Kamyk w C+ na koniec rundy Turbokozaka.

34. Miglantz pisze:

A co sądzicie o wrzaskach w tematach pozastadionowych? Byłem z dziećmi na meczu. Myślę sobie Górnik, więc mecz trochę spokojniejszy. A tu obok tradycyjnego zawsze i wszędzie… dokładają kurwy i ladacznice o poczwarze. Rozumiem że to zamknięta grupa ale czy to jest miejsce na taki „doping”?

A byłeś na stadionie, czy wybrałeś się do teatru? legie jebie się wszędzie i zawsze, na każdym kroku i na każdym stadionie. Tyle w temacie.

Stadion to nie teatr to raz, dwa dziecko prędzej czy później i tak nauczy się tych słówek od rówieśników albo przy okazji na ulicy.

Zresztą wszędzie tak jest nie tylko w Polsce. W Niemczech, a byłem na meczu BVB także lecą pociski w stronę bayernu czy schalke 04, gdzie tych drugich nazywa się pieszczotliwe „schaisse 04” lub gorsze. Także piłka to nie siatkówka czy koszykówka w futbolu jest nieco inna jakbym to nazwał specyfika dopingu wynikająca po prostu z pewnych norm kibicowania na innym poziomie, że tak to dyplomatycznie ujmę.

Raczej wynika to z niskiego szczebla społecznego kibiców a nie innej specyfiki.

35. zibi pisze:

Bardzo ważna wygrana!… nie mogłem patrzeć na ludzi z zimnym piwem. Szlag mnie trafiał.:). Ok, oby tylko Skorża zachował wpływ na zarządzanie drużyną bo odsunięcie korpoludków daje wyniki. Zimą potrzebne 2-3 wzmocnienia, już z myślą o LM-nie można być minimalistą bo niczego w życiu się nie osiągnie, tym bardziej w piłce.
    P.S.
    Derby Mazowsza dla Radomiaka!

36. inowroclawianin pisze:

Zasłużoną wygrana Lecha. Przez dobre 70 minut przeważał. Oddał więcej strzałów i wygrał bo grał do końca. Cieszę się niezmiernie. Podoba mi się sytuacja w tabeli choć mogłoby być parę punktów więcej. Rutek nie spierdol tego, zrób jakieś wzmocnienia już zimą. Jest paru ciekawych zawodników do wyciągnięcia nawet w Ekstraklasie, Jimenez, Śpiączka, może ktoś z Radomiaka. Potrzebujemy wzmocnień w każdej formacji. Szymczak też mógłby już wrócić. Baturine, Rogne pożegnać.
    Na koniec Radomiak zrobił swoje i dobił tą k.rwe.

Ależ by było pięknie, gdyby nie 2 remisy, a zwycięstwa w Mielcu i Łęcznej!

• Max Gniezno pisze:

Radomiak po przerwie zimowej zakończy swoją serie. I tak przez pierwszą rundę w eklapie wykręcili wynik sporo ponad stan i możliwości

37. Max Gniezno pisze:

Wow. Właśnie skończyłem oglądać . Dziś w tv w dodatku z 3 godzinnym poślizgiem ale na szczęście udało się skutecznie uciec na ten czas od wiadomości internetowych .
    Mecz rwany z licznymi przerwami w większości pod nasze dyktando aczkolwiek z bardzo groźnymi kontrami Górnika .
    Muszę sobie najpierw poukładać cały mecz w głowie żeby coś więcej sensownego pisać.

38. Ekstralijczyk pisze:

Brawo.!

Ten mecz miał swoich kilku bohaterów.

39. El Companero pisze:

w środku pola mamy 4 mikrusów nie pomagającym w grze obronnej (Amaral, BaLua, Ramirez,Tiba). Po zmianach Górnik zwietrzył w tym szanse i miał 3 stuprocentowe sytuacje między 84 a 89 min. Dobrze że nie wykorzystał. Z drugiej strony nasi zmiennicy mocno ciągnęli w końcówce do przodu (bo takie było ich zadanie) i Górnik od 90 min już tylko bronił. Nasze byki weszły im do bramki z piłką. W przerwie zimowej Tiba i Ramirez muszą przestawić się na bardziej defensywną grę. Bo to będzie klucz do zwycięstwa w wielu takich meczach na wiosnę. Nowi zawodnicy, którzy mieliby przyjść muszą mieć warunki fizyczne pokroju Salomona. Do walki o piłkę głową i przepychania się.

Hm… Manchester City ma w środku pola samych drągali.. że o Liverpoolu nie wspomnę.