Lechowe akcenty w nowym sztabie kadry

W środę, 9 lutego selekcjoner reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz mający ważny kontrakt z federacją do końca 2022 roku ogłosił nowy sztab kadry. Na kilku stanowiskach nie brakuje ludzi w przeszłości związanych z Lechem Poznań, którzy w dodatku odnosili tutaj sukcesy.Zdobywca Pucharu i Superpucharu 2004 wraz z Lechem Poznań, Czesław Michniewicz zaprosił do współpracy z kadrą Polski czterech byłych pracowników Kolejorza.

Jednym z trzech asystentów nowego selekcjonera kadry stał się Hubert Małowiejski. To dość medialna postać, człowiek współpracujący z kadrą już od 2009 roku, w poprzednich sztabach szkoleniowym odpowiadał m.in. za analizy. W Lechu Poznań także zajmował się analizami, był w sztabie Franciszka Smudy zdobywając wraz z Kolejorzem krajowy puchar 13 lat temu.

Nowymi trenerami bramkarzy zostali natomiast Tomasz Muchiński oraz Andrzej Dawidziuk. Muchiński jest mało znany kibicom, bo był u nas krótko. Wiosną 2009 roku wywalczył Puchar Polski. Różne podejścia miał z kolei Andrzej Dawidziuk, który odchodził z Kolejorza, a później do niego wracał. Swego czasu był barwną postacią naszego klubu pracującą na różnych stanowiskach.

Andrzej Dawidziuk był m.in. trenerem bramkarzy Lecha Poznań i to aż dwa razy czy dyrektorem sportowym za czasów Jose Bakero. Zimą 2012 rok klub za czasów jego urzędowania nie sprowadził żadnego zawodnika. Dawidziuk od lat kręci się wokół Kolejorza, oczywiście wcześniej miał też okazję współpracować z kadrą Polski, znajdował się choćby w sztabie Leo Beenhakkera, ostatnio pełnił funkcję koordynatora ds. szkolenia bramkarzy w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Ostatnią osobą z Lechową przeszłością w nowym sztabie reprezentacji Polski ustalonym przez Czesława Michniewicza jest Wojciech Zep. Został on dietetykiem biało-czerwonych, Zep w latach 2010-2014 pełnił funkcję dietetyka pierwszej drużyny Lecha Poznań i ekip juniorskich, pracował także w klinice Rehasport.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. torreador pisze:

    Warto też dodać, jedną z największych gwiazd sztabu reprezentacji (od lat) czyli Jacka Jaroszewskiego, Nie jest co prawda Lechowy, ale jest Poznaniakiem z krwi i kości. Tu się urodził i wychował, tu przeszedł cały cykl edukacji i tu mieszka do dziś (dokładnie, tuż pod miastem).