Patent Kownackiego na dwóch rywali

Miesiąc luty był zwykle dobrym okresem sezonu dla Dawida Kownackiego. Wychowanek Lecha Poznań aż 8 z 21 ligowych bramek strzelił właśnie w lutym, 3 z nich zdobył w meczach z Termaliką Nieciecza, 3 lutowe trafienia zaliczył także w Szczecinie.

Dawid Kownacki miał dotąd lutowy patent na najbliższego rywala, Termalikę Nieciecza. Dnia 14 lutego 2016 roku wchodząc na murawę w 88 minucie gry strzelił temu zespołowi 2 gole w ciągu paru minut notując jedno trafienie z rzutu karnego. Dzięki jego bramkom zespół Kolejorza sprał wtedy Termalikę aż 5:2. Rok później 10 lutego Lech wygrał z Termaliką u siebie już 3:0. „Kownaś” grał wówczas od początku, otworzył wynik tego meczu strzelając gola z rzutu karnego w 33 minucie gry.

Gol Dawida Kownackiego z rzutu karnego w meczu z Termaliką

Wychowanek Kolejorza w lutym miał jeszcze patent na Pogoń Szczecin. Dawid Kownacki swoją pierwszą bramkę w lidze strzelił 21 lutego 2014 roku w przegranym meczu z Pogonią na wyjeździe aż 1:5. Po 3 latach 24 lutego 2017 górą w Szczecinie był już Kolejorz triumfując 3:0. Wówczas 2 bramki na obiekcie „Portowców” zdobył nie kto inny, jak Dawid Kownacki. „Kownaś” parę dni później zanotował również trafienie w pucharowym meczu z Pogonią Szczecin (3:0) przy Bułgarskiej, jednak tamto spotkanie odbyło się już w marcu a nie w lutym.

Pogoń – Lech 0:3

Prawonożny napastnik podczas swojej kariery w Kolejorzu strzelał gole także w dwóch innych lutowych meczach. 20 lutego 2016 roku zdobył bramkę w przegranym starciu na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:4, a 18 lutego 2017 roku wpisał się na listę strzelców w wygranym spotkaniu na wyjeździe z Piastem Gliwice 3:0.

Piast – Lech 0:3

W lutym Lech Poznań rozegra jeszcze 3 mecze. Jutro o 20:00 podejmie u siebie Termalikę Nieciecza, z kolei za 2 tygodnie „Kownaś” będzie miał okazję strzelić kolejną bramkę rywalowi na którego ma patent. Mecz z Pogonią w Szczecinie odbędzie się w sobotę, 26 lutego, o godzinie 15:00. Dawid Kownacki ostatniego gola w naszej lidze strzelił 10 marca 2017 roku w Gdyni. Ostatnią bramkę przy Bułgarskiej wbił Pogoni Szczecin w Pucharze Polski, a ostatnie ligowe trafienie przy Bułgarskiej zanotował w konfrontacji z Termaliką.