Wypożyczeni przed wiosną

W rundzie wiosennej sezonu 2021/2022 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie siedmiu piłkarzy Lecha Poznań z każdej formacji, którzy w przeszłości mieli styczność z pierwszą drużyną Kolejorza. Pięciu zawodników występuje w pierwszoligowych klubach, dwóch graczy za granicą.Większość wypożyczonych wiosenne granie zacznie w ten weekend. Wypożyczeni za granicę, czyli Jan Sykora i Karlo Muhar już grają.

Jakub Niewiadomski (GKS Jastrzębie Zdrój)

Za Jakubem Niewiadomskim przeciętna jesień, lewy obrońca/wahadłowy w zeszłej rundzie zanotował niespełna 800 minut. 20-latek w przedostatnim w I-lidze GKS-ie Jastrzębie tylko w jednym meczu grał przez pełne 90 minut. Jakub Niewiadomski zimą wrócił do Lecha Poznań, w ostatnim sparingu z Jarotą Jarocin nie wystąpił, mówi się o jego odejściu. Po powrocie z wypożyczenia, w marcu nie będziemy już uwzględniać Niewiadomskiego w naszych raportach na temat wypożyczonych piłkarzy.

Minuty: 795 (135 w PP)
Mecze: 15 (2 w PP)
Gole: 2
Asysty: 0
Kartki: 2

Krzysztof Bąkowski (Stomil Olsztyn)

Krzysztof Bąkowski zakończył już zmagania w sezonie 2021/2022. Musi przejść zabieg, o jego sytuacji więcej pisaliśmy -> TUTAJ. 19-latek formalnie wróci do Kolejorza.

Minuty: 1440 (90 w PP)
Mecze: 16 (1 w PP)
Puszczone gole: 27
Czyste konta: 2
Żółte kartki: 1

Filip Szymczak (GKS Katowice)

Za Filipem Szymczakiem jest niezła jesień, 6 goli w GKS-ie Katowice będącym beniaminkiem I-ligi, który plasuje się na 13. pozycji mając 7 punktów przewagi nad strefą spadkową to przyzwoity wynik. Zimą 20-latek strzelił w sparingach 2 bramki. GKS wiosnę 2022 zacznie w niedzielę od wyjazdu do Nowego Sącza.

Minuty: 1165
Mecze: 19
Gole: 6
Asysty: 0
Kartki: 2

Juliusz Letniowski (Widzew Łódź)

Juliusz Letniowski często zmaga się z kontuzjami i może dlatego Widzew Łódź jeszcze nie wykupił go z Lecha Poznań, choć ma takie prawo i od dawna planuje to zrobić. 24-letni rozgrywający znowu narzeka na uraz, stracił zimowy obóz przygotowawczy, niewykluczona jest nawet operacja piłkarza mającego problemy z niską wagą. Widzew w piątek zagra u siebie z Arką. Łodzianie w tabeli są drudzy.

Minuty: 712
Mecze: 13
Gole: 3
Asysty: 3
Kartki: 2

* – piłkarz z opcją wykupu przez obecny klub

Filip Borowski (Zagłębie Sosnowiec)

Podstawowy prawy obrońca Lecha II Poznań mający za sobą już debiut w pierwszej drużynie, Filip Borowski po powrocie z obozu w Turcji został wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec. 19-latek w zimowych sparingach tej drużyny grał regularnie na prawym wahadle. Zagłębie po rundzie jesiennej jest na 14. miejscu w I-lidze mając 5 punktów przewagi nad strefą spadkową. W piątek o 18:00 podejmie Odrę Opole.

Minuty: –
Mecze: –
Gole: –
Asysty: –
Kartki: –

Antoni Kozubal (Górnik Polkowice)

Młody środkowy pomocnik w beniaminku I-ligi zajmującym po jesieni ostatnie miejsce ma spędzić tylko pół roku. Antoni Kozubal regularnie grał w zimowych sparingach w pierwszym składzie. Górnik Polkowice tracący do bezpiecznej lokaty 6 oczek na start wiosny 2022 w niedzielę zmierzy się z Chrobrym w Głogowie.

Minuty: –
Mecze: –
Gole: –
Asysty: –
Kartki: –

Jan Sykora (Viktoria Pilzno)

Jan Sykora wciąż jest rzucany na różnych pozycjach. Długo grał na dziesiątce, później na lewej obronie, następnie na boku pomocy, w ostatnich trzech spotkaniach znowu był lewym obrońcą. 29-latek cały czas jest podstawowym zawodnikiem Viktorii Pilzno, która w lidze czeskiej jest druga, ale ma tyle samo oczek co lider. Tej wiosny Sykora zanotował komplet minut w 3 spotkaniach, niedawno zaliczył asystę przy golu z Hradec Kralove 1:0.

Minuty: 1388 (90 w pucharze)
Mecze: 18 (1 w pucharze)
Gole: 3
Asysty: 5
Kartki: 3

Karlo Muhar (CSKA Sofia)

Karlo Muhar cały czas jest ważną postacią wicelidera ligi bułgarskiej. Chorwat zbiera w CSKA Sofia cenne doświadczenie, dotąd rozegrał 23 spotkania o stawkę na 3 frontach w tym 5 meczów w fazie grupowej Ligi Konferencji. W ostatni weekend 26-latek rozegrał pełne 90 minut w wygranych derbach ze Slavią Sofia 3:2. Klub CSKA Sofia nadal nie wykupił Muhara.

Minuty: 1531 (388 w LKE, 45 w pucharze)
Mecze: 23 (5 w LKE, 2 w pucharze)
Gole: 2
Asysty: 0
Kartki: 3

* – piłkarz z opcją wykupu przez obecny klub

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

  1. Grossadmiral pisze:

    Sykora to się jeszcze może przydać ja tam go nie skreślam coś tam gra jakieś liczby notuje. Amaralowi też było dużo łatwiej za drugim razem

  2. kibic z podkarpacia pisze:

    Zapomnieliście dopisać kozubala

  3. Tadeo pisze:

    Jak narazie to pojawia nam się problem z młodzieżowcami w pierwszej drużynie. A narybku Kamyka i innych nie widać. Zastanawiam się jaki sens ma blokowanie innym piłkarzom miejsca na ławce przez Marchwinskiego.Czy nie najwyższy czas pozbyć się go z Lecha.Wieczny niespełnione talent.