Lechici w kadrach – marzec 2022 (podsumowanie)

W dniach 24-29 marca 2022 szansę gry w swoich reprezentacjach otrzymało łącznie ośmiu zawodników Lecha Poznań trenujących i występujących na co dzień w pierwszym zespole Kolejorza.

Czwartek, 24 marca

O godzinie 17:30 odbył się mecz eMME U-21, Izrael – Polska zakończony wynikiem 2:2. Jakub Kamiński rozegrał pełne 90 minut i strzelił wyrównującą bramkę. Michał Skóraś grał od 69 minuty, Filip Marchwiński nie pojawił się na murawie. Po tym remisie biało-czerwoni mocno utrudnili sobie szanse na awans, są na 3. miejscu w grupie eliminacyjnej za Niemcami oraz Izraelem.

Tego samego dnia o 20:45 kadrę Polski z Bartoszem Salamonem oraz Tomaszem Kędziorą czekał mecz towarzyski ze Szkocją na wyjeździe. Salamon spotkanie w Glasgow zaczął od początku, w 39 minucie doznał urazu i opuścił boisko. Biało-czerwoni zremisowali 1:1. Również o godzinie 20:45 Szwedzi w pierwszym barażu o awans na mundial mierzyli w Solnej z Czechami. Gospodarze po dogrywce wygrali 1:0, w 107 minucie na placu pojawił się Jesper Karlstrom dla którego był to 2 występ w reprezentacji. Pomocnik Lecha Poznań w 115 minucie gry otrzymał żółtą kartkę.

Piątek, 25 marca

W piątek już o 18:00 w sparingu Norwegia – Słowacja nie zagrał Lubomir Satka, obrońca całe spotkanie przesiedział na ławce. O godzinie 20:45 kadra Gruzji z Niką Kvekveskirim spotkała się w towarzyskim meczu z Bośnią na wyjeździe. Kvekveskiri w wygranym spotkaniu 1:0 zanotował pełne 90 minut.

Wtorek, 29 marca

Cała ósemka kadrowiczów z Lecha Poznań będzie mogła zagrać w swoich reprezentacjach we wtorek, 29 marca pomiędzy godziną 16:00 a 22:45.

Najpierw o 16:00 w Zabrzu w drugim marcowym meczu eMME U-21 Polska podejmowała Węgry. Po remisie 1:1 biało-czerwoni mają już nikłe szanse na awans. Remis w doliczonym czasie gry z rzutu karnego uratował Michał Skóraś. W całym spotkaniu grał też Jakub Kamiński, Filip Marchwiński wyszedł na drugą połowę.

O 18:00 doszło do towarzyskiego spotkania Słowacja – Finlandia 2:0 oraz Albania – Gruzja 0:0. Lubomir Satka grał od 46 minuty, Nika Kvekveskiri do 76 minuty.

Na końcu o godzinie 20:45 na Stadionie Śląskim w Chorzowie reprezentacja Polski w finale barażu o awans do Mistrzostw Świata 2022 pokonała Szwecję 2:0 i awansowała na mundial. Tomasz Kędziora nie wystąpił, Jesper Karlstrom biegał do 66 minuty.

Podopieczni Macieja Skorży po marcowej przerwie na kadrę powrócą do gry w piątek, 1 kwietnia. Tego dnia o godzinie 20:30 ekipa Kolejorza zmierzy się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Lechici w reprezentacjach – marzec 2022

Bartosz Salamon (1-40 i 0) oraz Tomasz Kędziora (0 i 0)

eMŚ, Szwecja – Czechy 1:0

Jakub Kamiński (1-90 + gol i 1-90), Filip Marchwiński (0 i 46-90) oraz Michał Skóraś (69-90 i 1-90 + gol)
eMME, Izrael U-21 – Polska U-21 2:2
eMME, Polska U-21 – Węgry U-21 1:1