Najciekawsza rywalizacja o tytuł w Europie

Sezon 2021/2022 w Polsce dla neutralnego kibica może być bardzo interesujący. Zapowiada się na naprawdę mocną parę w finale Pucharu Polski, walka o tytuł Mistrza Polski również wygląda ciekawie, najciekawiej w całej Europie.Na 8 kolejek przed końcem PKO Ekstraklasy 2021/2022 szczecińska Pogoń ma punkt przewagi nad Rakowem Częstochowa oraz Lechem Poznań. Kolejorz jest trzeci, bowiem ma gorszy bilans w dwumeczu z Rakowem, w razie zrównania się punktami z Pogonią byłby już przed szczecinianami (1:1 i 3:0). Walka o tytuł Mistrza Polski jest emocjonująca a dla neutralnego kibica wręcz pasjonująca. Być może dopiero w ostatniej serii spotkań poznamy Mistrza Polski, w 2017 roku do ostatnich sekund nie było wiadomo, kto sięgnie po tytuł i niewykluczone, że po 5 latach będzie tak samo.

W tej chwili polska liga jest jedyną w Europie, w której pomiędzy liderem a trzecią drużyną jest taka mała różnica punktowa. PKO Ekstraklasa to zatem najciekawsza liga na Starym Kontynencie jeśli chodzi o walkę o tytuł, równać z nią może się tylko Serie A. We Włoszech lider ma 3 oczka więcej od wicelidera, ale jeśli Inter wygra zaległy mecz, to prowadzący Milan będzie miał 3 punkty przewagi nad dwoma goniącymi go zespołami.

Najciekawsza walka o tytuł w ligach Europy:

Polska
1. Pogoń 53 pkt.
2. Raków 52
3. Lech 52

Włochy
1. Milan 66 pkt.
2. Napoli 63
3. Inter 60 (mecz mniej)

Na Starym Kontynencie mamy jeszcze 9 lig, w których walka o mistrzostwo również jest zacięta, ale wyłącznie na dwóch pierwszych miejscach. W ligach wymienionych poniżej lider ma maksymalnie 3 punkty przewagi nad wiceliderem. W Serbii oraz w Chorwacji liderująca drużyna ma tyle samo oczek co drugi klub.

W innych europejskich ligach walka o mistrzowski tytuł przestaje już być zacięta. W Szwajcarii, we Francji, w Hiszpanii, Mołdawii, Grecji, Austrii, na Węgrzech, Bułgarii czy w Słowacji wszystko wydaje się być już rozstrzygnięte. Mało realna jest też utrata 1. miejsca przez obecnego lidera m.in. w Niemczech, Belgii, Rumunii czy w Danii.

Anglia
1. Manchester City 70 pkt.
2. Liverpool FC 69

Armenia
1. Ararat-Armenia Erywań 53 pkt.
2. Pyunik Erywań 51

Chorwacja
1. Dinamo Zagrzeb 57 pkt. (mecz mniej)
2. NK Osijek 57

Czechy
1. Viktoria Pilzno 64 pkt.
2. Slavia Praga 63

Holandia
1. Ajax Amsterdam 66 pkt.
2. PSV Eindhoven 64

San Marino
1. Tre Penne 52 pkt.
2. La Florita 50

Serbia
1. Partizan Belgrad 75 pkt.
2. Crvena Zvezda Belgrad 75

Słowenia
1. Maribor 53 pkt.
2. Koper 50

Szkocja
1. Celtic Glasgow 76 pkt.
2. Rangers FC 73

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. Przemo33 pisze:

    Celtic i Rangers jak za starych, dobrych czasów walczą o tytuł. W Holandii i Anglii też będzie ciekawie. Natomiast w Niemczech byłoby miło, gdyby to Borussia zdobyła mistrzostwo, ale o to może być ciężko.

  2. Sp pisze:

    Redakcjo w Serbi Crvena jest wyżej. Remis na wyjeździe i wygrana u siebie.

Dodaj komentarz