Wypowiedzi trenerów po meczu

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości Marcina Prasola oraz opiekuna gospodarzy Macieja Skorży na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 31. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, KKS Lech Poznań – GKS Górnik Łęczna rozegranym w środę, 20 kwietnia, o godzinie 18:00.

Marcin Prasol (trener Górnik Ł.):„Gratuluję Lechowi zdobycia trzech punktów. Wiedzieliśmy przed meczem, że Lech ma dużą jakość, ale dziś zbyt łatwo i szybko pozwoliliśmy sobie strzelić gole, by o czymkolwiek tutaj myśleć. Zostawiliśmy Lechowi za dużo przestrzeni do grania, w pojedynkach 1 na 1 byliśmy za mało agresywni. Musimy poprawić te rzeczy, by w kolejnych meczach myśleć o punktach.”

Maciej Skorża (trener Lecha):„Dobrze graliśmy w pierwszej połowie i dobrze zaczęliśmy ten mecz. Zespół pokazał czego chce na boisku i jest dobrze zmotywowana. Szybko strzelony gol dał nam trochę luzu, cieszyłem się dzisiaj ze współpracy Amarala z Ishakiem, bo zaczyna to wracać na dobre tory. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy ten mecz, choć razy przy stałym fragmencie zawahali się nasi obrońcy. Jestem rozczarowany drugą połową, ponieważ stworzyliśmy kilka dobrych akcji, których nie wykorzystaliśmy. Skuteczność nie była naszą mocną stroną, szczególnie szkoda mi tej sytuacji Skórasia. Trudno narzekać po wyniku 3:0, dziękuję drużynie za dobrze wykonaną pracę i cieszę się bardzo z pierwszej bramki Karlstroma. To bardzo pozytywne, bo wiem, jak ten zawodnik liczył na gola.”

„Dziś były momenty naprawdę dobrej gry. Ten mecz na pewno nie był łatwy, wynik jest mylący, bo szczególnie w drugiej linii trzeba było włożyć dużo zdrowia. Mam nadzieję, że po tym meczu złapiemy więcej pewności siebie w rozgrywaniu piłki i będziemy oglądali więcej tak dobrych spotkań, jak jesienią. Zmiany wynikały dzisiaj z potrzeby chwili, chcemy zarządzać kadrą, przy ustalaniu składu brałem też opinię sztabu medycznego. Zawodnicy są świadomi tego, co się dzieje. Piłkarze akceptują moje decyzje, więc dalej walczymy o Mistrzostwo Polski. Dla niektórych graczy decyzje są bardzo trudne, np. Dani Ramirez nie znalazł się w dwudziestce, a dla takich graczy to na pewno szok. Czasem trzeba jednak podejmować trudne decyzje.”

„Chcielibyśmy, aby po meczu Pogoń – Raków mieć wszystko we własnych rękach. Nie chcemy, aby Raków wygrał, najlepiej niech będzie remis. Nie mamy jednak na to wpływu, więc zajmijmy się spotkaniem ze Stalą. Na ten mecz mamy wpływ.”