Tomasz Rząsa zaprezentował nowego trenera

We poniedziałek, 20 czerwca nowego trenera Lecha Poznań zaprezentował dyrektor sportowy Mistrza Polski, Tomasz Rząsa. Holenderski szkoleniowiec John van den Brom został następcą Macieja Skorży przede wszystkim dzięki Rząsie, który spośród kandydatów na trenera zdecydował o zatrudnieniu właśnie van den Broma.Tomasz Rząsa (dyrektor sportowy Lecha):„Witam nowego trenera, który podpisał dwuletnią umowę. Po nagłym odejściu Macieja Skorży mieliśmy mało czasu na przejrzenie naszych list potencjalnych kandydatów. Ja jako osoba odpowiedzialna za rekrutację wraz ze swoją grupą spotkaliśmy się z kandydatami, na końcu zostało nam 3-4 kandydatów z którymi rozmawialiśmy na żywo. W ostatnich dniach John van den Brom stał się naszym głównym kandydatem, szybko doszliśmy do porozumienia i podpisaliśmy umowę.”

„Trener doskonale wpisuje się w strategię klubu, wyznaje nasze wartości, jest trenerem komunikatywnym. We krwi jako Holender ma wpojony ofensywny sposób grania. Jest trenerem, który chce grać atrakcyjną piłkę dla kibiców. Ten trener jest kontynuacją tego, co wprowadziliśmy już za Dariusza Żurawia i co z sukcesami kontynuował Maciej Skorża. John van den Brom to także doświadczony trener w piłce europejskiej. Wiemy, jak mało jest czasu do pierwszego meczu, także mocno liczymy na doświadczenie trenera gry na 3 frontach. Musimy połączyć grę w Pucharze Polski, w Ekstraklasie i w europejskich pucharach. John van den Brom potrafi również wprowadzać wychowanków i doskonale pracować z młodzieżą.”

„Jesteśmy Mistrzem Polski, więc zrobimy wszystko, by obronić ten tytuł. Chcemy też kolejny raz powalczyć o Puchar Polski, chcemy także jak najdalej zajść w europejskich pucharach dając kibicom wiele emocji. Z pokorą podchodzimy przede wszystkim do rundy jesiennej, w której rozegramy wiele spotkań. Ostatnio grając w Europie sporo się nauczyliśmy, polskim klubom ciężko łączy się wszystkie fronty, ale wierzę, że jako klub jesteśmy dobrze przygotowani.”

„Rozmawiamy z klubami z nowymi zawodnikami na wyselekcjonowane pozycje. Trener poznał już kandydatów, teraz nadchodzi czas weryfikacji piłkarzy wyszukanych przez skauting. Działamy, jesteśmy gotowi na kolejne ruchy, dajemy sobie jeszcze parę dni. Walczymy jeszcze o Dawida Kownackiego, ale nie jest to łatwe. Inne kluby również chcą pozyskać Dawida.”

John van den Brom (nowy trener Lecha):„Po rozmowach z dyrektorem i klubem początkowo nastąpiła przerwa, ale później zarząd wrócił do rozmów, w poniedziałek spotkałem się z zarządem i omówiliśmy wszystkie kwestie. Wielki szacunek dla Macieja Skorży za zdobycie Mistrzostwa Polski, Lech prezentował ostatnio atrakcyjny, ciekawy styl gry i w tym kierunku nadal będziemy zmierzać. To dla mnie zaszczyt być trenerem Lecha Poznań.”

„Podczas zgrupowania będę chciał bliżej poznać wszystkich zawodników, w ciągu paru dni zamierzam także porozmawiać z Maciejem Skorżą do którego mam szacunek za osiągnięcia. Mamy jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia sezonu, mam nadzieję, że 2 tygodnie do rozpoczęcia sezonu pozwolą nam właściwie przygotować się do sezonu. Jestem gotowy na wyzwania, na szybkie przygotowanie Lecha do rozgrywek. Możliwość walki o Ligę Mistrzów to przywilej, wszyscy się z tego cieszymy. W Poznaniu zastałem gotowy zespół, jedynym piłkarzem, który opuścił klub jest Jakub Kamiński, poza tym wszyscy inni zawodnicy zostają. Trzon drużyny zostaje, dlatego z optymizmem patrzę w przyszłość.”

„Denny Landzaat dołączy do sztabu w Opalenicy, do Polski przybędzie dzisiaj. Reszta członków sztabu szkoleniowego zostaje, wiem od Tomasza Rząsy, że ten sztab ludzi dobrze pracuje i dobrze funkcjonuje. Lech Poznań ma bardzo dobrą akademię, w której jest wiele talentów. Jest wielu młodych piłkarzy, którzy mogą iść w ślady Jakuba Kamińskiego.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

13 komentarzy

 1. 07 pisze:

  Nowy trener wyraźnie powiedział ze chce w pierwszej kolejności przyjżec sie tym ktorych ma na obozie a dopiero potem podejmować decyzje transferowe. To zrozumiale i mądre. Pismaki jak zwykle pytania o transfery które dla nich to kolejne lajki czy subskrybcje….
  Nie padło pytanie dlaczego ten akurat asystent a nie ten z ktorym prowadził Anderlech czy Alkmar.
  Poza tym nie było pytania o poz8om wyszkolenia tych chłopaków bo moze sie okazać ze nasze orły piłki nie potrafią porządnie przyjąć lub w tempo podać do partnera….
  Pytania pismaków z du.y. Czy nie mozna faceta o to zapytac tylko w kółko wałkować temat transferowy?

  • Behemot pisze:

   Zdarza nam się często narzekać na poziom polskich piłkarzy, czy ligi – ale poziom polskiego tzw. „dziennikarstwa sportowego” to już generalnie dramat. Czemu się jednak dziwić – wystarczy, że „prosto kopnie dwa zdania” i już może być dziennikarzem…

  • Sp pisze:

   Przecież te konferencje to śmiechu warte, więcej dowiemy się z wywiadu niż po pytaniach tych dziennikarzy

   • yossarian pisze:

    Zgadzam się, pytania z dupy wzięte. Na większość z nich odpowiedź była we wczorajszym wywiadzie na głównej stronie. Za każdym razem człowiek się łudzi… Abstrahując od poziomu konferencji: trener podtrzymuje dobre wrażenie. Oby przełożyło się to na mecze wygrane, tj. zwycięstwa i efektowną grę.

 2. inowroclawianin pisze:

  Na mnie trener zrobił pozytywne wrażenie po tym wywiadzie i po dzisiejszej konferencji. Gość z dystansem, dynamiczny, konkretny. Nie wygląda mi na bufona. Mam nadzieję, że to będzie dobrze współpracujący organizm i że wniesie Lecha na wyższy poziom. Rząsa drobną gafę strzelił mówiąc o Lidze Europy.

 3. aaafyrtel pisze:

  ten brom ponoć chce rozmawiać ze skorżą… niekonwencjonalny ruch… ciekawe czy jakieś dobro będzie wynikiem owych rozmów…

  • 07 pisze:

   To tylko swiadczy o szacunku dla Skorży i o tym ze nie ma zadartego do góry nosa.

   • Sosabowski pisze:

    Też myślę, że to z szacunku, tam nie będzie taktycznych rozważań a wymiana uprzejmości.

 4. Ostu pisze:

  Ja niestety obawiam się że Brom ma takie – przynajmniej mu takie pokazano – informacje o Lechu
  – dwa lata temu pokonał 4 przeciwników i awansował do pucharów…
  – w tym roku zdobył Majstra…
  – Lech ma najlepszą akademię w Polsce i co roku sprzedaje zawodników za poważne kwoty jak na warunki polskie…
  – klub jest poukladany…
  I stąd Nowy nie odrobił zadania domowego i
  – nie zna żadnego piłkarza – nie potrafi wymienić żadnego nazwiska…
  – nie wie, że w tej świetnej akademii – na chwilę obecną nie ma żadnego zawodnika, który jest potencjalnie do sprzedania…
  – nie ma pojęcia że zespół ma podstawowe braki na kilku pozycjach…
  Martwi także że nowy nie ogarnia terminów…
  A o jakości piłkarskiej to nowy się dowie dopiero po pierwszych dniach w treningu a to co sobie wymyślił, że wystarczy to tylko dostroić wzystko to może mu się rozpaść jak domek z kart…
  Mimo Romantycznego podejścia do piłki, które wielu chwaliło jako najbardziej pasujące do Kolejorza, może to być „… Piękna Katastrofa…”

  • inowroclawianin pisze:

   Bez wątpienia zespół wymaga wzmocnień, ale na pewno się też, że władze zaplanowali kilka transferów w tym okienku do Lecha. Na bank jest o tym informowany.
   Co do akademii i zawodników do opchniecia, to na tą chwilę nie ma nikogo na sprzedaż, ale w ciągu najbliższych kilku lat na pewno ktoś zostanie sprzedany. Może np. Skoras rozegra sezon życia. W takich kwestiach to nigdy nie można być niczego pewnym na 100%. Poza tym jest też choćby Antczak, który w sparingach nieźle się pokazał u Skorzy. Mam nadzieję, że zespół w lipcu będzie silniejszy niż w maju.

  • mario pisze:

   tak tak, facet rozpoczyna nową robotę w nowym miejscu i nic o nim nie wie, jprdle…

 5. Mateusz92 pisze:

  Trener, jak każda osoba rozpoczynająca przygodę z Lechem, otrzymuje ode mnie kredyt zaufania. Co z nim zrobi to już jego sprawa;) chciałbym przeżyć fajną przygodę w Europie przez całą jesień, oczekuję, że awansujemy przynajmniej do LKE. Absolutnym priorytetem jest jednak obrona mistrzostwa Polski i z tego rozliczę van der Broma 27 maja przyszłego roku! Tylko regularne zdobywanie mistrzostwa może spowodować ciągłość rozwoju klubu i powiększanie współczynnika. Im wyższy współczynnik tym lepsze perspektywy w Europie.
  Tylko mistrzostwo, Trenerze, tylko mistrzostwo! Powodzenia.

  • aaafyrtel pisze:

   masz absolutnie absolutną rację… coroczny majster jest kluczowy… wszelakie puchary, podkreślam wszelakie, to tylko dodatki… dodatki do olania bez żalu…