Marna zdobycz. Zagłębie – Lech 1:1

O godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 98 w Lubinie, początek meczu 4. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2022/2023, pomiędzy drużyną Zagłębia Lubin a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 69 meczów z Zagłębiem, 65 ligowych, tylko 8 razy nie było goli (4 razy w Lubinie)
null Lech stracił co najmniej gola w 6 ostatnich spotkaniach ligowych
null 9 ostatnich meczów Lecha z Zagłębiem i tylko 2 wygrane (w zeszłym sezonie 3:2 i 2:1 u siebie)
null Lech wygrał ostatnie 4 wyjazdowe mecze w Ekstraklasie
null Trener Piotr Stokowiec przegrał z Lechem ostatnich 5 meczów
null Lech nie przegrał w żadnym z 6 ostatnich wyjazdowych spotkań w Ekstraklasie

16:05 – Dzień dobry z Lubina! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu, tym razem z obiektu Zagłębia. Wypadałoby się dzisiaj przełamać i wymęczyć wygraną.

16:06 – Lechici dotarli właśnie na stadion. Za chwilę pierwsze fotki.

16:10 – Za moment także skład Lecha.

16:13 – null

16:18 – Pierwsi kibice Lecha są już na trybunach.

16:21 – Lechici dostali już okrzyk motywujący.

16:22 – Poniżej skład Lecha. Następny eksperyment – poza kadrą m.in. Dagerstal czy Rebocho.

16:24 – null Rebocho infekcja, Dagerstal uraz kostki.

16:26 – W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Alan Czerwiński.

16:33 – null Niespełna godzina do meczu:

16:37 – Jednak zmiana. W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Alan Czerwiński.

16:39 – Poniżej skład Lecha. Bez większych niespodzianek z wyjątkiem lewej strony – Bartolewski + Dieng.

16:44 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę. Zza bramki głośne – „ku*wać mać, Kolejorz grać”.

16:51 – Dobra informacja z meczu rezerw, Lech II prowadzi do przerwy z Kotwicą 2:0 mając szanse na pierwszą wygraną w tym sezonie.

16:56 – Obie drużyny w komplecie na rozgrzewce – „biegać walczyć i się starać” skandują kibice Lecha.

17:00 – null Równo 30 minut:

17:06 – Spiker poinformował, że mecz obejrzy około 10 tysięcy widzów.

17:16 – null Sierpniowe mecze Lecha w Lubinie od ostatniej wygranej jeszcze na starym stadionie:

21.08.2020, Zagłębie – Lech 2:1

17:20 – Rozgrzewka zakończona. Za 10 minut zaczynamy.

17:24 – Spiker czyta składy, trybuny na razie nie wyglądają zbyt imponująco.

17:29 – Obie drużyny pojawiły się już na murawie.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Rozpoczął Lech.
2 min. – Akcja lewą flanką po której wycofanie piłki do Karlstroma było złe.
4 min. – Od początku meczu poznaniacy dłużej utrzymują się przy piłce.
6 min. – Rzut wolny dla Lecha, nieźle bita piłka przez Pereirę, w polu karnym nikt nie potrafił skorzystać z tego dośrodkowania.
9 min. – Lech próbuje narzucić Zagłębiu swój styl gry. Niestety nie ma z tego żadnych konkretów.
10 min. – Pierwsza akcja Zagłębia. Do dośrodkowanej piłki z prawej strony nikt nie doszedł.
12 min. – Wolny dla gospodarzy po którym Bednarek nie musiał interweniować. Uderzenie głową było niecelne.

null 16 – 30 minuta

15 min. – null Sektory za bramkami:

16 min. – Pierwsza interwencja Bednarka, który na szczęście nie wypuścił piłki z rąk.
19 min. – Niezłe podanie Sousy do Gio, jednak Gruzin został przyblokowany przez obrońcę.
20 min. – null Świetne, miękkie dośrodkowanie Pereiry. To powinien ktoś zamknąć!
20 min. – null Błyskawiczna odpowiedź Zagłębia. Po dośrodkowaniu Dienga i strzale głową piłkę nad poprzeczkę sparował Bednarek.
24 min. – Okres przewagi Zagłębia. Lech stara się być czujny w defensywie.
26 min. – Akcja Lecha lewą flanką po której w polu karnym faulował Ishak.
30 min. – Mimo 30 minut na stadion nadal wchodzą kibice.

null 31 – 45 minuta

33 min. – Lechici utrzymywali się przy piłce, po czym do prostopadłego podania nie doszedł Sousa. Szkoda, bo wyglądało to nieźle.
37 min. – Okres przewagi, boiskowej kontroli i nagle Bednarek wybija piłkę na aut do nikogo. Po co to?
40 min. – Kontra środkiem, w której najpierw Sousa za wolno odgrywał piłkę, za chwilę Velde niemal ją stracił.
41 min. – Zmarnowany rzut wolny przez lechitów.
43 min. – Znowu akcja Sousy, ale to wszystko na stojąco. Sam nie wiedział, czy strzelać czy podawać.
45 min. – null I znowu Lech straciłby gola do szatni, gdyby nie Bednarek, który na raty wybronił płaskie uderzenie. Pingot był zbyt wolny, by dogonić rywala.
45 min. – Z trybuny za bramką: „Co wy robicie?! Kolejorz co Wy robicie” i „ku*wa mać, Kolejorz grać!”.
45+1 min. – Do przerwy 0:0. Większych zmian nie widać.

null Aktualizacja zdjęć. Pełna fotorelacja z samego meczu w nocy.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Początek II połowy. Zaczęło Zagłębie.
49 min. – Fatalne wyprowadzenie piłki przez Pingota zapoczątkowało akcję Zagłębia. Strzał z bliska był niecelny.
51 min. – Bardzo słaby początek II części w wykonaniu Lecha.
52 min. – Celne uderzenie po ziemi pewnie wyłapał Bednarek.
54 min. – null Piro w sektorach gospodarzy:

55 min. – Następna strata lechitów wprowadzająca tylko większą nerwowość.
56 min. – Po przerwie nic nie funkcjonuje, lechici nie umieją nawet wyjść z połowy.
57 min. – W końcu. Poznaniacy zmarnowali rzut rożny, z lewej strony przedzierał się jeszcze Velde, który stracił piłkę.
58 min. – null 0:1. Zagłębie po strzale zza pola karnego Łakomego obejmuje prowadzenie.
59 min. – Statystycznie jest już po meczu. Jest to 7 kolejny ligowy mecz ze straconym golem.
60 min. – Bardzo słaby kwadrans Lecha po przerwie. Nic tu nie funkcjonuje.
60 min. – null Widzów: 11039.

null 61 – 75 minuta

62 min. – null Kvekveskiri za Murawskiego, Skóraś za Sousę, Amaral za Tsitaishviliego.
62 min. – null Kartka dla Karlstroma za protesty.
64 min. – Strzał rozpaczy Amarala.
65 min. – null KARNY! Po zagraniu Skórasia do Amarala był faul bramkarza.
66 min. – Ishak pewnie. 1:1.

null Ishak
null bez asysty

67 min. – Lech idzie za ciosem! Dośrodkowanie Amarala sparował bramkarz, Ishak wywalczył korner.
71 min. – Zagłębie znowu zaczęło przeważać.
71 min. – null Kibice Lecha przed golem:

73 min. – Celny strzał Douglasa z powietrza wybronił Bieszczad.
73 min. – A teraz Bednarek sparował bardzo mocne uderzenie zza pola karnego.
75 min. – null Szymczak za Ishaka.

null 76 – 90 minuta

78 min. – Kolejny strzał z dystansu Zagłębia, kolejna dobra interwencja Bednarka. Po chwili gospodarze zmarnowali rzut rożny.
79 min. – null Marchwiński za Velde.
80 min. – Lech nie ma żadnej kontroli nad meczem. Na dodatek to Zagłębie znowu przeważa.
81 min. – Idzie akcja za akcję. Najpierw Douglas niecelnie z powietrza, za chwilę Bednarek znowu sparował celny strzał.
81 min. – null Słupek ratuje Zagłębie po strzale z woleja!
84 min. – Szykuje się bardzo emocjonująca końcówka.
89 min. – Skóraś został uderzony w plecy, ewidentny faul, sędzia nic nie widział.
90 min. – Jeszcze 4 minuty.
90+3 min. – Niecelny strzał głową, była jeszcze okazja dla Lecha.
90+4 min. – Koniec. 1:1. Wynik, który nic nie daje. Lech wciąż bez wygranej.

null null 4. kolejka PKO Ekstraklasy 2022/2023, niedziela, 7 sierpnia, godz. 17:30
null KGHM Zagłębie Lubin – KKS Lech Poznań 1:1 (0:0)

null Bramki: 58.Łakomy – 66.Ishak – k.

null Asysty: 1:1 – bez asysty

null Żółte kartki: Kopacz – Karlstrom

null Widzów: 11039

null Sędzia: Frankowski (Toruń)

null Sędzia techniczny: Paszkiewicz

null Sędziowie boczni: Boniek, Winkler

null Sędziowie VAR: Raczkowski, Siejka

null Zagłębie: Bieszczad – Kopacz, Ławniczak, Jach, Bartolewski – Makowski, Łakomy (87.Pieńko) – Chodyna (87.Woźniak), Starzyński (75.Poletanović), Dieng (75.Ratajczyk) – Dolezal (69.Kobusiński).

null Rezerwowi: Burić, Lepczyński, Kobusiński, Poletanović, Woźniak, Ratajczyk, Pieńko, Hinokio, Adamski.

null Lech: Bednarek – Pereira, Czerwiński, Pingot, Douglas – Karlstrom, Murawski (62.Kvekveskiri) – Tsitaishvili (62.Amaral), Sousa (62.Skóraś), Velde (79.Marchwiński) – Ishak (75.Szymczak).

null Rezerwowi: Bąkowski, Kozubal, Kvekveskiri, Marchwiński, Skóraś, Amaral, Szymczak.