Grupa C: Dwie porażki Hapoelu, słaba forma Austrii i popis Villarreal

W dniach 31 sierpnia – 4 września pucharowi rywale Lecha Poznań z grupy C Ligi Konferencji 2022/2023 rozegrali aż pięć meczów. Formą błysnął tylko Villarreal. Aż dwie bolesne porażki w ciągu trzech dni poniósł Hapoel Beer-Sheva znajdujący się w dołku, cały czas formy szuka też Austria Wiedeń broniąca się aktualnie przed spadkiem z Bundesligi.

Villarreal CF w niedzielny wieczór pewnie rozprawił się w Valencii z Elche triumfując 4:0 (2:0). Podopieczni Unaia Emery’ego jako jedyni w La Liga 2022/2023 nie stracili jeszcze gola. Żółci w 4 kolejkach zgromadzili na swoim koncie 10 punktów notując bilans 3-1-0, gole: 9:0 co daje im 3. miejsce w tabeli. Villarreal w niedzielę, 11 września, o godzinie 21:00 powalczy na wyjeździe z Betisem.

4. kolejka Primera Division 2022/2023, niedziela, 4 września, godz. 18:30
Villarreal CF – Elche 4:0 (2:0)
Bramki: 26.Moreno 36.Lo Celso 89.Coquelin 90+3.Morales
Skład: Rulli – Kiko (79.Mandi), Albiol, Torres, Pedraza – Pino (65.Chukwueze), Capoue, Parejo, Lo Celso (79.Coquelin) – Moreno (65.Alex Baena), Jackson (46.Morales).

Hapoel Beer-Sheva identycznie jak Lech – w środę rozgrywał zaległe spotkanie. Trener Elyaniv Barda zarotował co skończyło się niespodziewaną porażką u siebie z Ashdod 1:2. HBS przez całą drugą połowę musiał grać w osłabieniu po czerwonej kartce w doliczonym czasie pierwszej odsłony dla byłego legionisty Andre Martinsa. W weekend było równie źle. W sobotnim hicie kolejki Hapoel Beer-Sheva, który w karnych pokonał Maccabi Hajfa w meczu o Puchar i Superpuchar Izraela 2022 tym razem w lidze poległ już z mistrzem swojego kraju. Hapoel od 2 minuty prowadził 1:0. W 45 minucie znowu jeden z graczy HBS już przy stanie 1:1 ujrzał czerwoną kartkę. Na końcu w doliczonym czasie gry pucharowy przeciwnik Kolejorza stracił drugiego gola i tym samym boleśnie poległ 1:2. Zespół z Beer-Szewy po 3 kolejkach jest dopiero dziewiąty ze stratą 6 oczek do najgroźniejszych rywali – Maccabi Tel-Awiw oraz mistrza Maccabi Hajfa. Hapoel Beer-Sheva w niedzielę, 11 września o 19:15 czeka wyjazdowy mecz z Hapoelem Tel-Awiw.

1. kolejka Ligat ha’Al 2022/2023, środa, 31 sierpnia, godz. 18:45 (mecz zaległy)
Hapoel Beer-Sheva – Ashdod 1:2 (0:1)
Bramki: 43.Safouri – 17.Mamatah 85.Berihon
Skład: Glazer – Abu Abaid, Vitor (74.Stoyanov), Abd Elhamed, Lopes – Madmon (26.Bareiro), Micha, Martins – Ansah (74.Selmani), Yehezkel (46.Elias), Safouri (67.Suleymanov).

3. kolejka Ligat ha’Al 2022/2023, sobota, 3 września, godz. 19:15
Hapoel Beer-Sheva – Maccabi Hajfa 1:2 (1:1)
Bramki: 2.Hemed – 39.Atzili – k. 90+2.Pierrot
Skład: Glazer – Abu Abaid, Tibi, Abd Elhamed (46.Dadya), Lopes (59.Solomon) – Elias, Micha (69.Hatuel), Bareiro – Suleymanov (69.Ensah), Hemed (85.Shechter), Safouri.

Austria Wiedeń w środę rywalizowała w Pucharze Austrii. W mocno zmienionym składzie a nawet w innym ustawieniu z czterema obrońcami wygrała na wyjeździe z niżej notowanym ASV Siegendorf 5:0. W weekend już tak dobrze nie było. Fioletowi znowu nie wygrali, od 4 minuty prowadzili, ale na przerwę i tak schodzili z wynikiem 1:2. Ostatecznie domowy mecz z Austrią Lustenau zakończył się remisem 2:2. Podopieczni Manfreda Schmida po 7 kolejkach Bundesligi 2022/2023 z bilansem 2-3-2, gole: 12:14 i z 6 punktami na swoim koncie są dopiero na 9. miejscu mając tylko 2 oczka przewagi nad ostatnią drużyną. Na Austrii ciąży kara -3 punktów. Po czwartkowym meczu z Hapoelem u siebie Austriaków w niedzielę, 11 września, o godzinie 14:30 czeka wyjazdowe spotkanie z Hartberg.

II runda Pucharu Austrii 2022/2023, środa, 31 sierpnia, godz. 20:30
ASV Siegendorf – Austria Wiedeń 0:5 (0:4)
Bramki: 6 i 28.Gruber 30.Tabaković 39.Fitz 79.Jukić
Skład: Fruchl – Ranftl (46.Martins), Galvao, Koumetio, Kreiker – Braunoder (61.Fischer), Holland – Gruber (43.Teigl), Fitz (46.Jukić), Keles – Tabaković (79.Vucić).

7. kolejka Bundesligi 2022/2023, sobota, 3 września, godz. 17:00
Austria Wiedeń – Austria Lustenau 2:2 (1:2)
Bramki: 4.Ranftl 57.Jukić – 27.Fridrikas 34.Anderson
Skład: Fruchtl – Galvao, Muhl, Koumetio (46.Jukić) – Ranftl, Brounder (89.Vucić), Fischer, Martins – Gruber (66.Keles), Tabaković (76.Teigl), Fitz.