Lech przed Villarrealem – „Wykorzystać nasze sytuacje”

W czwartek o 18:45 w Walencji zespół Lecha Poznań rozpocznie rywalizację w grupie C Ligi Konferencji mierząc się od razu z faworytem do wygranej w całych rozgrywkach. Mistrz Polski w konfrontacji z triumfatorem Ligi Europy 2021 i półfinalistą Ligi Mistrzów 2021/2022 jest skazany na pożarcie, ale ma plan na mecz z Villarreal CF. Według trenera Kolejorza, Johna van den Broma trzeba przede wszystkim wykorzystać stworzone przez siebie sytuacje podbramkowe.John van den Brom (trener Lecha):„Mocno walczyliśmy, by znaleźć się w Lidze Konferencji i od razu w 1. kolejce trafiamy na zespół, który jest faworytem do wygrania całych rozgrywek. Villarreal to faworyt nie tylko w tym meczu, ale my jesteśmy w dobrej formie. Wygraliśmy ostatnie trzy spotkania co podnosi naszą pewność siebie. Mamy szacunek do rywala, jednak nie chcemy tylko się bronić, chcemy także grać w piłkę. Moi zawodnicy są dobrze przygotowani do rywalizacji z Villarrealem, ostatnio graliśmy dobrze kontrolując przebieg meczów. W poprzednich meczach graliśmy piłką za którą rywale biegali. Jutro może być na odwrót. To my będziemy się starali odebrać piłkę, będziemy musieli być cierpliwi, czekać na dobre momenty i wykorzystać nasze sytuacje.”

„Przylecieliśmy tu z 20 zawodnikami z pola, każdy jest gotowy do gry i może wystąpić. Cieszę się, że jest taka sytuacja, bo jeszcze niedawno do gry nadawało się z 15 piłkarzy. Mamy teraz szeroką kadrę i dzięki temu możemy rywalizować z takimi przeciwnikami, jak Villarreal. Wiemy, jak jutro zagrać. Nie mamy problemów fizycznych, wszyscy są zdrowi, jesteśmy dobrze przygotowani mając plan na ten mecz.”

„Villarreal to dobry przeciwnik, to jasne dla wszystkich piłkarzy. Villarreal od dawna współpracuje z jednym trenerem, zawodnicy tego klubu wiedzą więc, jak grać i co robić na boisku. W czwartek czeka nas bardzo trudne spotkanie. Mamy szacunek do rywala, wiemy też, że Villarreal szanuje nas. Cieszymy się z gry w Lidze Konferencji, z możliwości rywalizacji z takim przeciwnikiem, jak Villarreal.”

Filip Dagerstal (obrońca Lecha):„Dzięki trzem wygranym z rzędu mamy dużo pewności siebie. Jesteśmy też gotowi fizycznie, każdy piłkarz chce grać, osobiście nie mogę już doczekać się tego spotkania. Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł zagrać w Lidze Konferencji.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. Kosi pisze:

    Kolejna wypowiedz Broma o szerokiej kadrze, ktora dowodzi o braku dalszych transferow. Tzn. ja sie nie ludze ale na pewno sa kibice jeszcze wierzacy w mityczna prace skautingu i Rzasy.

  2. 100h2o pisze:

    @Kosi – z tzw „kierunków transferowych Lecha” ( Skandynawia i Europa) okna szczelnie pozamykane 8 września. Pozostaje ewentualnie Grecja i Serbia. Czyli gadanie w ogóle o „transferach” to absurdalne mielenie słomy . NIE BĘDZIE TRANSFERÓW, a może i dobrze bo mielibyśmy szansę oglądać następców Thomali, Holmana czy Zapotoki bo pewie TERAZ tacy „gwiazdorzy” pozostali „w ofercie” . No ewentualnie jakieś wypożyczenie kolesia z rezerw zespołu z Australii albo Burkina Faso ;-)