Zmiany widoczne w ocenach

Jesienią jak w każdej rundzie kibice Lecha Poznań po meczach mieli okazję m.in. oceniać poziom spotkań czy pracę trenera w tym taktykę, jego personalne wybory, zmiany czy ogólną grę drużyny. Zmianę w postrzeganiu Johna van den Broma dobrze widać w podsumowaniu Waszych ocen wystawianych po 32 starciach rundy jesiennej.W rundzie jesiennej internauci KKSLECH.com bardzo surowo oceniali pracę Johna van den Broma, surowiej niż same mecze niebiesko-białych. Trener zebrał aż 12 jedynek! Szczególnie latem nie miał tzw. „dobrej pasy”, po 7 meczach z rzędu kibice Lecha Poznań wystawili mu jedynkę, najniższą notę dostał nawet już podczas kalendarzowej jesieni, za mecze ze Śląskiem Wrocław (w PP), z Cracovią Kraków oraz Rakowem Częstochowa, kiedy zmiana taktyki na jedno spotkanie nie udała się.

Praca Johna van den Broma najwyższej została oceniona po meczu z Villarrealem 3:0 (na szóstkę). Na piątkę kibice ocenili pracę Holendra podczas konfrontacji z Dinamem Batumi 5:0 i Austrią Wiedeń 4:1. Patrząc na Wasze oceny zaufanie do van den Broma rośnie, aczkolwiek pomału, przy podsumowaniu jesiennych not w oczy od razu rzuca się surowość ocen.

Poziom jesiennych meczów Lecha Poznań był oceniany już nieco wyżej. Przede wszystkim nie było 12 jedynek a tylko 5 jedynek. Według Was ekipa Kolejorza najgorzej prezentowała się w spotkaniach z Karabachem Agdam 1:5, ze Stalą Mielec 0:2, Wisłą Płock 1:3, z Vikingurem Reykjavik 0:1 oraz ze Śląskiem Wrocław 0:1. Tym samym od połowy sierpnia już żaden mecz Lecha Poznań nie został oceniony przez internautów na jedynkę.

Ciężko uwierzyć, że gra w spotkaniu z Villarrealem 3:0 przez większość nie została oceniona na szóstkę. Z ocen wynika, że Lech Poznań tak samo dobrze, jak z Hiszpanami u siebie zagrał też w Walencji, gdzie przegrał 3:4. Były to jedyne dwa jesienne mecze ocenione przez internautów KKSLECH.com na piątkę. Czwórkę wystawiliście za występy przeciwko Dinamie Batumi 5:0, Lechii Gdańsk 3:0, Pogoni Szczecin 2:2, Austrii Wiedeń 4:1 oraz Górnikowi Zabrze 2:1.Oceny pracy trenera Lecha Poznań wystawione przez internautów KKSLECH.com w sezonie 2022/2023:

Ocena 1 – 12
Ocena 2 – 3
Ocena 3 – 5
Ocena 4 – 9
Ocena 5 – 2
Ocena 6 – 1

(4) Lech – Karabach 1:0
(2) Lech – Raków 0:2
(1) Karabach – Lech 5:1
(1) Lech – Stal 0:2
(5) Lech – Dinamo 5:0
(3) Dinamo – Lech 1:1
(1) Lech – Wisła 1:3
(1) Vikingur – Lech 1:0
(1) Zagłębie – Lech 1:1
(1) Lech – Vikingur 4:1 d.
(1) Lech – Śląsk 0:1
(1) Lech – Dudelange 2:0
(1) Dudelange – Lech 1:1
(3) Lech – Piast 1:0
(4) Lechia – Lech 0:3
(4) Lech – Widzew 2:0
(4) Villarreal – Lech 4:3
(4) Pogoń – Lech 2:2
(5) Lech – Austria 4:1
(4) Warta – Lech 0:1
(3) Lech – Legia 0:0
(2) Lech – Hapoel 0:0
(3) Lech – Radomiak 1:0
(4) Hapoel – Lech 1:1
(4) Górnik – Lech 1:2
(1) Lech – Śląsk 1:3
(1) Cracovia – Lech 0:0
(2) Austria – Lech 1:1
(1) Lech – Raków 1:2
(6) Lech – Villarreal 3:0
(3) Lech – Korona 3:2
(4) Jagiellonia – Lech 1:2

Oceny poziomu meczów Lecha Poznań wystawione przez internautów KKSLECH.com w sezonie 2022/2023:

Ocena 1 – 5
Ocena 2 – 10
Ocena 3 – 10
Ocena 4 – 5
Ocena 5 – 2
Ocena 6 – 0

(3) Lech – Karabach 1:0
(2) Lech – Raków 0:2
(1) Karabach – Lech 5:1
(1) Lech – Stal 0:2
(4) Lech – Dinamo 5:0
(2) Dinamo – Lech 1:1
(1) Lech – Wisła 1:3
(1) Vikingur – Lech 1:0
(2) Zagłębie – Lech 1:1
(2) Lech – Vikingur 4:1 d.
(1) Lech – Śląsk 0:1
(2) Lech – Dudelange 2:0
(2) Dudelange – Lech 1:1
(3) Lech – Piast 1:0
(4) Lechia – Lech 0:3
(3) Lech – Widzew 2:0
(5) Villarreal – Lech 4:3
(4) Pogoń – Lech 2:2
(4) Lech – Austria 4:1
(3) Warta – Lech 0:1
(2) Lech – Legia 0:0
(2) Lech – Hapoel 0:0
(3) Lech – Radomiak 1:0
(3) Hapoel – Lech 1:1
(4) Górnik – Lech 1:2
(2) Lech – Śląsk 1:3
(2) Cracovia – Lech 0:0
(3) Austria – Lech 1:1
(3) Lech – Raków 1:2
(5) Lech – Villarreal 3:0
(3) Lech – Korona 3:2
(3) Jagiellonia – Lech 1:2

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

5 komentarzy

 1. 100h2o pisze:

  Kibolskie oceny są najwiarygodniejsze, bo nie poszyte tanią polityczką.
  Kibol chce by było jak najlepiej dla klubu któremu kibicuje i nie promuje NIKOGO. Docenia uczciwość pracy, zaangażowanie i…. sukcesy. Banalne .
  Nie będzie atakował trenera którego „dziennikarskie bydło” nie lubi kiedy widzi że tworzy COŚ. I kibol potrafi zmienić swoje do takiego trenera nastawienie. Na przekład – Brom oceniany w lipcu/sierpniu raczej negatywnie i nieufnie a pod koniec sezonu oceniany pozytywnie i z wiarą że może dać Kolejorzowi coś ekstra.
  Dlatego warto wierzyć kibolskiej statystyce, a nie „pizdowatym ekspertom” w rodzaju Borka/Mili/Białońskiego/ Podolińskiego/ Kołtonia. Bo im ktoś za te pudelkowe oceny płaci. A kibolom wysyłającym swoje oceny nie płaci NIKT!

 2. J5 pisze:

  Trudno się dziwić nam, fanom Kolejorza za te krytyczne oceny trenera czy poziomu gry latem. Od zespołu mistrzowskiego w jubileuszowym sezonie większość z nas oczekiwała więcej, przede wszystkim więcej jakości. Niejasne odejście Skorży potęgowało niechęć do Broma i zarządu, który zapewne chciał utajnić prawdziwe być może, nie pozasportowe przyczyny odejścia zwycięskiego trenera. Stąd być może oberwało się za to wszystko van den Bromowi, który musiał ogarnąć drużynę bez liderów takich jak Kamiński czy Kownacki, i bez jakiś sensownych wzmocnień. A w miarę postępów w grze drużyny, pogodzenia gry w lidze i pucharach, trener van den Brom został coraz bardziej doceniany, i dziś można śmiało powiedzieć że to dobry szkoleniowiec z zaskakującymi jak na polskie warunki wynikami. A gra drużyny, po wszystkich wyczynach zarządu w ostatnich latach, surowiej jest oceniana z urzędu, choć wydaje się że zarząd jakieś delikatne wnioski zaczął wyciągać. Reasumując możemy oczekiwać lepszej gry po pierwszym pełnym okresie przygotowawczym do sezonu naszego nowego trenera, i awansu do kolejnej edycji pucharów, co chyba wreszcie i zarząd zobaczył, że się opłaca. Jak zwykle wszystko zweryfikuje boisko

 3. Bigbluee pisze:

  Jest lepiej ale nie jest jeszcze dobrze. Dobrze to bedzie wtedy jak będzie stabilnie i bedzie widac „ręke trenera”, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dla mnie narazie trener ma 4/10 i to na zachęte i nie zmienia tego pokonanie Villarealu bo to tylko 1 mecz a my zagralismy ich ponad 30.
  Już w innym newsie o tym pisałem że nawet jak oceny wzrosły in plus bo wyniki się poprawiły to nadal trener bardzo czesto zachowuje sie jakby tydzień temu zobaczył zawodników. Nadal po kilkunastu meczach potrafił wymyślać zarówno pozycje na boisku dla zawodników jak i robić zmiany których nikt poza nim nie rozumiał i rotował w sposób całkowicie pozbawiony sensu.
  Nadal nie ma żadnego stylu. Gra oparta na podaniu do Ishaka a gdy ten bez formy to „piłka na Pereire”, niech wrzuci. Taktycznie 2/10. I to jet główny powód tego że czesto mecze są dla oka męczące, toporne, bylejakie jakosciowo.
  Mając 12 „jedynek” to tu i tak nie było innego wyjścia jak zacząc iśc w górę bo w dół już się nie dało.
  Czy wiosną zobaczymy „ręke trenera który przepracuje z drużyną okres przygotowawczy”?
  Wielu twierdzi, że tak będzie.
  Ja poczekam. Jestem sceptyczny ale daje mu szanse. Jak będzie zmiana w grze to pierwszy o tym napisze komentarz.

 4. smigol pisze:

  Trzeba przyznać że nie miał łatwego startu w Lechu. Warto dodać że nie z własnej winy. Niemniej jednak pokazał że jest solidnym trenerem a przede wszystkim że zrobił wszystko po swojemu. Tak długo jak zarząd będzie go wspierał a nie podkładał mu kłody to ja osobiście wierzę że wesoły Bromek zrobi tutaj solidna drużynę.