Lechowa młodzież 2022/2023 – tydzień 19

W drugi marcowy weekend grały wszystkie cztery najstarsze juniorskie drużyny Lecha Poznań. Trzy zespoły odniosły zwycięstwa. Coraz dalej od strefy spadkowej są rezerwy Kolejorza, za to w CLJ walka o tytuł Mistrza Polski stała się jeszcze bardziej interesująca.II-liga:

Lech II Poznań szybko zrehabilitował się po wyjazdowej porażce z liderem. W niedzielę mimo młodego składu wygrał u siebie z rezerwami Zagłębia Lubin 2:1 odnosząc zwycięstwo nad zespołem wzmocnionym wieloma graczami z ekstraklasową przeszłością. Po tej wygranej podopieczni Artura Węski są na 10. miejscu w II-lidze mając 6 oczek przewagi nad strefą spadkową. W niedzielę, 19 marca o 16:30 czeka ich wyjazdowe spotkanie z czwartą Polonią Warszawa.

CLJ U-19:

Inaugurację wiosny 2023 w CLJ U-19 mają za sobą juniorzy starsi. Podopieczni Bartosza Bochińskiego pokonali w sobotę przedostatnią Lechię Gdańsk 3:2. Po domowej wygranej Lech Poznań jest drugi w tabeli tracąc do pierwszego Górnika Zabrze 3 punkty. W sobotę, 18 marca, o godzinie 13:00 czeka nas hit. Kolejorz zmierzy się w Zabrzu właśnie z Górnikiem.

CLJ U-17:

Drugi wiosenny mecz za sobą mają juniorzy młodsi z CLJ U-17 (grupa zachodnia). Lech Poznań wygrał u siebie z Rakowem Częstochowa rezultatem 3:2 doskakując tym samym do tej drużyny na jedno oczko. Czwarty Kolejorz trenowany przez Jędrzeja Łągiewkę do prowadzącego Zagłębia Lubin wciąż traci 7 punktów, w najbliższą sobotę o 13:00 powalczy na wyjeździe z dziewiątym Śląskiem Wrocław.

CLJ U-15:

W drugiej wiosennej kolejce grupy B CLJ U-15 pierwszą porażkę ponieśli trampkarze starsi Lecha Poznań prowadzeni przez Damiana Sobótkę. Przedwczoraj niebiesko-biali ulegli u siebie Pogoni Szczecin 0:2 i spadli na 4. miejsce. Kolejorz do liderującej Warty Poznań traci 3 punkty, w sobotę, 18 marca, o godzinie 12:00 podejmie u siebie beniaminka Polonię Środa Wielkopolska.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2022/2023 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Zagłębie II Lubin 2:1
CLJ U-19: Lech Poznań – Lechia Gdańsk 3:2
CLJ U-17: Lech Poznań – Raków Częstochowa 3:2
CLJ U-15: Lech Poznań – Pogoń Szczecin 0:2

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Polonia Warszawa – Lech II Poznań (niedziela, 19 marca, godz. 16:30)
CLJ U-19: Górnik Zabrze – Lech Poznań (sobota, 18 marca, godz. 13:00)
CLJ U-17: Śląsk Wrocław – Lech Poznań (sobota, 18 marca, godz. 13:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Polonia Środa Wielkopolska (sobota, 18 marca, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. Sp pisze:

    Ważny mecz z Górnikiem, trzeba się zrewanżować za porażkę u siebie.

  2. Noe pisze:

    Na kanale @Ekstraklasa na Youtube jest do obejrzenia: „OD TRAMPKARZA DO SKÓRASIA | Jak Akademia Lecha Poznań szkoli przyszłe gwiazdy”. Bardzo miło się ogląda. Polecam!