Lechowa młodzież 2022/2023 – tydzień 21

W miniony weekend rywalizowały trzy z czterech najstarszych młodzieżowych drużyn Lecha Poznań. Za juniorami Kolejorza dobry weekend, choć mecz trampkarzy starszych zakończył się niedosytem.II-liga:

Lech II Poznań w ten weekend nie rywalizował, przez powołania do kadr mecz z Garbarnią Kraków we Wronkach został przełożony na 5 kwietnia na godzinę 13:00. W miniony weekend odbyło się tylko 6 spotkań w II-lidze, rezerwy Kolejorza mimo pauzy nadal mają 7 oczek przewagi nad strefą spadkową i zajmują 9. miejsce. W sobotę, 1 kwietnia, o godzinie 16:00 podopieczni Artura Węskę zmierzą się na wyjeździe z szóstym Stomilem Olsztyn mającym od nas aż 10 punktów więcej.

CLJ U-19:

Juniorzy starsi Lecha Poznań dogonili lidera mając teraz tyle samo oczek (40) co pierwszy Górnik. Zabrzanie przegrali z Wisłą Kraków, a juniorzy starsi Kolejorza z CLJ U-19 w hicie weekendu pokonali u siebie Raków Częstochowa 2:0 i przeskoczyli go w tabeli będąc już na 2. miejscu. W sobotę rywal już od 7 minuty grał w dziesiątkę, rezerwy wystąpiły w tym spotkaniu w mocnym składzie, w którym nie brakowało piłkarzy grających na co dzień w II-ligowych rezerwach. W niedzielę, 2 kwietnia o 13:00 piłkarzy Bartosza Bochińskiego czeka wyjazd do Wrocławia na bój z będącym pod kreską Śląskiem.

CLJ U-17:

Czwarty wiosenny mecz za sobą mają juniorzy młodsi z CLJ U-17 (grupa zachodnia). Lech Poznań już w piątek pokonał u siebie znajdującą się w strefie spadkowej Arkę Gdynia 3:1. Czwarty Kolejorz traci 9 oczek do pierwszego Zagłębia Lubin i 4 punkty do drugiego Górnika Zabrze. Podopieczni Jędrzeja Łągiewki kolejny mecz rozegrają dopiero 6 kwietnia, kiedy na wyjeździe zmierzą się z ostatnim Chemikiem. Zespół z Bydgoszczy w tym sezonie przegrał wszystkie spotkania (21).

CLJ U-15:

W grupie B CLJ U-15 cały czas nie mogą rozkręcić się trampkarze starsi Lecha Poznań prowadzeni przez Damiana Sobótkę. Tym razem Kolejorz do lat 15 tylko zremisował u siebie z sąsiadem w ligowej tabeli FASE Szczecin 2:2, choć prowadził 2:0. Kolejorz jest czwarty, do dwóch liderów w postaci Warty Poznań i Pogoni Szczecin traci 2 oczka. W sobotę o 12:00 trampkarze starsi Lecha Poznań powalczą na boisku Warty Poznań o wyprzedzenie jej w tabeli.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2022/2023 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

CLJ U-19: Lech Poznań – Raków Częstochowa 2:0
CLJ U-17: Lech Poznań – Arka Gdynia 3:1
CLJ U-15: Lech Poznań – FASE Szczecin 2:2

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Olimpia Elbląg – Lech II Poznań (sobota, 1 kwietnia, godz. 16:00)
CLJ U-19: Śląsk Wrocław – Lech Poznań (niedziela, 2 kwietnia, godz. 13:00)
CLJ U-17: Chemik Bydgoszcz – Lech Poznań (czwartek, 6 kwietnia, godz. 12:00)
CLJ U-15: Warta Poznań – Lech Poznań (sobota, 1 kwietnia, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Sp pisze:

    Szkoda tego meczu z Polonią na końcu roku. Tam wygrywając chociażby 1:0 teraz byśmy sobie spokojnie liderowali.