II-liga: Motor Lublin – Lech II Poznań 5:1

W meczu 27. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2022/2023, Lech II Poznań przegrał na wyjeździe z Motorem Lublin aż 1:5 (1:3) i przerwał serię 5 kolejnych gier bez porażki.

Rezerwy Kolejorza po zdobyciu 11 punktów w ostatnich 5 kolejkach tym razem przegrały na wyjeździe z faworyzowanym Motorem Lublin 1:5, choć po 8 minutach prowadziły 1:0. Lech II Poznań nie umie grać z Motorem, w 6 meczach z tym klubem na szczeblu centralnym wygrał raptem raz ponosząc w Lublinie komplet 3 porażek.

Lech II Poznań po 27 kolejkach II-ligi 2022/2023 z 37 punktami na swoim koncie i bilansem 9-10-8, gole: 39:43 zajmuje 9. miejsce w tabeli II-ligi mając nadal 10 oczek przewagi nad strefą spadkową. Podopieczni Artura Węski kolejne ligowe spotkanie rozegrają w niedzielę, 23 kwietnia, o godzinie 13:00. Wtedy ich rywalem u siebie będzie KKS Kalisz.

27. kolejka II-ligi 2022/2023, niedziela, 16 kwietnia, godz. 17:00
Motor Lublin – Lech II Poznań 5:1 (3:1)

Bramki: 30 i 90+2.Król 40.Wełniak 42.Staszak 87.Ceglarz – 8.Sanocki

Asysty: 1:0 – Pawłowski

Żółte kartki: Wojtkowski, Szarek – Kukułka, Cywka, Gogół

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków)

Motor:

Lech II: Stachowiak – Zagórski, Tomaszewski, Waliś, Kukułka – Dziuba (65.Gogół), Cywka (83.Czekała), Pawłowski – Sanocki (71.Wolski), Tomczyk (46.Pacławski), Antczak (83.Kornobis).

Rezerwowi: Drażdżewski, Kornobis, Tudruj, Gogół, Czekała, Wolski, Pacławski.