STS nie będzie już sponsorem Lecha Poznań

Firma bukmacherska STS w przyszłym sezonie 2023/2024 nie będzie już sponsorem Lecha Poznań. Logo tej firmy zniknie więc ze stadionu czy z koszulek piłkarzy Kolejorza, katowicka firma Star-Typ Sport wycofuje się z Kolejorza po tym jak jej władze nie porozumiały się z zarządem klubu.

STS sponsorował Lecha Poznań od 2013 roku, w wielu sezonach logo tej firmy widniało na przodzie koszulek zawodników Lecha Poznań. Współpraca na linii bukmacher – kibice Kolejorza pogarszała się z każdym kolejnym sezonem, wielu kibiców bojkotowało STS po tym jak bukmacher z Katowic nie chciał zmienić barw swojego loga na trykotach piłkarzy Lecha Poznań.

W poniedziałek, 17 kwietnia prezes STS-u, Mateusz Juroszek na jednym z portali społecznościowych poinformował, że STS na początku 2023 roku zaproponował klubowi zmianę formy współpracy na co zarząd Lecha Poznań nie przystał. Z końcem sezonu 2022/2023 logo bukmachera zniknie zatem z koszulek Kolejorza, firma Star-Typ Sport całkowicie przestanie sponsorować Kolejorza.

Warto przypomnieć, że barwne logo STS-u pierwszy raz pojawiło się na koszulkach Lecha Poznań dnia 21 kwietnia 2013 roku w meczu z Zagłębiem Lubin. Później STS był strategicznym sponsorem klubu aż do końca sezonu 2016/2017. Latem 2017 roku miejsce na koszulkach przejęło Aforti, które w 2020 roku przestało być sponsorem Lecha Poznań. STS w czasach Aforti był jednym z trzech sponsorów typu premium, zatem współpraca Kolejorzem z tą firmą cały czas trwała.

Latem 2020 roku spółka Star-Typ Sport ponownie została strategicznym sponsorem naszego klubu, z którym definitywnie pożegna się po trwających rozgrywkach. KKS Lech Poznań od sezonu 2023/2024 będzie miał nowego sponsora strategicznego.

Poniedziałkowy komunikat prezesa STS
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

23 komentarze

 1. Grossadmiral pisze:

  Ciekawe czy rutki kogoś znalazły czy oficjalnym sponsorem strategicznym zostanie Akademia Lecha 😀

  • Sosabowski pisze:

   Mówiło się coś o VW. Kto to wie 😉

   • Hazaj pisze:

    @Grossadmiral – dlaczego nie. „Sponsor – Akademia” to fajne odpisy od podatku i możliwości „kreatywnej księgowości”. Nie takie numery my ze szwagrem po pijaku robili !

 2. Toruń pisze:

  Zupełnie subiektywnie: najgorsze logo ostatnich lat. Bardzo słabo prezentują się koszulki z STS.

 3. Bart pisze:

  No w końcu, pora się najebać. Spock, wziąłeś alko?

 4. Bart pisze:

  Mistrz, potem sukces w europie, teraz jeszcze odejście sts. Od lata 2021 w klubie dzieje się dużo pozytywnego. Mam nadzieję że nowy sponsor będzie mieć ludzkie podejście do projektów graficznych i logo będzie dopasowane kolorystycznie do strojów i nie będzie psuć estetyki projektów.

 5. Sp pisze:

  Podczas dwumeczu z DIF pisałem, że fajnie jakby naszym sponsorem zostało VOLVO. Pykneliśmy Szwedów, u nas fabryka VW sponsorują Maccabi więc są w temacie. Kiedyś się pisało o Samsungu czy też właśnie VW, a ja chciałem by Gazprom był strategicznym. Jeszcze długo przed wojną. Wszystkie te firmy mają loga Niebieskie lub białe więc kolorystycznie zgrywało by się z naszą koszulką i stadionem.

 6. kri$$ pisze:

  No to teraz rozumiem dlaczego Zarząd planuje stratę w kolejnym sezonie.
  Kolejorz został bez sponsora strategicznego.

  Mamy więc na dzisiaj brak sponsora strategicznego i nie zapominajmy, że od kilku lat nie ma sponsora stadionu.

 7. Krzysztof pisze:

  „-Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym sponsorem strategicznym Lecha Poznań. Pewną poszlakę wysyła Maciej Akimow, redaktor naczelny portalu Interplay, dotyczącego polskiej branży rozrywkowej. „Kibice Lecha nie muszą się martwić. Będzie ładny i dobrze płacący sponsor. Na koszulce będzie dobrze się komponował” – napisał Akimow.”

 8. Ostu pisze:

  „Różnice w celach biznesowych sprawiły, że podpisanie nowej umowy nie było możliwe…”
  To z oświadczenia Juroszka…
  Ciekawy wątek bo gdy podpisywana była właśnie kończąca się umowa Juroszek napisał – „chciałbym by Lech grał w lidze mistrzów…”
  Czyżby tak właśnie było i Juroszek żądał jakiejś gwarancji i od tego uzależniał wielkość budżetu a nie wypełnienie tego warunku skutkowałoby mocnym obniżeniem kwoty „sponsorskiej”…?
  A przecież nie ma mowy o celach sportowych a właśnie o BIZNESOWYCH…

 9. Kuki pisze:

  Uwielbiam te tłumaczenia rodem ze świata biznesu: „obecna forma współpracy (..) wyczerpała się”. Czyli z wolnego tłumaczenia: zapłacimy Wam tak samo jak dotychczas albo mniej, a jak nie to elo”. No i jest elo, bo Juroszek to pół debil pól coś gorszego, który Lecha miał w dupie od samego początku.
  Fajnie, że dożyliśmy czasów, kiedy to Lech może mieć takiego sponsora w dupie, bo przychodzą lepsze oferty.

  Mnie to niezmiennie dziwi, że nikt nie szarpnął się na stadion, żaden sponsor. Od lat topowa frekwencja w kraju, teraz jeszcze najlepsza ekspozycja w Lidze Konferencji. No przecież to jest taka ekspozycja, że bajka. Taka Kompania Piwowarska czy Allegro powinne tutaj wjeżdżać na białym koniu, no ale może z Warszawy takich rzeczy nie widać…

 10. Sp pisze:

  Aforti w 2017 dawało nam nieoficjalnie 5-5,5 mln złotych rocznie. Sts po nich miał dawać mniej. Teraz ceny poszły w górę i nasza pozycja medialna też. Więc możemy zyskać na tym.

 11. Pawelinho pisze:

  Oby tylko szukanie nowego sponsora nie trwało tak długo jak szukanie sponsora stadionu. Może i logo faktycznie nie było wymiarowe, ale ważne że płacili przez te 10 lat.

  • 07 pisze:

   Sponsor strategiczny juz jest klepnięty, ale informacja z konfą będzie dopiero w lipcu. W porownaniu do praw do nazwy stadionu o sponsora strategicznego jest łatwiej.

  • janusz.futbolu pisze:

   Sponsora na stadion to chyba nie znajdą, dopóki będzie straszył brudną membraną.. Żaden sponsor nie chce kojarzyć się z takim syfem…

 12. Didavi pisze:

  Dzięki za zniszczenie najpiękniejszej koszulki Lecha i to tej na 100lecie. Firma, która ma w poważaniu swoich klientów i jeszcze podpinają się pod nasze sukcesy. Można wyczytać, że umowa z nowym sponsorem będzie korzystniejsza finansowo. Więc na plus i miejmy nadzieję, że logo nie składa się z pomarańczowego kleksa, a jeśli już, to zostanie on dopasowany kolorystycznie do naszych barw. Jeśli nie przedłużamy umowy z stsem na żadnych warunkach, to wiele wskazuje na to, że nowym sponsorem też będzie bukmacher (wolałbym nie). Może faktycznie BWIN.

 13. 07 pisze:

  Sts działa tylko w Pl. Nie mógł być w Norwegii czy w Szwecji. Nowy sponsor ma być na każdym meczu w Europie… w klubie przygotowywali się na nowego sponsora juz od jakiegoś czasu. Ma dać wiecej €$¥. Ja czekam na sprzedaz praw do nazwy stadionu…. fajnie gdyby sponsor strategiczny był polski a już najlepiej z regionu.

 14. mario pisze:

  niech spada. Nie zapomnę Juraszkowi zdjęcia na FB, gdy szmata wygrywała mistrza a STS był naszym głównym sponsorem

 15. Hazaj pisze:

  Każdy grosz się liczy. Czytam jednak że np kiedyś S’Oliver dawał Lechwi (jako sponsor strategiczny) zaledwie4 Mln zł. Nie dziwe się że gdy STS wystąpił o OBNIŻENIE kwoty sponsorskiej Rutkowski tylko się zaśmiał ,gdy Lech gra w Europie. A jeśli już sponsor następny dogadany to i dobrze. Bo wiadomo- kto nie ma miedzi to na dupie siedzi !
  Znaczki i reszta to taki „kwiatek na kożuchu”. A ponoć i STS też nie za bardzo się „zadomowił na Bułgarskiej ” wśród kiboli. Więc… zmiana musi być.

  Jak powiedział Marcin Kamiński ” Stałe w życiu piłkarza są…. zmiany”.
  Dobre i celne powiedzenie dotyczące też i klubu sportowego. Kluby które nie dostrzegają tego ( z grubej rury np taki Leicester czy nawet Tottenham) nie za bardzo dobrze wychodzą „na zimowym śnie”. Budząc się z „ręką w nocniku”.

  Zmiana sponsora jeśli więcej bejmów w kiejdzie…. jest jak najbardziej OK.