Lato na starej Bułgarskiej

Lato to od lat bardzo ciekawy Lechowy okres w naszym klubie, którym kibice często żyją nawet bardziej niż później samymi meczami w trakcie trwania rundy jesiennej. Wykorzystując tzw. „sezon ogórkowy” i oczekiwanie na inaugurację sezonu odkurzamy dziś nasze zdjęcie archiwum z początków tej witryny.

Początki tej strony miały miejsce właśnie latem 18 lat temu, dlatego miło wraca się do starych, często słabych jakościowo zdjęć sprzed wielu sezonów. Treningi, mecze, inne Lechowe wydarzenia – kiedyś materiały wyglądały zupełnie inaczej niż teraz. W wolnej chwili odchodząc na chwilę od bieżących spraw sportowych Kolejorza, transferów czy europejskich pucharów można odkurzyć kilkadziesiąt starych fotografii KKSLECH.com, które być może część z Was zainteresują.

TRENINGI:

Wiele, wiele lat temu treningi dla mediów były otwarte, każdy mógł sobie przyjść i zobaczyć, jak trenuje Lech Poznań. W serwisowym archiwum znajdzie się jeszcze trochę zdjęć piłkarzy, których wielu kibiców być może już nie pamięta. Pewnie mało kto pamięta, że początki nowego Lecha Poznań w czerwcu 2006 roku rozpoczęły się od zajęć na głównej płycie obiektu przy Bułgarskiej.

null
null
null
null
null
null

STADION:

Stare jupitery, stare kasy, Kocioł, stary stadion z nasypów ziemnych, Cafe Pyra. W archiwum jest wiele zdjęć wykonanych właśnie latem. Znajdą się nawet zdjęcia trybun pełnych gazet po meczu rezerw, który był rozgrywany na głównej płycie kilkanaście godzin po spotkaniu pierwszej drużyny czy widok Fiata 126p stojącego na parkingu pod stadionem. W oczy rzuca się też idealnie przygotowana murawa czy jedno zdjęcie, które możecie dobrze kojarzyć. Fotografia zachodzącego słońca nad jupiterem od lat zdobi materiały cyklu „Na chłodno”.

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null

MECZE:

Dawniej Bułgarska miała swój klimat. Zachodzące słońce za drzewami Lasku Marcelińskiego świeciło w oczy kibicom siedzącym na sektorach od 1 do 7, słońce oświetlające dużą część murawy było standardem podczas meczów Lecha Poznań rozgrywanych prawie 20 lat temu. Dobre światło pozwoliło też uchwycić naszym fotoreporterom efektowne cieszynki piłkarzy. Robert Lewandowski, Sławomir Peszko, Semir Stilić czy Hernan Rengifo? To były czasy!


null
null
null
null
null

INNE:

W kategorii „inne” znalazły się zdjęcia KKSLECH.com, które zostały wykonane m.in. podczas różnych wydarzeń mających miejsce w czerwcu czy w lipcu. Na dole znajduje się zdjęcie z prezentacji Jacka Zielińskiego jako trenera, z prezentacji strategicznego sponsora klubu (firma BetClic), z symbolicznego rozpoczęcia nowego rozdziału Lecha Poznań czy z wejścia kibiców na budowaną II trybunę podczas spotkania z FC Tiraspol (mecz obejrzał nadkomplet widzów). W archiwum witryny znalazło się też zdjęcie z sesji zdjęciowej Lecha Poznań latem 2006 roku czy ukazujące widok na stare boiska treningowe z góry sektora dla gości.

null
null
null
null
null
null
null
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. pe pisze:

    Ehh to były czasy… nawet znalazłem siebie na jednym ze zdjęć… klimat nie do opisania. W górę serca!

  2. Szota Arweladze pisze:

    Bardzo interesujący artykuł. Cieszę się, że miałem możliwość siedzenia na trybunach starego stadionu, oglądania treningu Kolejorza i podziwiania stylowych jupiterów. Czy czyni mnie to lepszym kibicem od innych? W żadnym wypadku. Mogę tylko zaapelować to młodszych fanów, by zapamiętali te transfery, tę prezentację i te koszulki, bo być może za 30 lat będą wspominać z łezką w oku ten sezon jako mistrzowski i zastanawiać się jakie to były dziwne czasy że nie graliśmy co sezon w Czempions Lig (◠‿◕)