Faworyci bukmacherów

Za niespełna tydzień dojdzie do inauguracji nowego sezonu 2023/2024 rozgrywek PKO Ekstraklasy. Patrząc na m.in. ruchy transferowe w wielu klubach grono kandydatów do zdobycia tytułu Mistrza Polski jest małe. Większość spośród 18 ekip powalczy o uniknięcie ostatnich 3 pozycji, które będą oznaczały spadek do I-ligi.Lech Poznań znajduje się w ścisłym gronie kandydatów do zdobycia tytułu Mistrza Polski w sezonie 2023/2024, który jest głównym celem Kolejorza na nowe rozgrywki ligowe. Według strategicznego sponsora Pogoni Szczecin i partnera KKSLECH.com są duże szanse na zdobycie mistrzostwa. W BetCris średni kurs na końcowy triumf Lecha Poznań w lidze wynosi 3.25, a na mistrzostwo dla Legii Warszawa 2.75. Dalej są Raków Częstochowa (5.00), Pogoń Szczecin (10.00) i Piast Gliwice (21.00).

W innych firmach bukmacherskich sytuacja wygląda podobnie. Legia Warszawa najczęściej jest stawiana w roli najpoważniejszego kandydata do tytułu Mistrza Polski 2023/2024, zaraz później mamy Lecha Poznań. Przykładowo w firmie STS kurs na mistrzostwo dla Kolejorza wynosi 3.00, w BetClic 3.25, w Fortunie 3.00, a w BetFan tylko 2.50. O dziwo według bukmacherów tej ostatniej firmy głównym faworytem do tytułu jest Kolejorz, kurs na 1. miejsce dla Legii Warszawa wynosi 2.70.

Niewiele da się zarobić stawiając na podium dla Lecha Poznań, które udało się wywalczy nawet w ubiegłym sezonie, w którym Kolejorz jeszcze w kwietniu rywalizował w europejskich pucharach. Stawiając złotówkę na miejsce Lecha Poznań w TOP 3 na koniec PKO Ekstraklasy 2023/2024 można zarobić tylko 1,15-1,25 w zależności od buka. W niektórych firmach bukmacherskich zablokowany jest zakład, w którym można typować Kolejorza na miejscach 1-8, według buków nie ma żadnych szans, aby Kolejorz nie zakończył rozgrywek 2023/2024 na czołowych miejscach w PKO Ekstraklasie.

W wielu firmach bukmacherskich można w tej chwili zawierać długoterminowy zakład, kto zostanie królem strzelców polskiej ligi? Wśród faworytów do korony króla strzelców bukmacherzy stawiają Mikaela Ishaka. Przed wiosną 2023 było podobnie, w wielu firmach Szwed był głównym kandydatów do wygrania klasyfikacji strzelców Ekstraklasy, lecz z wiadomego powodu pod koniec ubiegłego sezonu nie grał, nie zdobył korony króla strzelców naszej ligi, kibice stawiający na Ishaka ostatecznie przegrali swoje pieniądze.

Teraz napastnik Lecha Poznań ponownie jest faworytem, ale już nie tak mocnym. Przykładowo w STS kurs na koronę strzelców dla Mikaela Ishaka wynosi 4.00, na koronę dla Marka Guala z Legii Warszawa jest taki sam. Bukmacherzy więcej płacą już m.in. za wygranie tej klasyfikacji przez Johna Yeboaha, Kamila Grosickiego czy Jesusa Imaza, którzy są czołowymi ofensywnymi zawodnikami naszej ligi.

Jednocześnie znane są kursy na pierwsze mecze Kolejorza w nowym sezonie 2023/2024. Na przykład w BetCris sponsorującym KKSLECH.com średni kurs na wygraną Lecha Poznań w Gliwicach wynosi 2.29, a na domowy triumf w 2. kolejce nad Radomiakiem 1.58. Pomiędzy tymi spotkaniami niebiesko-biali zmierzą się u siebie z Żalgirsem Kowno, w różnych firmach bukmacherskich kurs na domowe zwycięstwo Kolejorz wynosi 1.10-1.15, a na wygraną Litwinów przy Bułgarskiej często grubo ponad 10.00.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

15 komentarzy

 1. Boomer pisze:

  Kalkulacja wydaje się bardzo prosta. Albo my, albo oni. Prawdopodobnie, jeśli jedna drużyna wejdzie do grupy pucharów, a druga nie, to ta druga automatycznie ma ogromne szanse na MP. Myślę też, że z tego powodu szanse Rakowa są oceniane dość nisko, bo pewnie doczłapią do grupy LK.

  • robson pisze:

   Dlatego najlepiej by było gdybyśmy my i oni weszli do grupy.

  • wujek wladek pisze:

   Jakbym sam siebie czytał – dokładnie tak samo to widzę. Mimo to chce awansu do fazy grupowej, niezależnie czy oni awansują.

 2. kibol z IV pisze:

  Gdyby wszystkie prognozy buków się sprawdzały….nie było by buków 🙂 Bukmacherka to w bardzo dużym stopniu socjotechnik tłumu. Lech wygra ligę z dużą przewagą nad konkurencją. Postawię kasę na ten długoterminowy zakład.
  MISTRZ JEST JEDEN…KKS LECH POZNAŃ

 3. Noe pisze:

  Jakim cudem wśród bukmacherów nie wymieniliście sponsora Lecha Poznań?
  Ale za to wymieniliście np. sponsora Legii! Szacun co kreatywne podejście do wpierania Kolejorza. Nie wpadłbym na to.
  Zresztą od początku, z powodu SWOJEGO sponsora, pomijacie sponsora Lecha.
  Na tym nie polega wspieranie Kolejorza. Żaden szanujący się portal sportowy, czy jakiś inny nie będzie z powodu własnej umowy pomijać ważnych informacji dotyczących konkretnego sponsora klubu, któremu kibicuje.
  Utrzymanie i funkcjonowanie portalu nie może odbywać się kosztem rzetelności i wspierania Lecha, a teraz to właśnie w taki sposób się odbywa.

  • Boomer pisze:

   Jak ty sobie to teraz wyobrażasz? Przecież nie można sobie ot tak lekceważyć zawartej umowy! To, że sponsorem klubu będzie bukmacher to też dość świeża informacja.

   Faktycznie, jest to kłopotliwa sprawa i dla witryny, i dla sponsora. Natomiast umowy trzeba dotrzymać, nie da się tego zerwać z dnia na dzień. To znaczy da się, ale z dużą finansową stratą 😉 Ten artykuł też „zawiera lokowanie produktu”, bo na to się umówiono pewnie. Przypuszczam, że po prostu za jakiś czas współpraca się skończy, właśnie z powodu tej sytuacji.

   Ale też nie przesadzajmy. Tu na forum wielokrotnie padały mocne słowa w kierunku STSu. Niektórzy pisali, że bukmacherka to generalnie samo szambo. No i nic się nie stało.

   Generalnie, jak nie wiadomo o co chodzi… No cóż. Zawsze możemy wesprzeć stronę klikając w zwykłe reklamy.

   • Noe pisze:

    Czyli sugerujesz, że KKSLECH com pod przymusem podpisał tak absurdalną umowę, która zakazuje wymieniać nawet NAZWY sponsora Lecha, ale nazwy innych bukmacherów już może wymieniać? Jak już by była jakaś umowa (dalej niewłaściwa) to zakazywałaby podawania wszystkich nazw konkurencji, bo aktualnie wygląda to koszmarnie.
    Wymieniać nazwę sposnora Legii oraz podawać jego typy, ale już pomijać sponsora Lecha. W mojej kibicowskiej głowie to się nie mieści.

   • Pawelinho pisze:

    Co do spierania strony to ja od dawna jestem zwolennikiem, żeby redakcja przeszła na Patronite albo w polskiej albo angielskiej wersji obojętnie. Zresztą nie jest to reklama w żadnym bądź razie tylko sugestia dla redakcji i myślę, że każdy kibic, który pisze swoje wypociny lub tylko czyta artykuły przystałby na taką formę wsparcia dla redakcji, która dla nas tworzy świetne rzeczy, a i moderacja musi pilnować i czytać nasze dość żywiołowe dyskusje. Ja generalnie rozumiem, że pewne kwestie są związane z aktualnym sponsorem, ale w sumie kolega Boomer napisał to co sam chciałem napisać 🙂

   • Noe pisze:

    I nie mówię o tym, żeby portal miał równoważnie traktować Superbet i BetCris.
    Ale samo wymienianie nazwy w konkretnych sytuacjach dotyczących zwykłego pisania o Kolejorzu powinno być oczywistością. A BetCris powinien być odpowiednio reklamowany i traktowany jak Sponsor. W takim artykule widziałbym to tak, że jeśli wymienia się innych sponsorów, to nie może zabraknąć też SuperBet, ale autor artykułu mógłby, a nawet powinien wykorzystać tę okazję, na podanie informacji jawnie wspierające BetCris, informując o jakiś super promocjach.
    I wszyscy byliby zadowoleni.
    Nawet przy każdym artykule, w którym wymieniona zostałaby nazwa innego konkurencyjnego bukmachera mogłyby być podawane informacje promujące zakłady w BetCris. Myślę, że BetCris byłby z tego zadowolony.
    A tak to wychodzi coś niestrawnego.

   • Komarny pisze:

    Noe: To jest naprawdę niewielkie wariactwo w porównaniu z innymi szajbami tut. Redakcji. Na tej stronie nie ma żadnych materiałów z kanału youtubowego Lecha, na przykład. Relacja z konferencji prasowej? Tylko tekst. Omówienie akcji z meczu sparingowego? Jako ilustracja zrzuty, murwa kadź, ekranu. Statyczne. Z tego właśnie kanału. Zamiast filmiku z ustawionym czasem rozpoczęcia danej akcji.

   • Komarny pisze:

    Pawelinho: Patroni indywidualni mają taką nieprzyjemną cechę z punktu widzenia niezależności redakcyjnej, że lubią zadawać pytania, zgłaszać propozycje i tak dalej. A Redakcja tego serwisu wydaje się być wyjątkowo czuła na punkcie swojej niezależności.

   • Pawelinho pisze:

    Komarny ja mam na myśli jedynie wsparcie, a nie ingerencje w niezależność redakcji.

   • Noe pisze:

    Nie chcę się odnosić do jakości tej strony bo sam wiem, że łatwo się mówi, a gorzej robi coś społecznego, sukcesywnie i przez wiele lat, bo zysk tej strony jest raczej niewielki.
    Faktem jest, że kkslech com zachowuje się, jakby konkurował z lechpoznan.pl, ale podejście od strony fundamentalnej wydaje mi się niewłaściwe, bo i tak wchodzę na lechpoznan.pl i są tam zupełnie inne materiały i relacje. lechpoznan.pl jest oficjalną stroną klubu, więc nie może sobie pozwolić na jakieś „plotki” czy niedomówienia. Nie może też zajmować się np. krytyką swojego klubu, poszczególnych członków klubu, czy też porównywać się innymi zespołami.
    Może warto znów po latach usiąść do wartości, jakie przyświecają tej stronie i je odświeżyć/poprawić?
    Gorzej jednak, że strona lechpoznan.pl przy takich budżetach, jakie ma Lech, powinna być świetna. A taka nie jest, o czym świadczy to, że znacznie częściej zaglądam na kkslech.
    Za to należą się gratulacje, bo to świadczy o tym, że wiele rzeczy robicie lepiej, niż oficjalna strona klubu.

    Na pewno wizualnie i technicznie warto zaglądać na strony ległej i zobaczyć, jak one wyglądają i jak funkcjonują. Kibicowska i oficjalna.
    Dziwię się, że Lech ma tak słabą oficjalną stronę.

    @Komarny, jak dorzucimy kasę do strony kkslech, to pewnie takie udogodnienia się pojawią. Wszystko to kosztuje czas/pieniądze.
    Faktycznie bardzo pomocna byłaby zrzutka czy też patronite. Byłaby kasa na różne projekty poprawy jakości strony. Podoba mi się ten pomysł. Na pewno wielu kibiców dokładałoby swoją cegiełkę.

   • Komarny pisze:

    Neo: nie w tym rzecz że w atykułach nie ma wklejonych jutubów i twitterów. Są. Z każdego innego źródła, tylko nie z kanałów Lecha, i to w sytuacjach gdzie o wstawienie by się aż prosiło, jak te wymienione przeze mnie przykładowo.

    W sprawie buków – reklama JohnnyBet nie przeszkadza BetCrisowi, więc żadna uprzejma interpretacja nie wchodzi tu w rachubę.

    Takich szajb jest więcej

   • Noe pisze:

    Ok @Komarny. Masz rację.