Ligowy remis Dnipro-1

W niedzielę, 13 sierpnia, o godzinie 12:00 swoje kolejne spotkanie rozegrał potencjalny rywal Lecha Poznań w fazie play-off Ligi Konferencji 2023/2024. SC Dnipro-1 wciąż jest w dołku, dziś z trudem wywalczyło remis tracąc punkty z dużo niżej notowaną drużyną.

SC Dnipro-1 po wyjazdowej porażce ze Slavią Praga 0:3 w pierwszym meczu III rundy eliminacyjnej Ligi Europy autokarem wróciło na Ukrainę, gdzie w niedzielę o 12:00 rozegrało ligowy mecz z FC Minai na jego terenie. Spotkanie toczące się w pełnym słońcu i w wysokiej temperaturze nie zachwyciło poziomem, od początku mecz był wyrównany i nie było widać, kto jest zdecydowanym faworytem na papierze.

W 50 minucie po analizie VAR z boiska za czerwoną kartkę wyleciał stoper Dnipro-1, Eduard Sarapiy, który popełnił faul taktyczny zatrzymując zawodnika wychodzącego na czystą pozycję. W 82 minucie potencjalny rywal Kolejorza mógł objąć prowadzenie, ale Ruslan Babenko zmarnował rzut karny.

W 89 minucie gospodarze wyprowadzili kontrę prawą stroną. Po rykoszecie piłka trafiła do napastnika FC Minai, który na raty i z bliska pokonał niepewnie interweniującego bramkarza. Dwie minuty później po rajdzie lewą flanką faulowany był rezerwowy Domingo Blanco. Sam poszkodowany postanowił wykorzystać jedenastkę, która doprowadziła do remisu 1:1. W końcówce wynik nie uległ już zmianie, Dnipro-1 po słabych, rozczarowujących zawodach straciło 2 punkty.

Podopieczni Oleksandra Kuchera po 3 kolejkach ligi ukraińskiej 2023/2024 z 4 punktami na swoim koncie i bilansem 1-1-0, gole: 3:2 zajmują 7. miejsce w tabeli rozgrywając 2 spotkania. W czwartek, 17 sierpnia, o godzinie 20:00 w słowackich Koszycach odbędzie się rewanż ze Slavią Praga. Następnie 20 sierpnia o 14:00 piłkarze wicemistrza Ukrainy podejmą w Użhorodzie ekipę Obolonu Kijów.

3. kolejka ligi ukraińskiej 2023/2024, niedziela, 13 sierpnia, godz. 12:00
FC Minai – SC Dnipro-1 1:1 (0:0)
Bramki: 89.Tverdokhlib – 90+2.Blanco – k.
Skład: Kinareikin – Kapliyenko, Adamyuk, Sarapiy, Kravets – Babenko, Rubchynskyi (87.Purita) – Bill (57.Kivinda), Pikhalyonok (57.Blanco), Lednev (57.Tanchyk) – Filippov (75.Kogut).

Ewentualne pierwsze spotkanie IV rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji 2023/2024, Lech Poznań – Dnipro-1 odbędzie się w czwartek, 24 sierpnia przy Bułgarskiej a rewanż zostanie rozegrany w czwartek, 31 sierpnia w Koszycach na Słowacji. Zwycięzca dwumeczu awansuje do fazy grupowej UEFA Europa Conference League.