Szybkie podsumowanie pucharowych działań

Rok temu o tej porze Lech Poznań był już w Lidze Konferencji i wiedział nawet, z kim zagra w fazie grupowej. Dziś przy okazji wolnej niedzieli można już podsumować efekty działań medialnych KKSLECH.com dotyczących europejskich pucharów w zakończonym dla nas sezonie 2023/2024.

W maju zaraz po wywalczeniu przez Lecha Poznań awansu do eliminacji Ligi Konferencji ponownie priorytetem dla nas stały się europejskie puchary, którym było wszystko podporządkowane. Zaraz po matematycznym wywalczeniu awansu do pucharów wiadomo było na czym w kolejnych tygodniach/miesiącach będzie bazowała ta strona i jakie treści będą królowały na KKSLECH.com. Już od maja można było zacząć wykorzystywać doświadczenie zebrane w pucharowym sezonie 2022/2023, w którym Kolejorz aż do kwietnia rywalizował na arenie międzynarodowej. Tego lata ponownie celem było tworzenie jeszcze ciekawszych, rozbudowanych artykułów będących czymś zupełnie innym od tego co oferują inne media. Unikalność pucharowych materiałów była na 1. miejscu, tylko dzięki fachowości i rzetelności tych artykułów mogliśmy na KKSLECH.com ściągać tłumy kibiców Lecha Poznań i inne osoby zainteresowane grą polskiego klubu w Europie.

Materiały, z którymi mieliście okazję zapoznać się w ostatnich tygodniach pochłonęły mnóstwo godzin, ale ponownie warto było je wyprodukować. Czas produkcji poszczególnych tekstów był bardzo podobny do czasu, jaki poświęciliśmy na produkcję podobnych artykułów w poprzednim sezonie 2022/2023. W przypadku Spartaka Trnava oraz Żalgirisu Kowno wyprodukowaliśmy komplet założonych wcześniej newsów, nie pominęliśmy żadnego istotnego tematu, bardzo staranie została przeanalizowana przede wszystkim gra tych przeciwników, o czym mieliście okazję poczytać.

„Przegląd kadry rywala” – ok. 7-10 godzin (ok. 2,5 godziny na zredagowanie tekstu)
„Od jeszcze innej strony” – ok. 3,5 godziny
„Przed meczem” – ok. 2 godzin
„Warto wiedzieć” – ok. 1,5 godziny
„Zapowiedź” – ok. 45 minut

Zwykły/inny artykuł dotyczący przeciwnika – ok. 2,5 godziny

W pucharowym sezonie 2022/2023 wyprodukowaliśmy na KKSLECH.com łącznie 575 materiałów (więcej o tym -> TUTAJ), w tym zakończonym już dla Lecha Poznań pucharowym sezonie 2023/2024 jedynie 156. Najwięcej pisaliśmy o samej Lidze Konferencji, na temat tych rozgrywek czy występów Kolejorza w UEFA Europa Conference League 2023/2024 powstało na KKSLECH.com w sumie 67 artykułów. Stricte na temat Spartaka Trnava wyprodukowaliśmy 40 materiałów, na temat Żalgirisu Kowno 49. Większa liczba tekstów na temat Litwinów nie powinna dziwić, Lech Poznań miał dużo więcej czasu na przygotowanie się do dwumeczu z tym rywalem niż do spotkań ze Słowakami.

Liga Mistrzów – 82
Liga Konferencji – 493
Dwumecz z Bodo/Glimt – 61
Dwumecz – Fiorentiną – 46
Dwumecz z Karabachem – 44
Dwumecz z Djurgarden – 42
Dwumecz z Dinamem – 41
Dwumecz z Vikingurem – 39
Dwumecz z Austrią – 36
Dwumecz z Villarrealem – 35
Dwumecz z Dudelange – 34
Dwumecz z Hapoelem – 33

Liga Konferencji – 67
Dwumecz z Żalgirisem – 49
Dwumecz ze Spartakiem – 40

Tekstów na temat Spartaka Trnava było mniej, ale wygenerowały one o 6 tysięcy więcej czytań aniżeli artykuły dotyczące gry Lecha Poznań z Żalgirisem Kowno. Powód? Przede wszystkim rewanż, odpadnięcie Kolejorza z europejskich pucharów, kompromitacja zainteresowała kibiców nie tylko naszego klubu, którzy wchodząc tutaj zwiększyli liczbę czytań tekstów na temat tego przeciwnika. Liczba czytań materiałów dotyczących dwumeczu Lecha Poznań ze Spartakiem Trnava była identyczna jak liczba czytań artykułów na temat Vikingura Reykjavik w zeszłym sezonie. Z kolei Żalgiris Kowno przyciągnął większą uwagę aniżeli teksty KKSLECH.com dotyczące Bodo/Glimt, Austrii Wiedeń czy Fiorentiny.

Na temat którego pucharowego rywala teksty cieszyły się największym zainteresowaniem?

Karabach Agdam – 613 tys. czytań
Villarreal CF – 377 tys. czytań
Djurgarden Sztokholm – 344 tys. czytań
Vikingur Reykjavik – 319 tys. czytań
Bodo/Glimt – 310 tys. czytań
Austria Wiedeń – 308 tys. czytań
ACF Fiorentina – 303 tys. czytań
Dinamo Batumi – 187 tys. czytań
Hapoel Beer-Sheva – 166 tys. czytań
F91 Dudelange – 159 tys. czytań

Spartak Trnava – 319 tys. czytań
Żalgiris Kowno – 313 tys. czytań

Europejskie puchary 2022/2023 składające się w przypadku Lecha Poznań z aż 20 meczów miały wpływ na wzrost medialności i rozpoznawalności klubu oraz naszej witryny. Dzięki Lidze Konferencji 2022/2023 umacnialiśmy markę serwisu KKSLECH.com, unikalność czy profesjonalizm łącznie 575 pucharowych tekstów, jakie powstały od zakończenia sezonu 2021/2022 na KKSLECH.com miały wpływ na statystyki tej witryny. Pucharowe materiały w ubiegłych rozgrywkach wygenerowały łącznie 5,6 mln odsłon. Podczas pucharowych meczów Kolejorza wykonaliśmy ponad 4 tysiące zdjęć, przedmeczowe i meczowe raporty na żywo trwały na KKSLECH.com aż 73 godziny, blisko 53 godzin spędziliśmy przy Bułgarskiej relacjonując wszystkie domowe gry niebiesko-białych, a nasi korespondenci byli obecni jeszcze w Wiedniu. Byliśmy też obecni na wszystkich przedmeczowych treningach Lecha w Poznaniu prezentując Wam również przed każdym spotkaniem to, jak prezentuje się stadion udekorowany w czarno-zielone barwy UEFA Europa Conference League.

W pucharowym sezonie 2023/2024 zespół Lecha Poznań rozegrał aż 16 meczów mniej. Teksty wygenerowały 1,2 mln odsłon, ich liczba spadła do 156 materiałów, wykonaliśmy także jedynie 445 zdjęć i przeprowadziliśmy 11 godzin relacji na żywo (8 godzin trwały przedmeczowe i meczowe raporty z Bułgarskiej) goszcząc w Trnawie. Pomiędzy liczbą 5,6 mln odsłon a 1,2 mln jest przepaść, przez hańbę Kolejorza na Słowacji sporo straciliśmy, rozwój marki KKSLECH.com stanął w miejscu, przez wiele tygodni bazowaliśmy głównie na europejskich pucharach, które dawały tematy do tworzenia treści pozwalając działać tak, aby serwis każdego dnia tętnił życiem. W pucharowym sezonie 2023/2024 odpadło nam kilkaset tekstów, które będzie trzeba zastąpić innymi artykułami. Przyszłe tematy nie pozwolą jednak zaliczyć liczby odsłon, o jakie chodzi twórcom KKSLECH.com. Pod względem suchych statystyk rok 2023 będzie więc słabszy od 2022 roku, rozwój serwisu przez bardzo szybkie, niespodziewane odpadnięcie Lecha Poznań z europejskich pucharów stanął w miejscu.

Zdecydowana większość wejść na KKSLECH.com w pucharowym sezonie 2023/2024 to tzw. wejścia bezpośrednie (bez linkowania). Kibice zainteresowani losami klubu od lat wiedzą, gdzie szukać informacji na temat Kolejorza, jego meczów czy europejskich pucharów, serwis KKSLECH.com w lipcu skończył 18 lat, ma wyrobioną markę, dlatego nie jest trudno przyciągać internautów zainteresowanych Kolejorzem. W pucharowym sezonie 2023/2024 ponownie udawało się nam pozyskiwać dodatkowych czytelników z dwóch miejsc. KKSLECH.com zdominowało treści na temat Lecha Poznań wyświetlające się w wiadomościach aplikacji Flashscore, z której głównie na smartfonach korzysta chyba każdy kibic Kolejorza. Zdominowaliśmy także pucharowe treści w google w tym w google news. Z google news zanotowaliśmy 31 tysięcy wejść a z aplikacji Flashscore 3 tysiące. Jest to przepaść jeśli chodzi o nieefektywne media społecznościowe, serwis KKSLECH.com nie posiada tam swoich kont, linki wklejali jedynie kibice. W liczbie 1,2 mln odsłon pucharowych artykułów w sezonie 2023/2024 zaledwie 1141 pochodziło z portali społecznościowych (1018 z Twittera i 123 z Facebooka).

Odsłony pucharowych tekstów: 5,6 mln – 1,2 mln
Liczba pucharowych tekstów: 575 – 156
Liczba wykonanych zdjęć: ok. 4200 – 445
Liczba godzin relacji na żywo: 73h (52h prosto z Bułgarskiej) – 11h (8h prosto z Bułgarskiej)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <