Lechowa młodzież 2023/2024 – tydzień 4

W miniony weekend rywalizowały prawie wszystkie juniorskie drużyny Lecha Poznań i wszystkie wygrały. Pod względem suchych wyników miniony weekend dla młodzieży Kolejorza był najlepszy tego lata.

II-liga:

Lech II Poznań wygrał u siebie pierwszy raz od 5 kwietnia. Wzmocniony m.in. Filipem Dagerstalem, Arturem Sobiechem czy Radosławem Murawskim pokonał liderujące Zagłębie II Lubin 2:1 i wydostał się ze strefy spadkowej. Rezerwy w 7 kolejkach ugrały 8 oczek zajmując 12. miejsce w II-lidze. W piątek o 17:00 powinien odbyć się wyjazdowy mecz z GKS-em Jastrzębie Zdrój, ale przez powołania młodych lechitów do reprezentacji zapewne zostanie przełożony, podopieczni Artura Węski w takiej sytuacji wróciliby do zmagań w niedzielę, 17 września, o godzinie 12:00. Wtedy Kolejorz zmierzyłby się przy Bułgarskiej z Pogonią Siedlce.

CLJ U-19:

Mistrzowie Polski w ten weekend wygrali trudny mecz z Polonią Warszawa. Lech Poznań U-19 pokonał na wyjeździe „Czarne Koszule” 3:2 i po 4 kolejkach z 9 punktami znajduje się w ścisłej czołówce. Podopieczni Bartosza Bochińskiego są na 5. pozycji w CLJ, ale do liderującej Jagiellonii Białystok tracą raptem oczko. W sobotę o 14:00 niebiesko-biali podejmą u siebie Arkę Gdynia, która ma tyle samo punktów.

CLJ U-17:

Juniorzy młodsi z grupy zachodniej CLJ U-17 w 4. kolejce rozbili na własnym boisku Wartę Poznań aż 7:2. Zawodnicy Grzegorza Wojtkowiaka mają 8 punktów co daje im 4. lokatę. Lech Poznań do liderującego Zagłębia Lubin traci 4 oczka. W niedzielę, 10 września, o godzinie 15:00 juniorzy młodsi Kolejorza, którzy strzelili dotąd najwięcej goli (14 bramek) zagrają na wyjeździe z beniaminkiem GES Poznań.

CLJ U-15:

Lech Poznań U-15 z grupy B CLJ do lat 15 w ten weekend nie grał, jego mecz został przełożony. Podopieczni Damiana Sobótki mający na swoim koncie 2 wygrane w 2 meczach przez pauzę spadli na 2. miejsce. W sobotę, 9 września, o godzinie 12:00 w Popowie powalczą z Lechią Gdańsk.

I-liga kobiet:

W środę Lech Poznań UAM miał rozegrać zaległy mecz z SWD Wodzisław Śląski, ale rywalki ponownie nie przyjechały do stolicy Wielkopolski i nasze piłkarki mogą wygrać walkowerem. Następnie w 3. kolejce podopieczne Alicji Zając pokonały u siebie Bielawiankę Bielawa 3:1. Lechitki z 3 oczkami są na 7. pozycji w I-lidze kobiet. W sobotę, 9 września, o godzinie 17:00 powalczą na wyjeździe z TKKF Checz Gdynia, który jest drugi.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2023/2024 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Zagłębie II Lubin 2:1
CLJ U-19: Polonia Warszawa – Lech Poznań 2:3
CLJ U-17: Lech Poznań – Warta Poznań 7:2
I-liga kobiet: Lech Poznań UAM – Bielawianka Bielawa 3:1

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Pogoń Siedlce (niedziela, 17 września, godz. 12:00)
CLJ U-19: Lech Poznań – Arka Gdynia (sobota, 9 września, godz. 14:00)
CLJ U-17: GES Poznań – Lech Poznań (niedziela, 10 września, godz. 15:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Lechia Gdańsk (sobota, 9 września, godz. 12:00)
I-liga kobiet: TKKF Checz Gdynia – Lech Poznań (sobota, 9 września, godz. 17:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <