Najgorsza seria od kwietnia, gol po ponad roku i pogoń za Pereirą

W Lechu Poznań aktualnie nie ma nic pozytywnego. Zespół w tym sezonie tylko raz 9 meczach nie stracił gola, notuje najgorszą serię w lidze od kwietnia, w sobotę plusem były jedynie indywidualne liczby Alana Czerwińskiego oraz cichego bohatera słabych zawodów Dino Hoticia.

Znowu bez wygranej

Górnik nie będzie kojarzył się dobrze. Lech w 2023 roku grał z zabrzanami u siebie 2 razy i ani razu nie wygrał. 19 grudnia 2021 miną 2 lata od ostatniego zwycięstwa Kolejorza nad tym przeciwnikiem przy Bułgarskiej. Może w tym roku zagramy z Górnikiem jeszcze raz w Pucharze Polski?

null

Niezły fizycznie mecz

Taktycznie Lech nie istnieje, fizycznie nie było źle. Lech mając aż 71% posiadania piłki pokonał niewiele mniejszy dystans niż Górnik (112,22 km do 113,57 km) wykonując aż 99 sprintów (minimum 25,2 km/h). Był to najlepszy Lechowy wynik w tym sezonie ligowym.

(90) Piast – Lech 1:2
(83) Lech – Radomiak 2:0
(94) Zagłębie – Lech 1:1
(70) Śląsk – Lech 3:1
(99) Lech – Górnik 1:1

Najgorsza seria od kwietnia

Lech notuje obecnie najgorszą ligową serię od kwietnia, kiedy także nie umiał wygrać w żadnym z 3 meczów. Później przyszła passa 6 kolejnych zwycięstw, podczas niej poznaniacy stracili tylko jedną bramkę.

null

Średniak

Lech po 5 rozegranych meczach ligowych ma 8 punktów. Tyle samo oczek po 5 spotkaniach miał jesienią 2017, 2019 i 2020 roku. W żadnym z tych sezonów nic nie zdobył, dla porównania przed 2 laty po 5 meczach miał 13 oczek.

Gol po ponad roku

W sobotę 4 gola dla Lecha Poznań zdobył Alan Czerwiński trafiając przy Bułgarskiej po raz 2 w karierze. 30-latek zdobył pierwszą bramkę dla Kolejorza od 28 lipca 2022 roku a w lidze od 21 maja 2022 roku.

null

Ławka młodzieżowców

Parę kontuzji, jedna pauza za kartki i już jest problem. W sobotę sztab szkoleniowy skompletował kadrę wyłącznie dzięki wychowankom a ławka rezerwowych wyglądała mało ekskluzywnie. Zasiadło na niej aż 5 młodzieżowców, nawet Górnik nie miał ich aż tylu. Do wejścia z ławki w celu pomocy w ofensywie nadawali się tylko Artur Sobiech, Dino Hotić i Filip Szymczak. W sobotę John van den Brom mógł przeprowadzić 5 zmian, ostatecznie wykorzystał 3 roszady wpuszczając na murawę wyżej podanych piłkarzy.

Bednarek, Gurgul, Pingot, Dagerstal, Nadolski, Wilak, Hotić, Szymczak, Sobiech.

Pogoń za Pereirą

Dino Hotić w Lechowej klasyfikacji kanadyjskiej i w klasyfikacji asyst goni Joela Pereirę. Portugalczyk w tym sezonie Ekstraklasy ma 3 asysty, Hotić w sobotę zanotował 2 asystę, która na końcu dała punkt.

null

Pierwszy ligowy mecz przy Bułgarskiej

Za Bartoszem Mrozkiem mecz numer 5 w pierwszej drużynie Kolejorza. Było to jednak pierwsze ligowe spotkanie tego bramkarza przy Bułgarskiej i w zespole Lecha Poznań.

Napastnicy nie strzelają

Jednym z problemów, o którym na razie się nie pisze czy o nim nie mówi jest dyspozycja napastników. W tym sezonie nominalni napastnicy strzelili tylko 2 gole, na dodatek Filip Szymczak i Mikael Ishak zdobyli te bramki w tym samym spotkaniu z Radomiakiem Radom (2:0). Lech w trwającym sezonie 2023/2024 zachował tylko jedno czyste konto w 9 meczach (właśnie z Radomiakiem). Wliczając mecze ligowe oraz pucharowe ma passę 6 kolejnych spotkań ze straconą bramką. Defensywa to następny problem.

Senior na meczu

Sobotni mecz z Górnikiem z trybun oglądały wszystkie najważniejsze osoby w klubie. W loży VIP pojawił się nawet senior Jacek Rutkowski, który rzadko gości podczas meczów Lecha Poznań.

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <