Wypowiedzi trenerów po meczu

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości Jarosława Skrobacza i opiekuna gospodarzy Johna van den Broma na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 14. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, Lech Poznań – Ruch Chorzów rozegranym w sobotę, 4 listopada, o godzinie 20:00.

Jarosław Skrobacz (trener Ruchu):„Gratulacje dla Lecha, wygrał lepszy zespół, wygrał zespół mający swoje atuty. Wiedzieliśmy, że ten mecz może tak wyglądać. My szukaliśmy swoich szans, ale głównie w pierwszej połowie nie potrafiliśmy zamienić ich na bramki, dlatego przegraliśmy. Lech ma dużo większy potencjał, to topowa drużyna w Polsce. Graliśmy tak, żeby mieć jakiekolwiek szanse na korzystny wynik, nasza gra do przerwy nie była zła. Lech dużo więcej utrzymywał się przy piłce, ale już nie takie drużyny grające w ten sam sposób przegrywały mecze. Dziś na boisku mieliśmy za mało do powiedzenia. Szkoda naszych niewykorzystanych okazji w pierwszej połowie.”

John van den Brom (trener Lecha):„Wykonaliśmy dziś dobrą robotę. Pierwszym celem było zwycięstwo, a drugim posiadanie kontroli. Od początku meczu byliśmy skoncentrowani, wyglądaliśmy solidnie, dobrze wykorzystaliśmy też stały fragment gry. Cieszy mnie gol Mikaela Ishaka czy udział przy drugiej bramce. Cieszę się z wygranej i z gry na 0 z tyłu. Mając dobry wynik mogliśmy nie podejmować ryzyka, zdjęliśmy z boiska Kristoffera Velde, który był zagrożony pauzą w meczu z Legią. Jestem zadowolony z gry Filipa Wilaka czy Ali Gholizadeha, na dodatek nikt po meczu nie zgłosił urazu. Cieszymy się z wygranej nad Ruchem i już zaczynamy się szykować do kolejnego meczu z Legią.”

„Dziś od początku byliśmy skoncentrowani i kontrolowaliśmy mecz. Kwestią czasu był gol dla naszej drużyny. Koncentracja była bardzo ważna, bo prowadząc grę nie chcieliśmy stracić gola po kontrze. W poprzednich meczach mieliśmy komfortową sytuację, prowadziliśmy i nie wygraliśmy. Dzisiaj uczulaliśmy się na taką sytuację, rozmawialiśmy z zawodnikami i to przyniosło efekt. Jesteśmy zespołem, który niemal zawsze strzela gole, a jeśli będziemy strzelać bramki i ich nie tracić, to będziemy wygrywać. Poproszę o taki sam mecz w niedzielę.”